среда, 20 октября 2021 г.

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

ТОП-20 на Київщині: названі лідери та аутсайдери рейтингу інвестиційної привабливості серед громад

У щорічному всеукраїнському рейтинзі інвестиційно спроможних громад заново оцінені чинні ТГ Київщини. Хоча Славутич поступився першістю іншим містам на всеукраїнському рівні, трійка лідерів на Київщині з минулого року залишається незмінною. У десятці лідерів з’явилися також нові об’єднані громади. Є й ті, хто суттєво втратив позиції, як от: Миронівська, Чабанівська та Козинська тергромади.

Як стало відомо KV, 17 лютого експерти Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу оголосили черговий рейтинг 300 інституційно спроможних громад країни. Серед найкращих опинилися і громади Київщини. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У загальному рейтинзі у десятку кращих вдалося потрапити саме Славутицькій громаді, зайнявши сьому сходинку. У 20-ці кращих – і Тетіївська (12 позиця) та Переяславська (17 позиція) громади. 

Загалом же експерти проаналізували за 40 критеріями діяльність 1416 громад з населенням до 150 тис. жителів за останні півроку. В оцінюванні охоплені такі тематики, як політична воля громади до покращення, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади, стратегічне планування, кооперації влада-бізнес-громада, громадські проєкти тощо. Проте не враховуються соціальні проєкти, благоустрій, вивіз ТПВ чи спортивні досягнення, стан охорони здоров'я та освіти тощо.

Двадцятеро найкращих 

KV вирішила проаналізувати результати попереднього рейтингу та порівняти, наскільки змінилися показники громад саме по Київщині за останні півроку. 

Так, за чей час Славутичу вдалося зберегти свою свою позицію лідера серед 20-ти кращих громад Київщини. Але, як розповів голова Славутицької громади Юрій Фомічев, вони поступилися першістю на всеукраїнському рейтингу. Проте планують повернути її вже в 2021 році і для цього приберегли декілька амбітних планів. 

Так, за словами голови, крім ЕСКО контракту з зовнішнього освітлення, який вони підписали з німецькою компанією першими в Україні, Славутич став переможцем інвестиційного проєкту й одержав статус "малої культурної столиці України". Цей проєкт, сподіваються, дозволить громаді залучити інвесторів креативної індустрії, створити робочі місця в сфері послуг та обслуговування. 

"Тримати першість, насправді, важко – дуже жорстка конкуренція. Це був виборний рік, до якого додався Covid-19, через який довелося зупинити певні проєкти, а в рейтингу враховується і співпраця між громадами. Уже цьогоріч сподіваємося залучити інвесторів та створити нові робочі місця на базі нового індустріального бізнес-парку. У громаді діє муніципальний енергетичний кооператив "Сонячне Місто", в його фінансовий розвиток трохи внесла корективи ситуація із "зеленим" тарифом і розрахунками за сонячну енергію. Але у 2021 році сподіваємося, що  за рахунок одержаних від нього прибутків, все ж реалізувати один із проєктів соціального значення. Громадський бюджет діє на території вже четвертий рік поспіль і якість проєктів, і бюджет участі щороку зростає.  Стратегію розвитку міста діяла до 2020 року і ми вже напрацювали основу нової Стратегії на наступні п’ять років. І максимум вже квітні маємо її затвердити", – розповів Юрій Фомічев.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Знову до трійки успішних потрапили Тетіїв та Переяслав, але і тут є певні зміни. Ще півроку тому Переяслав мав срібло, а Тетіївську громаду від другої сходинки у рейтингу відділяли 1,23 сотих бала. Нині ж Тетіїв вирвався вперед з відривом в 10,8 балів. Громада вже не вперше доводить, що гідна посідати друге місце.

Читайте: Найслабша ланка. Стали відомі переможці та лузери всеукраїнського рейтингу громад

Поступилася четвертою сходинкою Васильківській громаді (88,72 бали) і Українська (83,47). З дев’ятої сходинки на сьому вдалося піднятися Обухівській ТГ з 77,13 балами, один крок вперед зробила і Боярська ТГ – дев’яте місце. І тепер ТОП 10 замість неї відкриває Березанська громада. 

З 15 позиції до 13 вдалося зрости Вишгородський громаді. Удвічі покращила свої показники і Немішаївська громада, яка активно розвиває на території смарт-технології і має найвищу оцінку від експертів світового банку. 

Проте приголомшливий результат має Дівичківська громада, яка нещодавно очолювала рейтинг аутсайдерів і тепер перескочила на 15 місце (39,8 балів проти 35,47). Загалом піднялися на одну позицію в рейтингу Бучанська (11 позиція), Бориспільська (12 позиція), Великодимерська (16 позиція). 

