вторник, 13 апреля 2021 г.

Тепле місце: Київщину нагріють політики і бізнесмени

Тепле місце: Київщину нагріють політики і бізнесмени

Київська ОДА видала ліцензії на виробництво, постачання, транспортування теплової енергії та водопостачання. Дозволи отримали комунальні та приватні підприємства Києва та чотирьох районів Київщини, підприємці зі Львівської області. Серед власників – екскерівники місцевих рад, помічники народних депутатів. Деякі з підприємств – фігуранти кримінальних справ.

Як стало відомо KV, протягом січня-лютого 2020 року Київська ОДА погодила сім розпоряджень №№ 15, 16, 31, 32, 62, 80, 81 на право провадження господарської діяльності з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, а також з централізованого водовідведення та водопостачання. 

Згідно з документами, КОГА затвердила 11 і переоформила одну ліцензію постачальникам з Києва та Бориспільського, Тетіївського, Васильківського, Києво-Святошинського районів, а також зі Львівської області. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Хто є хто

Комунальне підприємство Бориспільської райради "Благоустрій"*, розташоване в селі Сеньківка, отримало від КОДА три ліцензії: з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії.

На тепловому ринку КП існує дев'ять років. Керує КП з уставним капіталом у розмірі понад 15 млн гривень Андрій Величенко. Він же є засновником ТОВ "Металіст", ТОВ "Вест Менеджмент Системс" – підприємств, що займаються в Бориспільському районі збиранням безпечних відходів. У переліку засновників також вказані мешканці Росії і офшорна британська компанія А1 Enterprises Limited. 

КП, за даними порталу "Антикорупційний монітор", у 2020 році встигло взяти участь в декількох тендерах і виграти лоти на загальну суму більше 1 млн гривень. А саме: за постачання теплової енергії Сеньківській школі (більше 658 тис. гривень) та Бориспільській РДА (більше 763 тис. гривень).

Як вдалося дізнатися KV із даних системи YouControl, КП – фігурант кримінальної справи. Так, в червні 2018 року в Бориспільському міськрайонному суді Київської області розглядалася справа № 359/4839/18. У постанові говориться, що Сеньківська сільрада протягом 2017 року могла перебувати у змові з КП з метою розкрадання бюджетних коштів. 

Відзначається, що посадові особи вносили недостовірні відомості в акти виконаних робіт щодо обсягів, використаних матеріалів і будтехніки, здійснюючи капітальні і поточні ремонти доріг в районі.

Ще один ліцензіат в сфері теплою енергії – ТОВ "Еко-Теплобуд-Інвест"**. Це ТОВ зареєстроване в Львівській області 5,5 років тому на жителів Івано-Франківської та Львівської областей: Віктора Гавришків, Михайла Драча, Володимира Касіневича, а також на Ніну і Олену Мух. Статутний капітал ТОВ, що займається виробництвом пари, гарячої води та кондиційованого повітря, складає 9 тис. гривень. 

Ця ж п'ятірка є власниками ТОВ "Броди Еко-Теплобуд-Інвест", що спеціалізується на  монтажі водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Один із засновників, Михайло Драч, також володіє і керує ще п'ятьма компаніями в сфері теплової енергії. Касіневича, Ніну і Олену Мух пов'язує підприємтсво ТОВ "БОВО" (діяльність – обробка кольорових металів).

Жителів Тетіївського району буде обігрівати ТОВ "Тепломагістралі"***. Підприємство зареєстроване в селі Кашперівка і отримало дві ліцензії – на виробництво і постачання теплової енергії. На сайті ТОВ “Тепломагістраль” зазначається, що підприємство працює в сфері малої енергетики і створює мережу твердопаливних котелень. 

Це підприємство належить Федіру Герасюку з міста Сквири та Ігорю Коломійцю з Білої Церкви. Частка кожного в заснуванні ТОВ складає по 5 тис гривень. А зареєстроване  підприємство нещодавно – в жовтні 2019 року. Обидва є власниками ще двох аналогічних підприємств – ТОВ "КП Теплоенергія" та ТОВ "Енергобюджет".

Окрім зазначих ТОВ, Ігор Коломієць є власником ще двох підприємств: ТОВ “Євросід”оброблення насіння для відтворення, ПП “Новагрос”вирощування зернових культур.

