четверг, 21 октября 2021 г.

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

У щорічному всеукраїнському рейтинзі інвестиційно спроможних громад заново оцінені чинні ТГ Київщини. Хоча Славутич поступився першістю іншим містам на всеукраїнському рівні, трійка лідерів на Київщині з минулого року залишається незмінною. У десятці лідерів з’явилися також нові об’єднані громади. Є й ті, хто суттєво втратив позиції, як от: Миронівська, Чабанівська та Козинська тергромади.

Як стало відомо KV, 17 лютого експерти Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу оголосили черговий рейтинг 300 інституційно спроможних громад країни. Серед найкращих опинилися і громади Київщини. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У загальному рейтинзі у десятку кращих вдалося потрапити саме Славутицькій громаді, зайнявши сьому сходинку. У 20-ці кращих – і Тетіївська (12 позиця) та Переяславська (17 позиція) громади. 

Загалом же експерти проаналізували за 40 критеріями діяльність 1416 громад з населенням до 150 тис. жителів за останні півроку. В оцінюванні охоплені такі тематики, як політична воля громади до покращення, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади, стратегічне планування, кооперації влада-бізнес-громада, громадські проєкти тощо. Проте не враховуються соціальні проєкти, благоустрій, вивіз ТПВ чи спортивні досягнення, стан охорони здоров'я та освіти тощо.

Двадцятеро найкращих 

KV вирішила проаналізувати результати попереднього рейтингу та порівняти, наскільки змінилися показники громад саме по Київщині за останні півроку. 

Так, за чей час Славутичу вдалося зберегти свою свою позицію лідера серед 20-ти кращих громад Київщини. Але, як розповів голова Славутицької громади Юрій Фомічев, вони поступилися першістю на всеукраїнському рейтингу. Проте планують повернути її вже в 2021 році і для цього приберегли декілька амбітних планів. 

Так, за словами голови, крім ЕСКО контракту з зовнішнього освітлення, який вони підписали з німецькою компанією першими в Україні, Славутич став переможцем інвестиційного проєкту й одержав статус "малої культурної столиці України". Цей проєкт, сподіваються, дозволить громаді залучити інвесторів креативної індустрії, створити робочі місця в сфері послуг та обслуговування. 

"Тримати першість, насправді, важко – дуже жорстка конкуренція. Це був виборний рік, до якого додався Covid-19, через який довелося зупинити певні проєкти, а в рейтингу враховується і співпраця між громадами. Уже цьогоріч сподіваємося залучити інвесторів та створити нові робочі місця на базі нового індустріального бізнес-парку. У громаді діє муніципальний енергетичний кооператив "Сонячне Місто", в його фінансовий розвиток трохи внесла корективи ситуація із "зеленим" тарифом і розрахунками за сонячну енергію. Але у 2021 році сподіваємося, що  за рахунок одержаних від нього прибутків, все ж реалізувати один із проєктів соціального значення. Громадський бюджет діє на території вже четвертий рік поспіль і якість проєктів, і бюджет участі щороку зростає.  Стратегію розвитку міста діяла до 2020 року і ми вже напрацювали основу нової Стратегії на наступні п’ять років. І максимум вже квітні маємо її затвердити", – розповів Юрій Фомічев.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Знову до трійки успішних потрапили Тетіїв та Переяслав, але і тут є певні зміни. Ще півроку тому Переяслав мав срібло, а Тетіївську громаду від другої сходинки у рейтингу відділяли 1,23 сотих бала. Нині ж Тетіїв вирвався вперед з відривом в 10,8 балів. Громада вже не вперше доводить, що гідна посідати друге місце.

Читайте: Найслабша ланка. Стали відомі переможці та лузери всеукраїнського рейтингу громад

Поступилася четвертою сходинкою Васильківській громаді (88,72 бали) і Українська (83,47). З дев’ятої сходинки на сьому вдалося піднятися Обухівській ТГ з 77,13 балами, один крок вперед зробила і Боярська ТГ – дев’яте місце. І тепер ТОП 10 замість неї відкриває Березанська громада. 

З 15 позиції до 13 вдалося зрости Вишгородський громаді. Удвічі покращила свої показники і Немішаївська громада, яка активно розвиває на території смарт-технології і має найвищу оцінку від експертів світового банку. 

Проте приголомшливий результат має Дівичківська громада, яка нещодавно очолювала рейтинг аутсайдерів і тепер перескочила на 15 місце (39,8 балів проти 35,47). Загалом піднялися на одну позицію в рейтингу Бучанська (11 позиція), Бориспільська (12 позиція), Великодимерська (16 позиція). 

І якщо ці громади демонструють сталий розвиток, з незначними відривами та коливаннями на позиціях, то за три останні місця розгортається боротьба, і тут ми вже бачимо кардинальні зміни. Ще недавно Вишневе замикало трійку аутсайдерів, а тепер громада закріпилася на 17-й позиції. А ось Козин, який був на сьомій позиції з провалом опиняється на передостанній. Увірвалися до рейтингу і нові громади. Вони відкривають – Баришівська та замикають – Ковалівська, двадцятку кращих громад. 

За словами голови Баришівської громади Олександра Варениченка, більшість проєктів з модернізації та енергетичної сфери, вказаних в критеріях відбору, були реалізовані на території вже давно. 

