вторник, 26 октября 2021 г.

У кожного свій фронт: історія Асвейга з “Азову”

У кожного свій фронт: історія Асвейга з “Азову”

Війна, смерть - такі звичні для кожного українця слова. Ми вже не розглядаємо їх як ефемерні поняття, адже кожну родину в якійсь мірі зачепила АТО. У когось на війні побували родичі чи друзі, а кілька тисяч героїв,  які захищали нашу країну, не повернулися додому.

З перших днів бойових дій на сході країни 19-річний боєць добровольчого батальйону "Азов"  Борис із позивним Асвейг разом зі своїм другом пішов на війну. Однією з причин  зі зброєю в руках захищати країну для юнака стала смерть тітки, що жила в Краматорську й загинула від уламків снаряду, випущеного бойовиками. Це стало для майбутнього бійця жахливим потрясінням, адже на Донеччині мешкало багато його родичів.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Свою громадсько-патріотичну позицію Асвейг утвердив ще в 2013 році під час подій на Майдані. Юнак розповідав, що він на власні очі бачив підпал Будинку профспілок. Саме під час сутичок мітингувальників з міліціонерами Борис отримав  свою першу контузію. Під час однієї з перестрілок з міліціонерами загинув товариш Асвейга, якого він сам привів на Майдан.  Борис вважав себе винним  у його смерті, мовляв, "не вберіг". Це стало ще однією причиною піти добровольцем, коли країна опинилася в небезпеці. Після бурхливих подій зими Асвейг займався громадською діяльністю та волонтерством.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За півтора місяці в "Азові" юний доброволець опанував курс молодого бійця і 19 вересня  в якості польового медика, санінструктора у складі  полку "Азов" вирушив на передову. Борис брав участь у Широкинській операції, виїжджав на бойові завдання в селища Лебедине та Гранітне. Під час однієї з операцій Асвейг отримав травму коліна. Лише через кілька місяців після лікування в шпиталі  Запоріжжя він почав ходити.  Але на військовій службі можна було поставити хреста – минулого  року його за станом здоров'я було звільнено з "Азову". Через бойову травму юнак тепер не зможе втілювати в життя свою дитячу мрію - з самого дитинства він мріяв стати кухарем, отримав диплом, але за станом здоров'я він не може працювати за професією.  Ще юнаком Асвейг мріяв поїхати миротворцем у Сирію.  Бориc каже, що  він мав  три мрії: стати кухарем, піти в армію та побувати на війні.  Все це здійснилося. Але якою ціною!

Влітку один із його побратимів відкрив у Києві на березі Дніпра військово-патріотичний табір "Азовець". Бориса запросили  пропрацювати  з дітьми інструктором з  військової медицини. Про свою роботу він  каже:

"Коли приходиш додому з війни - у тебе немає сил, тобі важко повернутися до звичайної буденної роботи. Вночі мучать бойові рани, перед  очами постає смерть хлопців, з якими пройшов нелегкими дорогами  війни. Тут, у таборі, діти - це промінь сонця для бійця. Для них ми стали найкращими друзями, побратимами, батьками, - це можна назвати по-різному. Вони  завжди звертаються до нас за допомогою, знаючи, що в будь-яку хвилину їх підтримають, допоможуть, вислухають, якщо щось турбує…по-моєму, це досить цікавий і важливий досвід в житті кожного. Діти для нас - психологічна реабілітація, а для дітей ми - спілкування з тими, хто пішов на війну заради їх майбутнього у вільній країні".

З  метою національно-патріотичного виховання молоді Борис  разом зі своїми бойовими побратимами  проводять уроки мужності в школах.  Вони розповідають фронтові історії, розказують про подвиги, біль і мужність своїх друзів, показують, що таке війна й справжня любов до батьківщини. "Азовці" стають прикладом мужності, сили духу й  тіла для підростаючого покоління.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото автора

КиевVласть

Людмила Кухаренко, десятикласниця

Теги: новости киева, ато, азов, юнпресс, Айсвег

вторник, 26 октября 2021 г.
12:40
Кабмин “зафиксировал” октябрьские и ноябрьские цены на газ для населения и бюджетников
12:24
В столичной больнице скончалась выпавшая из окна отделения для больных COVID-19 женщина
12:03
Прийняття в експлуатацію об’єктів інспекторами ДІАМ здійснюється в межах трьох днів, раніше цей процес займав три місяці, - Олексій Чернишов
11:42
СБУ подозревает чиновников КГГА в хищении 12 млн гривен
11:23
Захворювання на коронавірус виявили в 787 мешканців Київщини
11:02
В Киеве разоблачили группу правоохранителей и военнослужащих, которая занималась сбытом оружия (фото, видео)
10:41
29 октября в Киеве состоится ежегодная Международная конференция DistributionMaster-2021 (регистрация)
10:23
Государственные и коммунальные медучреждения смогут покупать газ у “Нафтогаза” по 17 гривен за кубометр
10:04
Курс валют в Киеве: 26 октября 2021 года
09:44
В КГГА разрешили проектировать многоэтажный жилой дом в исторической части столичной Татарки
09:24
Двум подрядчикам сообщили о подозрении в нанесении 2 млн гривен убытков при ремонте школ Святошинского района
09:01
В Украине за сутки вакцинировано от коронавируса 255 тысяч человек
07:15
Сегодня, 26 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 октября 2021 года
понедельник, 25 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:22
За нарушение правил межобластных и международных поездок автотранспортом будут штрафовать пассажиров
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.