суббота, 25 сентября 2021 г.

Васильків продовжує потерпати від передвиборчих скандалів

Васильків продовжує потерпати від передвиборчих скандалів

Кандидату на посаду Васильківського міського голови Валерію Федоровичу Поповичу, що висувається від політсили “За Майбутнє”, не дають зареєструватися у місцевій ТВК. Тіньова боротьба проти імовірного конкурента на місцевих виборах-2020 набула макабричних обертів: документи, що зникають, заяви, що з’їдаються, будівлі ТВК, що псевдомінуються та судові справи, що відлунюють з минулих виборів голови. Довго тягнули у ТВК і з реєстрацією кандидатів у депутати міськради. У Київському обласному осередку партії “За Майбутнє” вбачають брудну гру з використанням фальсифікацій та залякувань. 

Хронологія подій

Представники політсили розповідають, що на реєстрацію їх подали ще 23 вересня. 24 вересня чинний мер міста Володимир Сабадаш, що долучився до “За Майбутнє”, у себе на сторінці Facebook виклав допис про те, що Васильківська ТВК нібито загубила документи, подані Київською обласною партійною організацією “За Майбутнє” для реєстрації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Друзі, тільки що з’ясувалося, що у мене та у 34 членів моєї команди “випадково” зникли документи після їх подання до територіальної виборчої комісії. А члени комісії “не знають”, де вони. Впізнаю почерк мосійчуківсько-іващенківських бандитів, які працювали на виборах у Василькові у 2010 році. Зараз подаємо новий пакет документів. Працівники поліції на місці”, – пише Сабадаш у Facebook. Наступного дня він написав, що було скоєно “напад на одного з членів моєї команди”, а пізніше додав, що “наша політична партія вже тиждень не може зареєструвати кандидата на голову ОТГ, в той час як 15 кандидатів від інших партій не мали жодних проблем з реєстрацією. То документи “пропали”, то місце засідання ТВК замінували, то кворуму немає”.

Читайте: Мэр Василькова Владимир Сабадаш отстранен от занимаемой должности, – Нацполиция 

До ТВК подані були два пакети документів – один для реєстрації кандидата на посаду голови Васильківської ОТГ Валерія Поповича, інший – з кандидатами у депутати Васильківської міськради. Документи, які двічі зникали, подати все ж вдалося. Але процес розгляду документів та реєстрації ніби навмисно затягувався з боку ТВК. 

За збігом обставин, розповіла керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії “За Майбутнє” Любов Гребелюк, засідання ТВК, де мали розглянути заяви кандидатів на реєстрацію, призначили в останній день реєстрації, 28 вересня. За її словами, все почалося з того, що під час реєстрації документів член територіальної виборчої комісії (ТВК) “помилилася” у кількості сторінок і неправильно порахувала кількість аркушів, а наступного дня частина документів зникла. Документи подають повторно, але вони зникають знову.

Розгляд питання з реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови від Київської обласної організації політично партії "За Майбутнє" ТВК також поставили останнім. Того дня воно тривало майже до 12 години ночі через деякі дивні обставини.

Пізніше поліція отримала повідомлення про “замінування” будівлі ТВК. Усіх, хто знаходився у будівлі, вивели поліціянти. “Після перевірки процес голосування ліниво потік далі. Близько дванадцятої години вечора ТВК дійшло до розгляду останнього питання: про реєстрацію кандидатів у депутати від Київської обласної організації політично партії “За Майбутнє”. 

Попередній склад Васильківської ТВК, який приймав рішення стосовно реєстрації кандидатів від “За Майбутнє”. Додаток 192 до постанови Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року № 172.

“Голова ТВК таки змусила понервувати, бо не ставила питання реєстрації кандидатів у депутати від Київської обласної організації політичної партії "За Майбутнє" на голосування. Навіть було запропоновано відкласти розгляд справи на наступний день! А до моменту “Х”, тобто до опівночі, лишалося 10 хвилин. Відчула себе трішки Попелюшкою. І як у кращих фільмах, де все вирішується в останній момент, голова ТВК, ставить на голосування реєстрацію кандидатів в депутати. У результаті 12 "За" і ура, рішення прийнято! Кандидати в депутати до Васильківської міської ради зареєстровані”, – пише Гребелюк у себе на Facebook.


