вівторок, 16 квітня 2024 г.

Велике державне крадівництво та Фісталі

Велике державне крадівництво та Фісталі

Монополізація ринків – процес природний, але вбивчий для держави, тому в розвинених країнах із монополістами борються. Безумовно, для бізнесмена дуже привабливо відхопити великий шматок “пирога” в будь-якій галузі і стати там єдиним і неповторним, але що від цього отримує суспільство? Підвищена ціна товарів, низька якість. Небажання розвиватись. Небажання покращувати якість продукції. Ускладнені умови розвитку для фірм-початківців. Погіршення стану економіки на державному рівні.

Ні для кого не секрет, що присутність на ринку продажу безлічі монополістичних фірм негативно впливає на розвиток державної економіки. Робота тільки в особистих інтересах, монополії у будь-який спосіб намагаються максимізувати свій прибуток. Однак у мирний час відстежувати держзакупівлі можна було за результатами тендерів, і монополіста було видно, як на долоні. У воєнний час держава не може затримувати закупівлі всього, що пов'язано з медициною для ЗСУ, тому прибрала зволікання. І все було б добре і вірно, якби за стіл переговорів сіли рівні постачальники і обговорили, що і як робити для фронту і для перемоги.

Але в нашому випадку, створена до 24 лютого “імперія” Фісталей, стала монополістом на шоколадних умовах  у воєнний час. Допустити таку зраду інтересів країни стало можливим через тісну змичку “бізнес-партнерів” – Германа Фісталя (на колажі ліворуч) та Кирила Тимошенка, заступника керівника Офісу Президента України й координатора програми розвитку інфраструктури “Велике будівництво”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На сайті ОРД голова правління БТ “БФ “Дніпровська ініціатива” Анатолій Велімовський опублікував відкритий лист, адресований Міністру оборони Олексію Резнікову та Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Згідно з чинним законодавством, цє є офіційним приводом для перевірок інформації правоохоронними органами.

“Наприкінці 2020 року Герман Фісталь за підтримки Кирила Тимошенка взяв під контроль систему закупівель ТЗ ЗСУ”, – написав Анатолій Велімовський.

Але почалася війна. І медичне спорядження ЗСУ вийшло далеко за межі того, що раніше було “тихим схематозом”. 

“За інформацією з різних джерел, на сьогодні МС ЗСУ закуповують лише сумки для аптечок з Південної Кореї (зв’язки Фісталя з цією державою відомі всім учасникам ринку, хоча не готовий стверджувати, що ці поставки йдуть саме через нього), вкладають туди кілька джгутів (не турнікетів, а саме джгутів), додають кілька інших речей, наприклад, бинтів, і відправляють це на передову. Радянська аптечка зразка 1941 року. У той час, як волонтери шиють, скуповують, збирають аптечки, які хоч якось можуть задовольнити потреби військових”, – повідомив Анатолій Велімовський Міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ.

Уявити, що держзакупівлі медобладнання під час війни з російським агресором перебувають у руках людей, яких ці агресори захоплюють, не лише дивно, а й страшно. Причини напрошуються мимоволі. Можливо, МОЗ “куплено”?

Що мається на увазі під фразою "захоплюються"? Мова йдеться про клан Фісталей (батько і два сини), який виник у Донецьку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

"Для нас День Росії – особливе свято! Ми всі родом з Радянського Союзу, а Донбас, як і Крим, завжди були російськомовними регіонами. Єдиним, хто нам реально допоміг вижити в сформованій в внаслідок перевороту в Києві ситуації, була Росія, завдяки її гуманітарній допомозі в цей важкий час ми змогли не тільки вижити, а й продовжувати роботу і навіть розвиватися”, – це пряма цитата батька Германа Фісталя – Еміля Фісталя, який також є “героєм праці днр” (2018 рік), членом президії цивільного руху “Донецька республіка” (2017 рік), лікарем та директором інституту ім. Гуся (2014 рік).

