воскресенье, 28 ноября 2021 г.

Танці на кістках, або Страшна бувальщина з життя міста Львова (частина 3)

Танці на кістках, або Страшна бувальщина з життя міста Львова (частина 3)

Міська влада на чолі з мером Садовим знищила історико-культурні нашарування Палацу Любомирських.У зв'язку з тим, що партія “Самопоміч” нещодавно стала активним гравцем в київській політиці, KV вирішила поінформувати своїх читачів про здобутки лідера цієї політсили на рідній території.

На думку багатьох представників інтелектуальної, економічної й політичної еліти Львова, саме за час каденцій Садового тут почалося масове пограбування й руйнування історичної спадщини.

KV вже інформувала своїх читачів про те, як лідер “Самопомочі” Андрій Садовий запропонувала єврейській громаді заплатити за перенос Краківського ринку з території історичного цвинтаря та намагається побудувати розважальний комплексна місці колишнього концтабору “Шталаг – 328”.

Подробнее: Танці на кістках, або Страшна бувальщина з життя міста Львова (частина 1) и Танці на кістках, або Страшна бувальщина з життя міста Львова (частина 2)

Ось ще яскравий приклад на підтвердження того, що вандалізм, який чиниться із жадібних міркувань, байдужий до “національних особливостей” знищуваних цінностей.

Так, ще у 2011 році прес-служба Рятувальної археологічної служби Львова повідомляла, що, нехтуючи археологією, забудовники залили підвали Палацу Любомирських (площа Ринок,10) бетоном.

Ремонтні роботи в будинку на площі Ринок,10, як у пивних, так і дворах, проводили без будь-якого археологічного спостереження. Фактично всі культурні нашарування цієї ділянки вивезли, а решту залили бетоном. Ще до проведення робіт замовник повинен був укласти попередню угоду з археологами й забезпечити археологічний нагляд під час грабарства, однак цього не зробили”, – констатував Олег Осаульчук, директор Науково-дослідного центру “Рятувальна археологічна служба” Інституту археології НАН України.

А ще він з гіркотою підкреслив: “Як археолог і вчений можу стверджувати, що історичну інформацію цієї ділянки Львова ми втратили повністю. Уже ані нам, ані прийдешнім поколінням археологів не вдасться встановити процес заселення цієї ділянки чи процес будівництва й перебудови кам’яниць, на основі яких сформувався палац Любомирських. Ось так через недбалість ми знову безповоротно втратили ще одну частину Львова. Винні в цьому, насамперед, ті, хто погоджував проектну документацію на реставрацію палацу Любомирських і давав дозвіл на початок робіт. Адже за чинним законодавством без присутності археолога ремонтники не мали ніяких прав на проведення грабарства у зоні захисту ЮНЕСКО. Управління охорони історичного середовища Львівської міськради й Управління охорони культурної спадщини повинні були простежити, щоб замовники залучили до робіт археологів. Як бачимо, жодна структура цей процес не проконтролювала”.

Не менш вражаючі факти наводить і Юрій Шухевич.

На цих історичних місцях, як гриби після дощу, виникають висотні будівлі, що псують історичний вид Львова. На Личаківській знову будують якогось монстра. Неподалік від Церкви Святої Трійці також зводять багатоповерхівку.  Був будинок архітектора Ярославського у Стрийському парку. В один день прийшли – й знесли його. Зруйнували історичний пам'ятник бульдозерами і побудували бог знає що!Міська влада – і нинішня, і попередня – з одного боку нічого не робить, а з іншого – багато робить такого, чого не треба було б робити. У парку Богдана Хмельницького був планетарій. Його під прикриттям реконструкції повністю знищили й уже почали будувати офісний центр. При цьому забудовники захопили значно більшу територію. Але це ж просто протизаконно зводити в парку офісний центр! А що робиться на Личаківському цвинтарі? Алею гробниць починають звужувати й впихати нові поховання – щоб місця купували. Те, що робиться, – жахливо”, – каже Герой України, що одержав цю нагороду за багаторічну правозахисну діяльність в ім'я здобуття незалежності України.

Юрій Шухевич також прокоментував передвиборні гасла Садового, який стверджує, що він саме рятує, а не знищує Львів.

Вибори виборами. На виборах дуже багато говорять. В історичній частині Львова є багато будинків, які в страшному стані. Починається з дахів: вони всі протікають. З'являється грибок, стіни завалюються. Де мер? Нічого не робить! А повинен будинок за будинком ремонтувати. Ліпнина зовнішня руйнується, і ніхто на це не звертає уваги. Балкони, які самі по собі є витворами мистецтва, також обвалюються. Уже навіть були потерпілі. І що ми бачимо в цій ситуації? Місто посилається на область, область на Міністерство культури, Міністерство культури знову ж на місто – замкнуте коло. Немає ніякої відповідальності за знищення історичної забудови”, – продовжує він.

Суспільний діяч розповів також, що місто не має плану історичної забудови, бо мати його просто не вигідно владі.

Архітектурного плану у Львові дійсно не існує, тому що це нікому не потрібно. Не вигідно, щоб існували чіткі межі, прозорі правила, які б не дозволяли чіпати жодної цеглини, жодної скульптури. Сьогодні немає у влади духовності. На першому місці стоять гроші – те, що дає або може приносити прибуток”, – резюмував Шухевич.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

Владимир Злацкий

Теги: мэр, львов, андрей садовой, дворец любомирских, юрий шухевич, олег осаульчук

суббота, 27 ноября 2021 г.
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 28 листопада 2021 року (повний список населених пунктів)
17:10
Департамент благоустройства КГГА не видит, как появляются нелегальные киоски возле “Берестейской” (видео)
16:04
Голова Київської обласної ради Наталія Гунько звернулась з нагоди Дня пам'яті жертв голодомору
15:01
Алексей Резников и Этьен де Понсен обсудили роль Франции в наращивании оборонных возможностей Украины
14:04
За останню добу коронавірус діагностували в 698 жителів Київщини
13:07
В 2021 году большинство посетителей Чернобыльской зоны - жители Украины
12:03
Спікер ВР Руслан Стефанчук звернувся до українців з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів
11:30
Нацбанк просят заставить “Ощадбанк” наладить работу своих отделений в Подольском районе Киева
11:01
Мэр Киева Виталий Кличко о Голодоморе: это трагедия нашего народа, которая до сих пор болит
10:10
Голова КОДА Василь Володін звернувся до мешканців Київщини з нагоди дня пам’яті жертв Голодомору
09:32
Неизвестные разгромили бар “Хвильовий” на столичном Подоле
09:03
Более 24 млн прививок от коронавируса сделано в Украине
07:15
Сегодня, 27 ноября, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 ноября 2021 года
пятница, 26 ноября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 листопада 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
Противоаварийные работы в сгоревшем костеле Святого Николая могут выполнить до конца года
Календарь событий