середа, 24 квітня 2024 г.

В Мінрегіоні відзначили кращих будівельників України і Київщини

В Мінрегіоні відзначили кращих будівельників України і Київщини

Сьогодні в Україні відзначається День будівельника. На честь цього свята 5 серпня у дворі Софії Київської зібралися причетні до розбудови держави та президентської ініціативи “Велике будівництво” – представники державного сектору, голови обласних адміністрацій, керівники приватних та державних підприємств, ректори інститутів, що готують професійні кадри, та власне міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, який виступив ініціатором заходу. Очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін також долучився до урочистої церемонії нагородження – Київщині було що показати на імпровізованій виставці досягнень президентської програми.

Як стало відомо KV, 5 серпня Міністерство розвитку громад та територій провело урочисту церемонію вітання з нагоди Дня будівельника та фотовиставку знакових регіональних об’єктів, побудованих протягом 2020 року. Захід відбувся за участі очільника Мінрегіону Олексія Чернишова, народних депутатів, голів обласних державних адміністрацій та представників професійної спільноти будівельників. Від Київської області були присутні голова Київоблдержадміністрації Василь Володін та його заступник Андрій Лісовик.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На початку церемонії Олексій Чернишов зачитав привітання з прийдешнім Днем будівельника від Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

“Я багато їжджу регіонами і чимало з тих об'єктів, які сьогодні відібрані областями як найкращі будівельні проєкти за минулий рік (вони відображені на виставці) – я бачив на етапі котловану. І це – справжнє диво. Коли з нуля з'являється будівля чи простір, які стануть точкою тяжіння для багатьох людей. Сьогодні ми бачимо лише невеличку частину того, що за ініціативи президента побудовано у нашій державі протягом 2020-го року. Сотні локацій по всій країні на початку минулого року були тільки кресленнями, а сьогодні, завдяки вам, стали справжньою окрасою міст і громад”, — наголосив Олексій Чернишов.

Кожна область самостійно визначила власні кращі будівельні об’єкти, а також учасників нагородження, які зробили значний внесок у розбудову України у межах Програми Президента “Велике будівництво”. “Флагманом” Київщини стала гімназія у місті Буча, яку було введено в експлуатацію у вересні 2020 року. Її будівництво розпочали ще у 2016 році, але безпосередньо старт робіт почався лише у 2018-2019. 

Читайте: До нового навчального року 2020/2021 на Київщині планують відкрити нову гімназію на 14 класів 

Чернишов особисто вручав подяки від Прем’єр-міністра, Міністерства розвитку громад та територій почесні грамоти та нагрудні знаки. За особистий значний внесок у розбудову країни заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Лісовик був нагороджений подякою Кабінету Міністрів, а директор департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Галина Король, в.о. директора департаменту регіонального розвитку Алла Бондар і її заступник Вадим Гаврилюк – подяками Міністерства розвитку громад і територій.

“Коли ви будуєте нові стадіони та спортивні майданчики – країна інвестує у майбутніх чемпіонів світу. Коли ви будуєте сучасні школи та садочки – країна виховує великих вчених. Коли ви будуєте лікарні – країна рятує людей. Я Вам щиро дякую за те, що ви робите”, — звернувся до будівельників країни очільник Мінрегіону Олексій Чернишов.

Голова КОДА Василь Володін тим часом поділився успіхами Великого будівництва, і заявив, що пишається його темпами на Київщині: за його словами, деякі об’єкти будуються швидше, аніж планувалося за проєктами, і з кожним разом зростає і якість.

“Ініціатива Голови держави дала друге життя соцзакладам, які десятиліттями не знали ремонтів, а також старт будівництву абсолютно нових об’єктів. Цьогоріч на Київщині ми розпочали реалізацію проєктів по п’яти школам, шести садочкам і шести спортивних об’єктах. Особисто регулярно інспектую, як проходять будівельно-монтажні роботи. Найбільше пишаюся гімназією у Бучі – сучасна, інклюзивна, безпечна, відповідає усім вимогам: і освітнім, і безпековим, і протипожежним тощо. Дуже скоро відкриємо низку спортивних об’єктів, до кінця вересня відкриємо дитсадок у Красятичах (колишній Поліський район), який ми побудували із випередженням графіку. 1 вересня діти підуть до цього садочку. 

Плани до наступного року мінімальні – не збавляти темп по програмі: цьогоріч це 18 об’єктів, наступного буде ще більше, це я гарантую. Для цього ми займаємося попереднім проєктуванням і з кожним роком виходимо на проєкти все більш і більш якісні. На початок року виходимо з новими вимогами і новими, європейськими стандартами. 

Київська область випереджає терміни. Крім садочку у Красятичах, ще три об’єкти – також дитсадки – буде завершено і відкрито до 1 вересня. Лишається 13 об’єктів, які буде завершено восени. Тож хочу подякувати всім нашим будівельникам, які працюють на совість і докладають максимум зусиль, щоб об’єкти були здані в експлуатацію вчасно, а люди отримали більш комфортні умови життя. У ці об’єкти люди, що їх будують, вкладають душу”, – резюмував Василь Володін.

“Відзнаку отримав не особисто я, а радше уся Київщина. Минулого року ми успішно завершили “Велике будівництво”, збудували усі заплановані об’єкти, цьогоріч ідемо на випередження по багатьох об’єктах. Є декілька об’єктів великих та комплексних – школа у селі Проців, що будується з нуля, “Академія спорту” в Бучі, басейн у Славутичі, та кілька шкіл, де проводиться ремонт і зовнішній, і внутрішній. Тобто маємо 4-5 об’єктів, які можна порівняти з Бучанською гімназією за масштабами та якістю і які відкриються цьогоріч. Ми дуже уважно стежимо за всіма цими проєктами і будемо ними пишатися. [Я продовжую працювати у будівельній галузі], бо мене надихають люди, з якими ми спілкуємося, співпрацюємо, а також результат, який можна побачити, відчути”, – поділився Лісовик.

Варто зауважити, що в межах програми президента “Велике будівництво” 2020 року в Україні було побудовано або реконструйовано 114 шкіл, 100 дитячих садочків та 101 спортивний об’єкт. Як зазначив Василь Володін у звіті про підсумки роботи КОДА за 2020 рік, у рамках цієї програми на Київщині завершено реалізацію проектів на загальну суму 472,7 млн гривень: 359,1 млн гривень – кошти державного бюджету, 113,6 млн гривень – кошти місцевих бюджетів. 

З бюджету Київської області, зокрема, було фактично профінансовано 31 обласну цільову програму на загальну суму 1 млрд 434,6 млн гривень, найбільші обсяги фінансування були спрямовані у тому числі на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів капітальної сфери та доріг – 398,7 млн гривень.

За рік на території регіону завершено будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 18 об'єктів соціальної інфраструктури – 7 шкіл, 6 садочків, 5 спортивних об'єктів на загальну суму 170,3 млн гривень (за рахунок коштів ДФРР – 57,2 млн гривень, співфінансування з місцевих бюджетів – 113,1 млн гривень).

Читайте: Валерий Кравчук: “Мы хотим войти в 2021 год с готовыми проектами и законченными стройками”

Фото: KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новини київщини, новини київської області, кода, василь володін, школа, буча, велике будівництво, олексій чернишов, андрій лісовик, міністерство розвитку громад, регіональний розвиток, департамент інфраструктури кода

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.