пятница, 5 марта 2021 г.

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

У щорічному всеукраїнському рейтинзі інвестиційно спроможних громад заново оцінені чинні ТГ Київщини. Хоча Славутич поступився першістю іншим містам на всеукраїнському рівні, трійка лідерів на Київщині з минулого року залишається незмінною. У десятці лідерів з’явилися також нові об’єднані громади. Є й ті, хто суттєво втратив позиції, як от: Миронівська, Чабанівська та Козинська тергромади.

Як стало відомо KV, 17 лютого експерти Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу оголосили черговий рейтинг 300 інституційно спроможних громад країни. Серед найкращих опинилися і громади Київщини. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У загальному рейтинзі у десятку кращих вдалося потрапити саме Славутицькій громаді, зайнявши сьому сходинку. У 20-ці кращих – і Тетіївська (12 позиця) та Переяславська (17 позиція) громади. 

Загалом же експерти проаналізували за 40 критеріями діяльність 1416 громад з населенням до 150 тис. жителів за останні півроку. В оцінюванні охоплені такі тематики, як політична воля громади до покращення, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади, стратегічне планування, кооперації влада-бізнес-громада, громадські проєкти тощо. Проте не враховуються соціальні проєкти, благоустрій, вивіз ТПВ чи спортивні досягнення, стан охорони здоров'я та освіти тощо.

Двадцятеро найкращих 

KV вирішила проаналізувати результати попереднього рейтингу та порівняти, наскільки змінилися показники громад саме по Київщині за останні півроку. 

Так, за чей час Славутичу вдалося зберегти свою свою позицію лідера серед 20-ти кращих громад Київщини. Але, як розповів голова Славутицької громади Юрій Фомічев, вони поступилися першістю на всеукраїнському рейтингу. Проте планують повернути її вже в 2021 році і для цього приберегли декілька амбітних планів. 

Так, за словами голови, крім ЕСКО контракту з зовнішнього освітлення, який вони підписали з німецькою компанією першими в Україні, Славутич став переможцем інвестиційного проєкту й одержав статус "малої культурної столиці України". Цей проєкт, сподіваються, дозволить громаді залучити інвесторів креативної індустрії, створити робочі місця в сфері послуг та обслуговування. 

"Тримати першість, насправді, важко – дуже жорстка конкуренція. Це був виборний рік, до якого додався Covid-19, через який довелося зупинити певні проєкти, а в рейтингу враховується і співпраця між громадами. Уже цьогоріч сподіваємося залучити інвесторів та створити нові робочі місця на базі нового індустріального бізнес-парку. У громаді діє муніципальний енергетичний кооператив "Сонячне Місто", в його фінансовий розвиток трохи внесла корективи ситуація із "зеленим" тарифом і розрахунками за сонячну енергію. Але у 2021 році сподіваємося, що  за рахунок одержаних від нього прибутків, все ж реалізувати один із проєктів соціального значення. Громадський бюджет діє на території вже четвертий рік поспіль і якість проєктів, і бюджет участі щороку зростає.  Стратегію розвитку міста діяла до 2020 року і ми вже напрацювали основу нової Стратегії на наступні п’ять років. І максимум вже квітні маємо її затвердити", – розповів Юрій Фомічев.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Знову до трійки успішних потрапили Тетіїв та Переяслав, але і тут є певні зміни. Ще півроку тому Переяслав мав срібло, а Тетіївську громаду від другої сходинки у рейтингу відділяли 1,23 сотих бала. Нині ж Тетіїв вирвався вперед з відривом в 10,8 балів. Громада вже не вперше доводить, що гідна посідати друге місце.

Читайте: Найслабша ланка. Стали відомі переможці та лузери всеукраїнського рейтингу громад

Поступилася четвертою сходинкою Васильківській громаді (88,72 бали) і Українська (83,47). З дев’ятої сходинки на сьому вдалося піднятися Обухівській ТГ з 77,13 балами, один крок вперед зробила і Боярська ТГ – дев’яте місце. І тепер ТОП 10 замість неї відкриває Березанська громада. 

З 15 позиції до 13 вдалося зрости Вишгородський громаді. Удвічі покращила свої показники і Немішаївська громада, яка активно розвиває на території смарт-технології і має найвищу оцінку від експертів світового банку. 

Проте приголомшливий результат має Дівичківська громада, яка нещодавно очолювала рейтинг аутсайдерів і тепер перескочила на 15 місце (39,8 балів проти 35,47). Загалом піднялися на одну позицію в рейтингу Бучанська (11 позиція), Бориспільська (12 позиція), Великодимерська (16 позиція). 

