п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Протестные настроения в украинском обществе снизились почти на 20% - результаты соцопроса

Протестные настроения в украинском обществе снизились почти на 20% - результаты соцопроса

Количество украинцев, которые готовы принять участие в акциях социального протеста, за год снизилось почти на 20% - с 49% в декабре 2016 года до 40% в декабре 2017 года. Одновременно почти на 20% выросло количество граждан, которые не готовы участвовать в акциях протеста - с 46% в декабре 2016 года до 53% в декабре 2017 года.

Об этом KV стало известно из результатов социологического опроса, проведенного в конце 2017 года Киевским международным институтом социологии (КМИС).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

В исследовании отмечается, что пик протестных настроений пришелся на декабрь 2016 года - 49%. А в декабре 2014 года этот показатель составлял 43%. В декабре прошлого года количество граждан, готовых к участию в акциях протеста, упало до 40%.


Как и ранее, больше всего готовы к таким акциям, как участие в избирательной кампании (29%), сбор подписей под коллективными воззваниями (17%) и санкционированные митинги и демонстрации (10%). В забастовках, бойкотах, пикетах органов государственной власти, несанкционированных митингах и демонстрациях готовы принять участие 2-3% респондентов КМИС.


Отмечается, что в целом самый низкий уровень готовности к участию в акциях протеста - в западном макрорегионе Украины (35%). При этом, на западе страны вообще не готовы участвовать в акциях протеста 59% респондентов. В восточном макрорегионе этот показатель составляет 57%. В центре и на юге - по 50% опрошенных не примут участие ни в каких акциях протеста.

Мужчины более готовы к уличной активности, чем женщины - 43% и 38%, соответственно. Также горожане более готовы к протестам, чем жители сел - 44% и 33,5%, соответственно.

Наблюдается взаимосвязь между уровнем образованности респондента и его готовностью к протесту. 49% опрошенных с высшим образованием выйдут на протесты, среди респондентов с незаконченным средним образованием таких граждан 31%.

КМИС проводил опрос с 1 по 14 декабря 2017 года. Методом личного интервью опрошены 2039 респондентов в 110 населенных пунктов во всех регионах Украины (кроме Крыма). В Луганской и Донецкой областях опрос проводился на территориях, подконтрольных Украине. Статистистическая погрешность (с вероятностью 0,95 и при дизайн-эффекте 1,5) не превышает 3,3% для показателей ближе к 59%, 2,8% - для показателей ближе к 25%, 2% - для показателей ближе к 10%, 1,4% - для показателей ближе к 5%.

Напомним, согласно опросу КМИС, проведенному по заказу еженедельника “Зеркало недели”, почти 71% респондент не видит никакого смысла участвовать в активной гражданской деятельности. Еще 17,7% никогда об этом не задумывались или не понимают, о чем речь. И только 1,5% принимают участие в управлении общим имуществом - состоят в домовых комитетах (ЖСК и ОСМД).

Читайте: Киевляне не верят в революцию, недовольны развитием столицы и довольны Кличко, - результаты соцопроса

Фото: Украинская правда

KиевVласть

Алексей Алтынов

Теги: новости киева, новости украины, социология, кмис, Киевский международный институт социологии, протестные настроения в украине

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
15:45
Вбиральні Київського гуртожитку НУБіП хочуть відремонтувати за 3,9 млн гривень
15:26
Сирський про мобілізацію: 500 тисяч новобранців ЗСУ не потребують
15:05
Поліцейського-хабарника на Київщині судили вісім років, щоб засудити до семи у справі про приховання наркоторгівлі
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
12:02
У Польщі переговори щодо українського зерна не мали успіху, але Сольський налаштован оптимистично, - ЗМІ
11:44
Руслан Кравченко: Німеччина продовжить допомагати Київщині у процесі відбудови
11:25
Комунальні підприємства Вишневого подарують військовим два авто вартістю 110 тисяч доларів
11:01
29 комунальних медзакладів столиці підключено до Реєстру територіальної громади, - КМДА
10:47
Голосіївська окружна прокуратура через суд вимагає повернути державі приміщення вартістю понад 6,7 млн гривень
Календар подій
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
29 березня 2024 г. 15:00
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
Упродовж лютого Департамент містобудування та архітектури Київщини замовив проєктні роботи для капремонтів десяти пошкоджених московитами багатоквартирних будинків Ірпеня. Обійдуться ці проєкти майже у 14 млн гривень, а триватиме їх розробка до кінця 2024 року. Серед підрядників є цікаві особистості. Однак наявність “цікавих” підрядників – не єдина проблема даних закупівель. Досвід замовлення проєктно-кошторисної документації через цей департамент минулого року не дуже позитивний. Тоді такі документи замовили для капремонтів шести багатоповерхівок, але у жодній з них роботи досі не розпочаті. Крім цього експерти вказують, що аномально низька кошторисна прибутковість, яка закладена в минулорічні проєкти капремонтів, ставить під сумнів можливість обрання спроможного підрядника для подальших робіт. Але у профільному департаменті обладміністрації це заперечують та запевняють, що розроблена документація пройшла експертизу сертифікованими фахівцями, тобто отримала позитивний висновок.
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.