І якщо ці громади демонструють сталий розвиток, з незначними відривами та коливаннями на позиціях, то за три останні місця розгортається боротьба, і тут ми вже бачимо кардинальні зміни. Ще недавно Вишневе замикало трійку аутсайдерів, а тепер громада закріпилася на 17-й позиції. А ось Козин, який був на сьомій позиції з провалом опиняється на передостанній. Увірвалися до рейтингу і нові громади. Вони відкривають – Баришівська та замикають – Ковалівська, двадцятку кращих громад. 

За словами голови Баришівської громади Олександра Варениченка, більшість проєктів з модернізації та енергетичної сфери, вказаних в критеріях відбору, були реалізовані на території вже давно. 

"Ці проєкти починала реалізовувати ще районна влада, а завершувалися вони вже в громаді. Сьогодні вже наводимо лад у земельних питаннях, в діяльності комунальних закладів. У нас є розроблена Стратегія розвитку громади, якої сьогодні не має ще більшість громад. Згідно визначеного в ній плану і рухаємо розвиток території", – говорить він.


А от заступник голови Ковалівської громади Алла Мусієнко в коментарі KV зауважила, що вони ще досить молода громада й обрали наразі для себе більш туристичний напрямок розвитку. Адже мають для цього цікаву і розвинену інфраструктуру, як на території центральної садиби, так і суміжних селах ТГ. 

"Сьогодні ми у процесі розробки Стратегії розвитку громади. Щоб покращити свої показники, спершу нам ще необхідно, щонайменше, у чотирьох селах модернізувати дорожню інфраструктуру. У планах – залучення інвесторів на вільні земельні ділянки чи незадіяні об’єкти, можливо, у промисловому напрямку, щоб мати можливість створити нові робочі місця. Наразі вже маємо розроблений Інвестиційний паспорт громади. Уклали меморандум за проєктом "Безпека громади", – зауважила вона.

Та зрештою втрималися в рейтингу не всі території. Вибули з нього взагалі Чабани, які ще недавно займали 14 сходинку. Злетіла з 19 сходинки і Миронівська громада, незважаючи на те, що в 2020 році тісно співпрацювала з U-LEAD, розробила стратегію розвитку громади і виконувала запланований бюджет.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, у липні 2020 року експерти з економіки оцінили досягнення 63 громад Київщини за півроку і відібрали двадцятку лідерів. Вони увійдуть до всеукраїнського рейтингу громад, що можуть похизуватися стабільним розвитком та успішними проєктами. У трійці успішних опинилися Славутич, Переяслав та Тетіївська ОТГ. Задніх пасуть Вишневе разом із Миронівською та Дівичківською громадами.

Читайте: ТОП-20 Київщини: названі лідери рейтингу інвестиційно-привабливих громад

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, славутич, ото, юрий фомичев, александр варениченко, территориальные общины, фастовская община, фонд, вышгородская община, бориспольская община, бучанская община, немешаевская община, васильковская община, барышевская община, обуховская община, украинская община, мироновская община, великодымерская община, боярская община, переяславская община, тетиевская община, ирпенская община, козинская община, региональный центр экономических исследований и поддержки бизнеса, березанская община, вишневая община, девичковская община, алла мусиенко

среда, 20 октября 2021 г.
07:15
Сегодня, 20 октября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 20 октября 2021 года
вторник, 19 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 20 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:24
Кличко объявил дату начала отопительного сезона в Киеве
20:03
Решение Верховного Суда о незаконности отчуждения зданий завода “Большевик” является окончательным, - ФГИ
19:44
На Площади Звезд возле ТРЦ Gulliver открыли три звезды украинским спортсменам (фото)
19:26
Яготинский горсовет потратит почти 4 млн гривен на капремонт городского дома культуры
19:15
Перший місяць роботи ДІАМ: 99% звернень опрацьовуються протягом 24 годин
19:01
Неэффективное управление, убыточность и непрозрачная деятельность с признаками коррупции - результаты аудита коммунальных предприятий столицы, - Трубицын
19:01
Хулиган устроил погром в приемной депутата Киевсовета Лилии Пашинной (фото, видео)
18:45
Сучасний садок на місці нежитлової будівлі з'явиться на Київщині в рамках “Великого будівництва”
18:38
Дом №6 жилого комплекса “Нивки Парк” получил свой почтовый адрес
18:34
ВР намерена упростить назначение перевыборов местных голов, чьи полномочия досрочно прекращены
18:31
Рада собирается упростить доступ к получению земли под “мобильные вышки”
18:26
Фонд госимущества попытается продать на аукционе столичный завод “Электронмаш”
18:26
“Общины Киевщины могут остаться без бюджета развития”, - Ассоциация городов Украины
Календарь событий