І якщо ці громади демонструють сталий розвиток, з незначними відривами та коливаннями на позиціях, то за три останні місця розгортається боротьба, і тут ми вже бачимо кардинальні зміни. Ще недавно Вишневе замикало трійку аутсайдерів, а тепер громада закріпилася на 17-й позиції. А ось Козин, який був на сьомій позиції з провалом опиняється на передостанній. Увірвалися до рейтингу і нові громади. Вони відкривають – Баришівська та замикають – Ковалівська, двадцятку кращих громад. 

За словами голови Баришівської громади Олександра Варениченка, більшість проєктів з модернізації та енергетичної сфери, вказаних в критеріях відбору, були реалізовані на території вже давно. 

"Ці проєкти починала реалізовувати ще районна влада, а завершувалися вони вже в громаді. Сьогодні вже наводимо лад у земельних питаннях, в діяльності комунальних закладів. У нас є розроблена Стратегія розвитку громади, якої сьогодні не має ще більшість громад. Згідно визначеного в ній плану і рухаємо розвиток території", – говорить він.


А от заступник голови Ковалівської громади Алла Мусієнко в коментарі KV зауважила, що вони ще досить молода громада й обрали наразі для себе більш туристичний напрямок розвитку. Адже мають для цього цікаву і розвинену інфраструктуру, як на території центральної садиби, так і суміжних селах ТГ. 

"Сьогодні ми у процесі розробки Стратегії розвитку громади. Щоб покращити свої показники, спершу нам ще необхідно, щонайменше, у чотирьох селах модернізувати дорожню інфраструктуру. У планах – залучення інвесторів на вільні земельні ділянки чи незадіяні об’єкти, можливо, у промисловому напрямку, щоб мати можливість створити нові робочі місця. Наразі вже маємо розроблений Інвестиційний паспорт громади. Уклали меморандум за проєктом "Безпека громади", – зауважила вона.

Та зрештою втрималися в рейтингу не всі території. Вибули з нього взагалі Чабани, які ще недавно займали 14 сходинку. Злетіла з 19 сходинки і Миронівська громада, незважаючи на те, що в 2020 році тісно співпрацювала з U-LEAD, розробила стратегію розвитку громади і виконувала запланований бюджет.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, у липні 2020 року експерти з економіки оцінили досягнення 63 громад Київщини за півроку і відібрали двадцятку лідерів. Вони увійдуть до всеукраїнського рейтингу громад, що можуть похизуватися стабільним розвитком та успішними проєктами. У трійці успішних опинилися Славутич, Переяслав та Тетіївська ОТГ. Задніх пасуть Вишневе разом із Миронівською та Дівичківською громадами.

Читайте: ТОП-20 Київщини: названі лідери рейтингу інвестиційно-привабливих громад

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, славутич, ото, юрий фомичев, александр варениченко, фонд, территориальные общины, фастовская община, бориспольская община, мироновская община, обуховская община, барышевская община, вышгородская община, бучанская община, боярская община, васильковская община, тетиевская община, девичковская община, региональный центр экономических исследований и поддержки бизнеса, переяславская община, украинская община, ирпенская община, березанская община, вишневая община, козинская община, великодымерская община, алла мусиенко, немешаевская община

пятница, 5 марта 2021 г.
09:34
При президенте Зеленском пять месяцев работают два идентичных совета по региональной политике
09:14
Кто станет главой Киевской областной парторганизации “Слуги народа” решит высший совет партии - нардеп Культенко
09:01
В Киеве 24-25 марта пройдет Международный Форум “Smart Building”
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 5 березня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 5 марта 2021 года
четверг, 4 марта 2021 г.
14:30
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В пятницу, 5 марта, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:26
В ТРЦ Gulliver открылась художественная выставка “Наука - это она”
20:14
В ночь на завтра столичные трамваи №1 и №3 будут работать в сокращенном режиме
20:04
Апарт-комплекс в Пуще-Водице готов на 90%
19:43
В Киеве 5 и 6 марта из-за официального визита главы парламента Турции возможны ограничения движения
19:30
В Киеве будут судить жителя столицы по обвинению в захвате земли на берегу озера Серебряный Кол
19:13
Александр Густелев: Киев становится удобным для велосипедистов
19:02
У метро “Харьковская” коммунальщики начали демонтаж торговых роллетов в подземном переходе (фото)
18:47
Виталий Кличко: Дорожный сезон в Киеве начали с обновления Индустриального моста и капремонта ряда дорог
18:36
В Киеве в ночь на 5 марта будет сокращен режим работы трамваев №14
Календарь событий