Засідання Васильківської ТВК 28 вересня

Друга частина Марлезонського балету

Зареєструвати кандидата на посаду голови Поповича, не дивлячись на наявність всіх документів, не вдалося – як розповіла Гребелюк, більшість членів ТВК утримались при голосуванні, хоча мали згідно закону або прийняти рішення про реєстрацію, або відмовити. А далі виявилося, що заява кандидата на голову ОТГ Валерія Поповича взагалі зникла. 

Як пише екснардеп від Васильківщини Ігор Мосійчук (8 скликання, фракція “Радикальна партія”) на своїй сторінці у Facebook, у Васильківській ТВК, головою якої є представник партії “Слуга народа” Тетяна Браніцька, вкрали заяву про згоду балотуватися ще не зареєстрованого кандидата на посаду Васильківського міського голови Валерія Поповича. У своєму дописі він звернувся до чинного нардепа від “Слуги народа” Олександра Дубінського (94 округ) і попросив його звернути увагу на цей факт:

“Цю заяву вкрав і з’їв інший кандидат на посаду міського голови Валерій Браніцький, чоловік голови ТВК, яка представляє [партію “Слуга народа”]. Тетяна Браніцька допустила до виборчої документації свого чоловіка, а той вкрав і з’їв заяву конкурента. Васильківчани вже поінформовані Вашим штабом, що “Слуга народа” звернулася до ЦВК з заявою про заміну Браніцької у складі Васильківської ТВК, але наразі відбуваються дикі речі, коли одні кандидати пожирають документи інших”.

Засідання Васильківської ТВК 28 вересня, місто Васильків. Момент, де виявилося зникнення деяких документів, зокрема, заяви кандидата про згоду балотуватися.

1 жовтня Любов Гребелюк подала скаргу до ЦВК стосовно бездіяльності Васильківської міської ТВК. Скаргу було розглянуто наступного ж дня і частково задоволено, а ЦВК постановляє (№ 336 від 02 жовтня 2020 року):

  • визнати протиправною бездіяльність Васильківської міської ТВК, що виявилась у неприйнятті рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації кандидата на посаду Васильківського міського голови Валерія Поповича, висунутого Київською обласною організацією політичної партії “За Майбутнє”;

  • встановила факт грубого порушення Васильківською ТВК Конституції України та Виборчого кодексу України;

  • достроково припинила повноваження всього складу Васильківської міської ТВК.4 жовтня ЦВК випускає постанову “Про новий склад Васильківської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області”. До складу, зокрема, увійшли:

  • Голова комісії – Кривенко Олег Олегович, 1981 року народження (місцева організація ПП “Слуга народу”);

  • Заступник голови комісії – Джурило Сергій Григорович, 1959 року народження – від місцевої організації ПП “Опозиційна платформа – За життя” ;

  • Секретар комісії – Салига Роксолана Іванівна, 1990 року народження – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Згідно до постанови ЦВК, Васильківська міська ТВК у новому складі має не пізніше 21 години 5 жовтня 2020 року повторно розглянути питання щодо реєстрації кандидата на посаду Васильківського міського голови Валерія Поповича, висунутого київською обласною організацією політичної партії "За Майбутнє" та невідкладно надіслати до Центральної виборчої комісії копію такого рішення.

Що стосується голови ТВК у попередньому складі Тетяни Браницької, то вона у розмові з кореспондентом громадянської мережі “Опора” зазначила – про рішення щодо розпуску міської ТВК під її головуванням, стало відомо від куратора з Центральної виборчої комісії. Інформацію голова міської ТВК дізналася у телефонному дзвінку від нього. Однак самої постанови, щодо вищезгаданого рішення про розпуск, голова Васильківської міської ТВК на власні очі (на тот момент) не бачила.