У січні 2020 році підприємству вдалося виграти два тендери на постачання теплової енергії на суму більше 4 млн гривень відділу освіти Тетіївської РДА та Управлінню освіти виконкому Тетіївської міськради.

Виробляти та постачати тепло планує на Київщині і київське підприємство ТОВ "Супутник тепла"****.  Засновником ТОВ є колишній помічник народного депутата в шостому скликанні Руслана Сольвара, житель смт Макарів Роман Бельмега. Підприємство зареєстроване чотири місяці тому, а керує ним Олександр Коваленко. 

Про Романа Бельмегу, як політика, також відомо, що у 2019 році він висував свою кандидатуру у народні депутати по 91 виборчому округу Київщини, як самовисуванець і безробітний, але обраним так і не був. У 2015 році він безуспішно балотувався на чергових місцевих виборах до Макарівської райради. Йшов як депутат і голова макарівського осередку від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

Якщо з депутатством не склалося, то з підприємницькою діяльністю у Бельмеги краще. Так, він є власником ТОВ "Мактепло-2020", розмір статутного капіталу якого складає 1 млн гривень. Підприємство засноване чотири місяці тому і його діяльність орієнтована  саме на постачання тепла. Також він є керівником ТОВ “Друкарня Макарівська” і членом ГО “Обирай майбутнє”.

Читайте: Они хотят в парламент-2019: 91 избирательный округ Киевщины (Фастовщина, Макаровщина, Сквира и часть Киево-Святошинского района)

Також влада столичного регіону на підставі заяви директора ТОВ "Біг Енергоресурс"***** визнала недійсною ліцензію (розпорядження № 81 від 19.03.2015 року) з централізованого водопостачання в зв'язку з переоформленням її на безстрокову.

Підприємство, згідно з даними системи YouControl, зареєстровано в 2014 році в селі Святопетрівське Києво-Святошинського району зі статутним капіталом у розмірі понад 22 млн гривень. Керує ТОВ Олександр Шевчук. Належить же підприємство Володимиру Городілову, Олександру Мікуленко, а також ТОВ "Компанії з управління активами "Андере Ріхтінген" (Києво-Святошинський район) та британській приватній компанії "Біг Кепітал Лімітед".

Цікаво, що в числі останніх вигодонабувачів "Андере Ріхтінген" вказані БК "Основабуд" і Фелікс Тесленко. Тесленко, наприклад, є засновником БК "Основабуд", яку ще в 2016 році екс-глава Києво-Святошинської райради Олександр Тігов переписав на свого сина Руслана Тігова.

Олександра Тігова пов'язували і з ТОВ "Петрівський Квартал" і сьогоднішніми його власниками з числа "Андере Ріхтінген" – Володимиром Городіловим, Олександром Мікуленко і "Біг Кепітал Лімітед". За інформацією порталу "Посіпаки" про Городілова відомо, що він був також помічником нардепа від Партії регіонів в шостому скликанні Володимира Малишева.

Олександра Шевчука, Володимира Городілова та Олександра Микуленка ще пов’язує і мережа із восьми підприємтсв ТОВ "УК "Комфорт Сервіс", що займається комплексним обслуговуванням об'єктів. 

Отримати “добро” на здійснення господарської діяльності з централізованого водовідведення вдалося і київському приватному підприємству “Проджект Консалтинг 2”.

Про ТОВ "Проджект Консалтинг 2"****** відомо, що підприємство зі статутним капіталом у розмірі 5 тис. гривень зареєстровано в січні 2018 року на ім'я Галини Жигайло-Маційчук. Під керівництвом Ольги Плисак підприємство в основному займається комплексним обслуговуванням об'єктів.

Також за Маційчук і Плисак – ще кілька аналогічних підприємств в сфері адміністративного та допоміжного обслуговування - ТОВ "Проджект Консалтинг", ТОВ "Проджект Консалтинг 1" і ТОВ "Проджект Консалтинг 3"

Ці три компанії і ряд інших пов'язаних між собою ТОВ, в яких згадувалася Жигайло-Маційчук, є фігурантами кримінального провадження. Компанії підозрюють у участі в схемі з ухилення від сплати податків та отримання неправомірних надприбутків від реалізації квартир за завищеними цінами ПАТ "ЗНВКІФ" Дінеро Актив"*******.

