вівторок, 16 квітня 2024 г.

Строительные компании лишают киевлян школ и больниц

Строительные компании лишают киевлян школ и больниц

Киевские застройщики, получившие в аренду земельные участки до 2011 года, отказываются строить объекты социальной инфраструктуры в рамках договорных обязательств, данных городу. Юридическим основанием для отказа служат нормы закона “О регулировании градостроительной деятельности”, что грозит жителям столицы ростом дефицита мест в школах и детских садах, а также дальнейшим усугублением транспортных проблем.

Данную проблему озвучил вчера на заседании комиссии Киевсовета по вопросам бюджета и социально-экономического развития директор департамента экономики и инвестиций КГГА Николай Поворозник (на фото).

По его словам, нормы принятого в 2011 году закона запрещают органам местного самоуправления требовать от застройщика еще чего-любо, кроме оплаты паевого участия в развитие инфраструктуры населенного пункта.  

Напомним, что до этого запрета договора аренды земельных участков под застройку, как правило, предусматривали и оплату застройщиками паевых взносов в горбюджет, и возведение ими на этих территориях объектов благоустройства, дорог, образовательных и медицинских учреждений. В особенности такие условия чиновники выдвигали к так называемым комплексным застройкам, предполагающим строительство крупных жилищных комплексов и микрорайонов.

Поворозник утверждает, что после вступления в силу закона “О регулировании градостроительной деятельности”, строительные компании, уже оплатившие паевое участие, получили удобную юридическую лазейку и начали массово отказываться от строительства в столице объектов социальной инфраструктуры.

“Они правят проекты, меняют очереди строительства, отказываются передавать городу обещанный процент квартир. На все вопросы ответ один: мы паевое участие заплатили и ничего вам больше не должны”, – рассказал чиновник.

Отметим, что для жителей новых микрорайонов Киева нехватка инфраструктурных объектов уже стала явью. Например, сейчас в микрорайоне Осокорки-6 две школы (гимназия “Киевская Русь” и лицей “Интеллект”) вынуждены ютиться в одном здании. Количество родительских заявок на будущее 1 сентября уже превышает две сотни, а по факту в здании смогут принять лишь два первых класса. Застройщик территории – ХК “Киевгорстрой”, успев построить лишь один школьный корпус, а финансировать второй не торопится, требуя на это денег из городской казны.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

В департаменте экономики и инвестиций КГГА уверены, что данная проблема в ближайшие годы станет комплексной для всего Киева. Тем паче, что сокращение инфраструктурных объектов в конкретном микрорайоне еще и ведет к дополнительному приросту жителей в нем.

“В первоначальных проектах школы, парковки, магазины превращаются в серые пятна, а потом на месте этих пятен появляются новые жилые дома с новыми инвесторами. А что делать первым инвесторам, которые покупали там квартиры и уже заплатили за эту школу, эту парковку и этот магазин?”, – возмущается Николай Поворозник.

В итоге лишенные доступа к объектам первой необходимости жители киевских новостроек ринутся за образовательными и медицинскими услугами в соседние районы. Это будет усугублять траснпортные проблемы столицы в силу нехватки дорог и автостоянок.

КиевVласть

Александр Зворский

Теги: строительство, застройщик, школы, инфраструктура, поворозник, больницы

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.