Також Тетяна Браніцька зазначила, що нині кандидати у депутати не випускають її з приміщення міської ТВК та вимагають копію постанови. Однак, у розмові зі спостерігачем ОПОРИ голова Васильківської міської ТВК наголосила, що члени комісії, станом на вечір п’ятниці 2 жовтня, вже склали повноваження та зачинили сейф. А голова міста Сабадаш заявив: “зараз на вже екс-голову Васильківської ТВК здійснюється тиск для того, щоб вона підписала документ про те, що Валерій Попович не здав усі документи для реєстрації”.

Судова тяганина

Одразу після постанови ЦВК про розформування одного складу Васильківської ТВК та затвердження нового партія “Пропозиція” позивається у Шостому адміністративному апеляційному суді. Всього таких позови три, і по одному з них, розповіла Гребелюк у коментарі KV, позивач відмовився від позову: через те, що нібито є постанова ТВК від 29 вересня 2020 року про відмову Валерію Поповичу у реєстрації. Але такої постанови не може бути, переконана юристка, оскільки на засіданні ТВК за таке рішення не вистачило голосів.

“У нас великі сумніви щодо того, чи не підроблена взагалі постанова. Голова ТВК у суді сказала, що постанови про відмову не підписувала. Хоча я особисто бачила 27 вересня у ТВК щодо заяви Поповича про згоду балотуватися, а 28 вересня членами комісії була викликана поліція щодо її зникнення. Тобто наші документи зникають, правоохоронці фіксують цей факт, а потім комісія виносить на засідання саме цей пакет документів, що начебто зникли, та намагається відмовити у реєстрації з цих підстав.

Згідно протоколу засідання ТВК не приймала рішення про відмову. Але водночас є постанова за підписом голови, яка стверджує, що нічого не підписувала. Ми підозрюємо підробку. Мова уже не про бездіяльність комісії, а про кримінальні речі”, – наголошує Любов Гребелюк. 

У реєстрі судових рішень є адміністративний позов (справа № 855/62/20) Васильківської міської організації політичної партії “Пропозиція” до Центральної виборчої комісії за участі Київської обласної організації політичної партії партії “За Майбутнє” у якості третьої сторони. Міський осередок “Пропозиції” вимагає від ЦВК скасувати постанову № 336 від 02 жовтня 2020 року “Про скаргу Київської обласної організації політичної партії “За Майбутнє”. Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, згідно якого ЦВК має надати копії скарги та постанови, а Васильківська ТВК – копії заяви та документів, що подавалися до комісії обласним осередком партії “За Майбутнє”, та копію вищезгаданої постанови ТВК.

Новий цикл

Цікаво, що подібна історія за участі тих самих дійових осіб відбувалася 7 років тому. Напередодні позачергових виборів Васильківського міського голови 2 червня 2013 року, кандидат у голови міськради Валерій Попович позивався до Васильківської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправною та скасування постанови № 60 від 9 травня 2013 року “Про відмову в реєстрації кандидата на посаду Васильківського міського голови Поповича В.Ф.” 

Засідання суду мало проходити у понеділок, 13 травня 2013 року, але того дня працівники міліції та спецпризначенці підрозділу “Беркут” не пустили адвоката Валерія Поповича Миколу Неділька, самого Поповича та ще низку людей на засідання. Під час спроби прорватися до суду та внаслідок штовханини з міліцією екс-майору Управління державної охорони Миколі Мельниченку, який був довіреною особою Поповича, зламали руку. За словами Валерія Поповича, він був висунутий кандидатом у мери Василькова як безпартійна особа, висунута від партії "Єдність", однак через фальсифікацію документа про те, що він начебто є членом партії "Україна – вперед!", Васильківська ТВК відмовила йому у реєстрації кандидатом.