Еміль Фісталь

Ось, власне, про таких “героїв” і йдеться. Ось, власне, хто сьогодні контролює та де-факто монополізував ринок медичних закупівель. Питання в тому, хто перебуває як  в темі, так і в частці й підтримує фактично клан сепаратистів у постачаннях ЗСУ, і чому на це ніяк не реагують правоохоронні органи.

Зазначимо, що головні “герої” цієї публікації вже неодноразово фігурували у гучних скандалах, пов'язаних із держзакупівлями, ще до війни. Йдеться про бізнес-клан Фісталей, яким у Києві зараз займається Герман. За суттю, незважаючи на те, що йдеться про монополізацію, прихована вона під виглядом численних фірм. У мирний час це позначалося на якості медичних послуг, сьогодні це впливає на обороноздатність нашої армії.

Нагадаємо, що в серпні 2021 року народний депутат Верховної Ради від "Європейської Солідарністі" Марія Іонова заявляла, що "чинна влада планує закупити обладнання для "Охматдиту" за завищеними цінами у фірм, які побічно пов'язані з діячами "днр" і фігурують у кримінальних процесах". 

“Охматдит остаточно поглинає корупція… Особливо огидна та страшна, адже чиновники крадуть гроші у тяжкохворих дітей”, – написала Іонова.

Також парламентар повідомила, що наприкінці серпня в системі Prozorro з'явилася інформація про підготовку до підписання угод щодо скороченої переговорної процедури з певними компаніями поза конкурсними процедурами. “Клініка "Охматдит" готується закупити обладнання у фірм-фігурантів кримінальних проваджень – причому за суттєво завищеними цінами та відсутністю нормальних вимог до його якості”, – зазначила народний депутат.

Як виявилося, для лікування дітей обладнання планують отримати від компаній, які прямо чи опосередковано пов'язані з Германом Фісталем. Більше того, деякі з цих фірм фігурують у кримінальних процесах.

“Так, ТОВ “Топсервіс-Медтехніка” (*) є фігурантом виробництва з непоставки оплаченого обладнання до обласного шпиталю для ветеранів війни Святогорська. А ТОВ “Глобалмедгруп” (**) та ТОВ “Альянс-2013” (***) є фігурантами провадження з ухилення від сплати податків”, – зазначила Марія Іонова.

Зі інсайдерською інформацією з правоохоронних органів, новим фаворитом Германа Фісталя є ТОВ “Артек Медікал Груп” (****), якого “заточено” під монополізацію продажу обладнання Siemens через держзакупівлі. Ця компанія теж “засвітилася” у скандалі навколо “Охматдиту” і, як стверджували джерела з правоохоронних органів, по ній працювали відповідні структури. Але де результат?

Це невеликий епізод з довгого списку недобросовісної та, ймовірно, протизаконної діяльності, як стверджувала Іонова, осіб, пов'язаних з “днр”. І досить дивно, що зараз, у розпал війни росії проти України, такі особи спливають не десь, а в історії з ЗСУ.

Сьогодні Герман Фісталь робить постачання через державне підприємство (ДП) "Медичні закупівлі України". За твердженням джерел, заступники міністра охорони здоров`я Олександр Комаріда та Петро Ємець пропускають виключно фірми Фісталя. Розповідають, що це стало можливим після того, як попередній директор ДП “Медичні закупівлі України” Арсен Жумаділов, який підтримував здорову конкуренцію серед усіх постачальників, пішов воювати до лав ЗСУ – і цим скористалися вправні ділки.

За інформацією джерел в правоохоронних органах, обладнання Siemens, яким торгують компанії Фісталя, продається за завищеними цінами. Там, де вони вирішують, що ризиковано безпосередньо спекулювати, використовується схема.Як повідомляли раніше ЗМІ, виглядає цей ланцюжок приблизно наступним чином.