Ще одним документом КОГА підтвердила видачу ліцензії на централізоване водопостачання КП "Плесецьккомунгосп"******** Плесецької сільради Васильківського району. Зареєстроване КП більше восьми років тому із статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень. З 2017 року його керівником є Галина Федорченко. 

У розділі "Фінанси" системи YouControl, також вказана участь КП у державних закупівлях у 2020 році. Загальна сума переможних лотів складає більше 89 тис. гривень. Ці кошти підприємству перерахували за послуги з вивезення твердих побутових відходів з місць загального користування Плесецької сільради. 

Нагадаємо, Київська облдержадміністрація наприкінці року погодила ліцензії на освітню діяльність для шкіл і садочків регіону. Так, в Ірпені заснували перший в Україні академічний ліцей, а Приірпіння збагатилось двома приватними дитсадками. Отримали ліцензії навчальні заклади Василькова та Києво-Святошинського району.

Читайте: Навчальні заклади Ірпеня, Василькова та Гостомель отримали освітні ліцензії

* Комунальне підприємство Бориспільської районної ради "Благоустрій" (код ЄДРПОУ: 37417038).

** ТОВ "Еко-Теплобуд-Інвест" (код ЄДРПОУ: 39380618).

*** ТОВ "Тепломагістралі" (код ЄДРПОУ: 43308286).

**** ТОВ "Супутник тепла" (код ЄДРПОУ: 43311079).

***** ТОВ "Біг Енергоресурс" (код ЄДРПОУ: 39278125).

****** ТОВ "Проджект Консалтинг 2" (код ЄДРПОУ: 41883732).

*******  ПАТ "ЗНВКІФ" Дінеро Актив "(код ЄДРПОУ: 38980576).

******** КП "Плесецьккомунгосп" (код ЄДРПОУ: 37705080).

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевщины, киев, кога, власть киевщина, вода, васильковский район, бориспольский район, киево-святошинский район, тепло, александр тигов, лицензия, києво-святошинський район, Київ, распоряжения, Бориспільський район, алексей чернышев, Васильківський район, Киевской области, петровский квартал, кп благоустройство, Тетіївський район, львовская область, біг енергоресурс, біг енергоресурс, спутник тепла, спутник тепла, проджект консалтинг 2, проджект консалтинг 2, эко-теплострой-инвест, львівська область, плесецьккомунгосп, бк основабуд, тутаевский район, олександр тігов, плесецккомунхоз, петрівський квартал, тепломагістралі, еко-теплобуд-інвест, кп благоустрій, бег энергоресурс, ск основастрой, биг энергоресурс, тепломагистрали

вторник, 13 апреля 2021 г.
13:46
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В Киеве продлили запрет на проведение ярмарок
20:26
С улиц Киева должны убрать 71 элемент благоустройства (адреса)
20:04
На Киевщине в результате пожара погибла женщина (видео)
19:43
Голосеевская РГА собирается отменить аукцион по передаче в аренду помещения для приемных депутатов Киевсовета
19:25
Директор Департамента экономики и инвестиций КГГА Наталья Мельник в прошлом году продала землю и стала больше зарабатывать
19:08
Рада отклонила предложение Кабмина штрафовать за нарушение обязательной самоизоляции
19:02
В Киеве заведующего патологоанатомическим отделением и врача задержали за вымогательство при выдаче тела умершей от COVID-19 (фото)
18:42
Правоохранители проводят обыск в офисе и павильонах ВДНХ, а также в квартире гендиректора выставочного комплекса
18:41
ВР приняла закон о реструктуризации валютных долгов по ипотеке
18:25
Доход временно исполняющего обязанности министра энергетики Юрия Витренко в 2020 году составил более 288 млн гривен
18:20
В Киеве появится инклюзивный туристический маршрут
18:01
На Київщині розпочинається вакцинація CoronaVac / Sinovac Biotech
17:52
Учитывая эпидемию коронавируса, Рада разрешила выпускникам школ не проходить госаттестацию
17:44
Дмитрий Гурин в ВР заработал в 2020 году вдвое меньше, чем будучи предпринимателем в 2019-м
17:41
Виталий Кличко: На Дарницкой ТЭЦ уже установили два новых электрофильтра газоочистки и до конца года введут в эксплуатацию еще один (фото)
Календарь событий