Фото: УНІАН

Київський окружний адмінсуд відмовив йому у задоволенні позову, і тоді Попович направив апеляцію, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати, та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю. Попович став готувати апеляцію. Урешті-решт, 17 травня Васильківський виборчком встиг ухвалити постанову про його реєстрацію кандидатом, і наступного за цим дня Київський апеляційний адмінсуд ухвалив рішення, згідно до якого визнавав нечинною постанову Київського окружного адмінсуду та закрив справу. 

Читайте: Фастов, Переяслав и Васильков избрали мэров

Нагадаємо, на виборах міського голови Василькова у жовтні 2015 року самовисуванець Володимир Сабадаш обігнав Валерія Поповича, на той час кандидата від партії "Єдність", Тодішній мер Василькова Сергій Сабов (обраний у 2013 році) посів третє місце у виборчих перегонах. 

Валерій Попович – екс-керманич Василькова із 19-річним стажем (1995-2006, на місцевих виборах-2015 висунув свою кандидатуру у голови міськради від партії Олександра Омельченка "Єдність", в рядах якої був ще з початку 2000-х. За часів парламентської кампанії 2012-го на деякий час вирішив приєднатися до політсили "Україна – Вперед!" Наталії Королевської.

Мером Василькова Валерій Попович пропрацював 19 років (1997-2006). У 2006 році програв Сергію Іващенко. 

Читайте: В Василькове на выборах мэра лидирует Владимир Сабадаш

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, выборы, власть киевщина, васильков, местные выборы 2020, васильковский район, За майбутнє, владимир сабадаш, игорь мосийчук, новости киевщина, пропозиция, василий попович

суббота, 25 сентября 2021 г.
09:01
В Украине за сутки вакцинировано от COVID-19 около 160 тысяч человек
07:15
Сегодня, 25 сентября, ярмарки пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 25 сентября 2021 года
пятница, 24 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
Завтра, 25 сентября, ярмарки изменят движение ряда маршрутов столичного общественного транспорта (схемы)
20:05
С территории около столичного рынка “Юность” за день вывезли более 20 грузовиков с демонтированными МАФами
19:44
Причиной замора рыбы на Киевщине стало зарыбление без научно-биологического обоснования, - Киевский рыбоохранный патруль
19:26
Полицейские установили личность водителя, сбившего насмерть двух человек на Киевщине
19:01
В “Борисполе” пограничники предотвратили перемещение через границу 85 девайсов Apple под видом мусора (фото, видео)
18:46
Студентам столичного НМУ им. Богомольца грозят отчислением за отказ от вакцинации
18:26
Киевсовет отдал столичному хозсуду под автостоянку ранее числившуюся за частным детсадом землю
18:15
Третья волна COVID-19: Трубицын предложил увеличение кредитной помощи для бизнеса, но большинство Киевсовета – против
18:06
Для посетителей зоны отчуждения усилены карантинные меры
17:44
В селе на Киевщине введен карантин из-за бешенства у лисицы
17:23
“Дом органной и камерной музыки” заказал проект противоаварийного ремонта костела Святого Николая
17:05
Участок на Семьи Хохловых поделили между Нацполицией и экспертно-криминалистическим центром МВД
Календарь событий
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
24 сентября 2021 г. 12:00
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
ООО “Контур Девелопмент” из орбиты небезызвестных братьев Дмитрия и Леонида Крючковых (на коллаже слева и справа) смогло через суд добиться разрешения на реконструкцию здания конца XIX столетия по ул. Антоновича, 7-А без согласования с органами охраны культурного наследия. Недавно Окружной административный суд Киева (ОАСК) отменил пять соответствующих положений градостроительных условий и ограничений (ГУО). Также эта компания смогла убедить служителей Фемиды в том, что она имеет право не придерживаться требований высотности, которые ограничивают высоту объекта после реконструкции 9 этажами. Ситуацию, вероятно, все еще может изменить Департамент градостроительства и архитектуры Киевской горгосадминистрации (КГГА), обжаловав судебный вердикт в апелляционной инстанции.