п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

В России придумали, как законно присвоить культурное наследие

В России придумали, как законно присвоить культурное наследие

На минувшей неделе в четверг президент России Путин подписал закон об особенностях правового регулирования отношений в области культуры и туризма в Крыму и Севастополе. Закон позволит проще ассимилировать крымские историко-культурные объекты и ценности под российское крыло.

Об этом KV узнала из официального сообщения на сайте кремлин.ру.

“Федеральным законом предусмотрены меры, которые распространяют действие соответствующих специальных федеральных законов, регулирующих отношения в сфере охраны объектов культурного наследия, архивной деятельности, библиотечной деятельности и туристической деятельности, на объекты культурного наследия и другие указанные объекты, находящиеся в Республике Крым и городе Севастополе” - говорится в сообщении.

Якобы именно в целях оперативного решения вопросов государственной охраны объектов культурного наследия предусмотрен особый упрощённый порядок отнесения этих объектов к объектам культурного наследия соответствующей категории историко-культурного значения России. Аналогичный подход применён и в отношении ценных, редких документов и коллекций библиотечного фонда, уникальных документов и особо ценных документов Архивного фонда Республики Крым, музейных предметов и музейных коллекций.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Согласно закону, все крымские памятники должны быть в течение года отнесены правительством России к объектам культурного наследия федерального, регионального или местного значения. После этого они будут зарегистрированы в едином госреестре объектов культурного наследия народов России.

Примечательно, что для включения в реестр не требуется государственная историко-культурная экспертиза.

Читайте также: “Сам такой!”: в Думе РФ просят признать украинскую армию террористической организацией

Любопытно и то, что Донецкий регион тоже оказался в зоне интересов российских любителей древностей. Так сегодня Подмосковные ученые “взяли шефство” над коллекцией древних скульптур Донецкого краеведческого музея.

“Они дали нашему музею необходимые консультации, посоветовали, как сберечь уникальную коллекцию, помогли перевести ее на глубокую консервацию”, — рассказала главный хранитель музея Татьяна Койнаш. Всего в донецкой коллекции семьдесят “каменных баб”. Наиболее ценные из них — скифские, которым более 2,5 тысячи лет.

КиевVласть

Артем Янковецкий

Теги: культура, Россия, крым, донецк, культурное наследие, исторические ценности

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.