"Ці проєкти починала реалізовувати ще районна влада, а завершувалися вони вже в громаді. Сьогодні вже наводимо лад у земельних питаннях, в діяльності комунальних закладів. У нас є розроблена Стратегія розвитку громади, якої сьогодні не має ще більшість громад. Згідно визначеного в ній плану і рухаємо розвиток території", – говорить він.


А от заступник голови Ковалівської громади Алла Мусієнко в коментарі KV зауважила, що вони ще досить молода громада й обрали наразі для себе більш туристичний напрямок розвитку. Адже мають для цього цікаву і розвинену інфраструктуру, як на території центральної садиби, так і суміжних селах ТГ. 

"Сьогодні ми у процесі розробки Стратегії розвитку громади. Щоб покращити свої показники, спершу нам ще необхідно, щонайменше, у чотирьох селах модернізувати дорожню інфраструктуру. У планах – залучення інвесторів на вільні земельні ділянки чи незадіяні об’єкти, можливо, у промисловому напрямку, щоб мати можливість створити нові робочі місця. Наразі вже маємо розроблений Інвестиційний паспорт громади. Уклали меморандум за проєктом "Безпека громади", – зауважила вона.

Та зрештою втрималися в рейтингу не всі території. Вибули з нього взагалі Чабани, які ще недавно займали 14 сходинку. Злетіла з 19 сходинки і Миронівська громада, незважаючи на те, що в 2020 році тісно співпрацювала з U-LEAD, розробила стратегію розвитку громади і виконувала запланований бюджет.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, у липні 2020 року експерти з економіки оцінили досягнення 63 громад Київщини за півроку і відібрали двадцятку лідерів. Вони увійдуть до всеукраїнського рейтингу громад, що можуть похизуватися стабільним розвитком та успішними проєктами. У трійці успішних опинилися Славутич, Переяслав та Тетіївська ОТГ. Задніх пасуть Вишневе разом із Миронівською та Дівичківською громадами.

Читайте: ТОП-20 Київщини: названі лідери рейтингу інвестиційно-привабливих громад

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, славутич, ото, юрий фомичев, александр варениченко, территориальные общины, фастовская община, фонд, вышгородская община, бориспольская община, бучанская община, немешаевская община, васильковская община, обуховская община, барышевская община, украинская община, мироновская община, великодымерская община, боярская община, переяславская община, тетиевская община, ирпенская община, козинская община, региональный центр экономических исследований и поддержки бизнеса, березанская община, вишневая община, девичковская община, алла мусиенко

четверг, 21 октября 2021 г.
20:55
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:44
Понад 370 млн євро залучила в розвиток області Київська ОДА спільно з Агенцією регіонального розвитку
20:24
Депутаты Романюк и Зантарая отгуляли день рождения прямо в здании Киевсовета
20:16
ФГИ объявил об очередной судебной победе в деле об имуществе столичного завода “Большевик”
20:02
Громади Київщини одержали 10 млн на погашення тарифної різниці, - депутат КОР Москаленко
19:45
“Киевводоканал” сомневается в достоверности результатов исследования ее стоков Госэкоинспекцией
19:27
Після капремонту дитсадок в Обухові буде економіти майже 50% на споживанні енергетичних ресурсів
19:15
Сегодня группа компаний DIM и компания Ajax Systems ведут переговоры по расширению партнерства
19:03
Почти у 9% протестированных работников пищеблоков в учебных заведениях Киевщины обнаружили стафилококк
18:48
Помещение кинотеатра “Киев” не соответствует требованиям пожарной и техногенной безопасности - КГГА (фото)
18:36
“Укрзалізниця” за програмою “Велике будівництво” почне масштабне оновлення рухомого складу
18:13
Киевсовет передал музею “Киевская крепость” землю для реставрации Наводницкой башни
18:01
Закликаю зберегти ландшафтний заказник у Святошинському районі, - Денис Москаль
17:41
Силовики подозревают чиновников КП “Муниципальная охрана” в хищении 4,6 млн гривен на поставках форменной одежды (фото)
17:25
Паркинги в Киеве появятся, когда инвесторы будут готовы за них платить, - Никонов
17:04
Рада предварительно поддержала законопроект о новом телеком-регуляторе
Календарь событий
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
21 октября 2021 г. 09:00
Отформатированный Киев: диктат районов и мэр без администрации (анализ законопроекта)
Комитет Верховной Рады (ВР) по вопросам организации государственной власти, местного самоуправления, регионального развития и градостроительства согласовал и рекомендовал ко второму чтению законопроект №2143-3 “О городе Киев – столице Украины”. Киев будет разделен на районы с райсоветами, которым Киевсовет установит и профинансирует бездефицитные бюджеты, а также будет разрешать (или запрещать) устанавливаться районные сборы и налоги. Райсоветы и их исполкомы получат контроль над выполнением Генплана Киева и будут устанавливать “детальные планы застройки”, которые, похоже, являются эрзац-ДПТ (детальными планами территорий). Должности мэра Киева и главы Киевской горгосадминистрации (КГГА) будут разделены и глава КГГА получит фактический контроль над решениями мэра, Киевсовета, райсоветов и их исполкомов.