неділя, 26 червня 2022 г.

Володимир Шандра: “Київщина буде із хлібом!”

Володимир Шандра: “Київщина буде із хлібом!”

В області триває збиральна кампанія. Жнива, які стартували ще на початку липня, менше ніж за місяць перетнули перший “мільйонний рубікон”. В цілому показники нинішньої збиральної кампанії оцінюються як позитивні. Про те, що посприяло добрим результатам урожаю, попри напрочуд складну посівну, і на якому рівні чекають урожай в області цього року, говоримо із головою Київської обласної державної адміністрації Володимиром Шандрою.

- Чи задоволені тим, як тривають у регіоні жнива?

- Перед тим, як дату якусь оцінку, хочу нагати, за яких умов наші аграрії цієї весни змушені були готуватися до сезону. Фінансово-економічна криза, тривала відсутність валютної стабільності на початку року, і як наслідок – суттєве здорожчання весняних польових робіт, проблеми із паливно-мастильними матеріалами, обмежений доступ до кредитних ресурсів.

Саме це і стало основними ризиками та викликами цьогорічної посівної, які, варто підкреслити, зовсім не зламали місцевих аграріїв, а навпаки – загартували їх і дали новий досвід роботи у режимі кризових умов.

Якщо говорити вже про якість конкретні результати, то станом на серпень на полях Київщини ранніх зернових намолочено у обсязі 1 млн. 24 тис. тонн з урожайністю 44,3 ц/га. Щодо показника урожайності, то він є на порядок вищим за минулорічний. Ранніх зернових обмолочено на площі 231,2 тисяч гектар.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

- На який кінцевий результат очікуєте?

- Прогнозувати складно, і це завжди було невдячною справою. Але, звичайно, є певний план і конкретні завдання, які поставлені перед нашими аграріями. Працюємо у такому режимі, щоб рівень збору урожаю у 2015 році не поступався минулорічному. Тож очікуємо, що обласні аграрії намолотять цього року понад 3 млн. тонн зернових, з яких пшениці – близько 1,250 млн. тонн.

- Чи можна виокремити райони, які попрацювали найбільш продуктивно і де можна очікувати найвищого урожаю?

- Якщо ми говоримо про озимі культури, то найбільш щедрий їх урожай цього сезону обіцяє бути у чотирьох районах Київщини. Так, станом на серпень озимої пшениці зібрано вже 740,9 тис. тонн. При цьому найбільша її урожайність спостерігається у Білоцерківському районі (54,4 ц/га),  Васильківському (52,1 ц/га), Баришівському (54,7 ц/га) та Обухівському (47,9 ц/га). Вийшов на фінішну пряму і збір озимого ячменю. Всього намолочено близько 40 тис. тонн, а лідерами по врожайності даної рослини стали Баришівський (53,9 ц/га) та Обухівський (52,4 ц/га) райони.

Що стосується ярих культур, то кращі показники збору поки що демонструють Васильківщина і Фастівщина, де зафіксована найвища урожайність ярої пшениці, а саме 50,7 ц/га та 50,0 ц/га відповідно. Вибилися в лідери і Згурівський, Володарський та Білоцерківський райони, де намолочено найбільше ярого ячменю - 51,0 ц/га, 48,0 ц/га та 46,1 ц/га відповідно.

Хочу відзначити, що ці позитивні результати першого урожаю відбулися на тлі не зовсім сприятливих погодних умов. Під час посівної грунти не були достатньо зволожені, а нині деякі райони страждають від настирливої посухи. Погодні примхи – ще один “зовнішній тест” на фаховість місцевих агрономів, які повинні прораховувати та запобігати можливим факторам ризику та небезпеки.

- Яку оцінку поставите місцевим аграріям за пророблену роботу?

Оцінка, безперечно, висока. Адже вони продемонстрували професійну стійкість та вміння протистояти економічним загрозам. А завдяки професіоналізму та доброму досвіду наших агрономів Київщина традиційно буде з хлібом. Незважаючи на різні труднощі, цього року знову чекаємо на добрий урожай. Недаремно аграрний сектор є одним із флагманів обласної економіки. Тут задіяні працьовиті, відповідальні і наполегливі працівники.

Спілкувалася Оксана Мельник

КиевVласть

Теги: новости киевской области, шандра, хлеб, аграрии, урожай, уборочная кампания

неділя, 26 червня 2022 г.
17:24
У Демидові назріває екологічне лихо
16:05
Правоохоронці Київщини розшукали зниклу 11-річну дівчинку
15:32
Київське СІЗО купило тону капусти
14:47
Ворог завдав ракетних ударів по Черкащині, - Ігор Табурець
14:32
На території білорусі росія нарощує свою військову присутність - ГУР України
14:05
Ракетний удар по Києву нанесли бомбардувальники з території Каспійського моря - Повітряні сили ЗСУ
13:45
На Київщині за добу знешкоджено 324 вибухонебезпечних предмети
13:10
Людей вбила росія, але загинули ці люди внаслідок корупції під керівництвом Віталія Кличка, - Георгій Могильний
12:45
У Києві перенесуть або демонтують 32 монументи радянським діячам
12:17
У дворі приватного дитячого садочка пошкоджена водопровідна магістраль, - КМДА
12:09
Ракетний обстріл центру Києва: розпочато кримінальне провадження
11:58
Над Фастівщиною в Київській області сили ППО збили ворожу ракету
11:28
Ракетний обстріл Києва: друга ракета влучила у дитсадок
11:11
Ракетний обстріл Києва: з житлового будинку евакуювали 25 мешканців, госпіталізували - 4
10:08
Ворог втратив понад 34,8 тисячі вояків та 1 532 танки, - Генштаб ЗСУ
09:35
У неділю, 26 червня, ярмарки пройдуть в чотирьох районах столиці (адреси)
Календар подій