У торгах бере участь кілька компаній, афільованих з Фісталями. Одна йде з брендом Siemens, наприклад, ТОВ “Артек Медікал Груп”, а інша – з обладнанням китайського чи іншого виробництва. Siemens вони пропонують дуже низькою ціною, виключно для прикриття, а “сміттєвий” бренд штовхають із надвеликою націнкою, тим самим компенсуючи відсутність рентабельності на обладнанні Siemens. Не факт, що шановна німецька компанія в курсі таких справ навколо своєї техніки, проте її репутацію це точно не зміцнює.

Що ж до самого Фісталя, то на такому “бізнесі”, що добре “покривається”, його фірми лише за 2021 рік уклали тендерів на понад мільярд гривень (за даними Prozorro та YouControl):

  • ТОВ “Глобалмедгруп” – сума договорів на близько 220 млн гривень, отримані 137 млн гривень;

  • ТОВ “Фіоре-М” (*****) – сума договорів на близько 44 млн гривень, отримані 18 млн гривень;

  • ТОВ “МК Медгрупп” (******) – сума договорів на близько 53 млн гривень, отримані 18 млн гривень;

  • ТОВ “Софі-Мед” (*******) – сума договорів на 66 млн гривень, отримані 12,5 млн гривень;

  • ТОВ “Сучасна лікарня” (********) – сума договорів на на 180 млн гривень, отримані 160 млн гривень;

  • ТОВ “Артек Медікал Груп” – сума договорів на 800 млн гривень, отримані 70 млн гривень.

З очевидних причин держава зараз закрила на Prozorro доступ до інформації про всі оборонні закупівлі. Зараз там можна побачити надпис "Тимчасово приховано, щоб русня не підглядала". Водночас для решти уряд залишив обов’язок звітувати про всі укладені договори в системі Prozorro, з можливістю зробити це вже після завершення воєнного стану.

“Але я впевнений, що необхідність повернути прозорість закупівель (окрім оборонних) стоятиме дуже гостро вже найближчим часом. Наприклад, уже зараз Мінінфраструктури ініціювало обов’язкове звітування про ціни для закупівель в інтересах військово-цивільних адміністрацій. Причина проста – закритість інформації дає дуже багато простору для зловживань та закупівель за завищеними цінами”, – вважає генеральний директор ДП "Прозорро" Василь Задворний.

Тобто найближчим часом увага до медичних закупівель з боку суспільства повернеться, але дуже важливо, щоб то не було запізно.

Досить дивно, що скандал з монополією Фісталів, який починає палати в ЗМІ, досі не дійшов до Верховного Головнокомандувача. Оскільки є впевненість, що Президент Володимир Зеленський може поставити крапку у багаторічній злочинній діяльності “аматорів”  ̶д̶н̶а̶ “дня росії”.

* ТОВ “Топсервіс-Медтехніка” (код ЄДРПОУ: 37102340)

** ТОВ “Глобалмедгруп” (код ЄДРПОУ: 39087100)

*** ТОВ “Альянс-2013) (код ЄДРПОУ: 38507310)

**** ТОВ “Артек Медікал Груп” (код ЄДРПОУ: 38865928)

***** ТОВ “Фіоре-М” (код ЄДРПОУ: 41863208)

****** ТОВ “МК Медгрупп” (код ЄДРПОУ: 40450211)

******* ТОВ “Софі-Мед” (код ЄДРПОУ: 42717957)

******** ТОВ “Сучасна лікарня” (код ЄДРПОУ: 40199288)

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини україни, війна росії проти україни, позиція, новини компаній, днр, прозорро, кирило тимошенко, еміль фісталь, заступник керівника офісу президента, схематоз, схематоз, президент україни володимир зеленський, герман фісталь, брати фісталі, головнокомандувач зсу валерій залужний, компанії фісталів, закупівлі медичного обладнання для зсу, міністр оборони олексій резніков

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.