вторник, 18 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

На Київщині має бути 69 об'єднаних територіальних громад (ОТГ). На минулому тижні Кабмін затвердив план формування громад регіону. Наразі із запланованих створено лише 24 громади, ще 45 очікують на вибори. Але говорити про остаточну “перемогу” – зарано. План по Київській області прийняли із можливістю коригування. До прикладу, громади Вишневого, Ірпеня, Білогородки та Борщагівки, не отримали остаточної конфігурації. На зміни сподіваються і деякі громади Обухівщини та Фастівщини. 

Як стало відомо KV, 20 травня відбулося засідання Кабміну, на якому затвердили проєкти чотирьох перспективних планів формування територій громад, з-поміж яких і Київська область.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Міністр регіонального розвитку Олексій Чернишов зазначив, що процес формування громад добігає кінця.

“Реформа децентралізації проходить уже досить довго й останнім часом було досить пришвидшено погодження та затвердження перспективних планів розвитку областей. На кожні засідання виносилося чотири або п’ять перспективних планів. Секретаріат Кабміну відпрацьовує все вчасно. Тому вважаю, що така швидкість затвердження є задовільною”, – зазначив він.

Відео: Засідання Кабміну від 20 травня

Читайте: Проєкт змін: оновлений перспективний план Київщини може втричі збільшити кількість об’єднаних громад Київщини може втричі збільшити кількість об’єднаних громад

Схема Київщини

Затверджений Кабміном остаточний варіант Перспективного плану Київської області спричинив неабиякий поголос навколо цієї теми в соцмережах. Гучні овації перемоги переплелися з обуреними відгуками тих, чиї інтереси уряд так і не врахував при формуванні складу громад.

Врешті Київщині таки вдалося зберегти більшість перспективних громад. Згідно з новим поділом, в області буде сформовано 69 ОТГ. Попередня ж редакція 2015 року налічувала всього 29 тергромад.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

У порівнянні з планом 2015 роком без змін погоджено склад Пісківської, Димерської, Пірнівської, Згурівської, Іванківської, Славутицької, Української, Поліської, Рокитнянської, Сквирської, Ставищенської, Яготинської ОТГ.

А також уже існуючі тергромади: Узинську, Богуславську, Медвинську, Калитянську й новоутворену у 2019 році Калинівську ОТГ Броварського району. Гребінківській ОТГ Васильківського району також вдалося вибороти громаду, незважаючи, що Ковалівська, Вінницько-Ставська, Пологівська, Устимівська сільради увійшли до Ковалівської ОТГ, а Шевченківська – до Василькова. 

Погоджена й Таращанська ОТГ, хоча в районі розглядалося створення ще й Ківшоватської громади.

Затверджені в повному обсязі, як планувалось у 2015 році, Кагарлицька та Ржищівська ОТГ. 

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

До Миронівської ОТГ мають врешті доєднатися Вікторівська, Ємчиська, Зеленьківська, Козинська, Коритищенська, Кип’ячківська, Маслівська, Македонська, Олександрівська, Полівська, Потіцька Пустовітська. Росавська Тулинська Шандрівська Юхнівська сільради, а також Карапишівська сільрада, яка планувала створити відокремлену ОТГ. 

А до міської Тетіївської ОТГВисочанська, Галайківська, Денихівська, Кашперівська, Клюківська, Кошівська, Одайпільська, П’ятигірська, Теліжинецька сільради. Міська Обухівська ОТГ у складі Дерев’янської й Нещерівської сільрад доєднає решту сіл району.

Читайте: Администрация Терещука закончила формировать перспективный план терробщин

Зі змінами

У Богуславському районі розширили Вороньківську ОТГ, яка, окрім трьох сільрад об’єднає ще частину сіл із непогодженої Мирненської громади (Мирненська, Сошниківська, Старівська сільради), а Гірській ОТГ (Гірська, Мартусівська сільради) – додали ще й Ревненську сільраду.

У Броварському районі до наявної Великодимерської ОТГ доєднають ще села Гоголівської, Кулажинської, Плосківської, Русанівської та Світильнівської сільрад, які раніше бажали об'єднатися в одну Гоголівську громаду, але не змогли вибороти це право. 

А Зазимська ОТГ (Зазимська та Погребська сільради) укрупниться завядки чотирьом сільрадам. Це Літківська, Літочківська, Пухівська, Рожнівська, які у 2015 році планувалися увійти до складу Рожнівської громади і також не змогли остаточно оформити об’єднання.

Тадіївська сільрада відійде від Володарської ОТГ до Маловільшанської ОТГ Білоцерківського району (Фастівська, Фесюрівська, Чупирянська сільради Білоцерківщини та Маловільшанська, Биково-Гребельська, Коженицька, Озернянська, Поправська, Потіївська, Сорокотязька, Тадіївська сільради Володарського району).

Незважаючи на нещодавні зміни, склад Бишівської ОТГ Макарівського району знову зазнав змін. Новосілківська сільрада таки залишається в складі Боярської ОТГ, а Соснівська – у складі Кожанської. 

Решта сіл району увійдуть до Макарівської ОТГ, тож від створення Комарівської, а також Березівської ОТГ, яка через протистояння Копилова не змогла завершити процес об’єднання, Кабмін відмовився.

До Бучанської ОТГ (Буча, Блиставицька, Луб’янська та Гаврилівська сільради) тепер входять 14 населених пунктів. Громаду вирішили зміцнити Бабинецькою, Здвижівською (Бородянський район), Ворзельською (місто Ірпінь), Синяківською (Вишгородський район), Мироцькою (Києво-Святошинський район) сільрадами.

Від Ірпінської ОТГ (Ірпінська, Михайлівсько-Рубежівська сільрада (Києво-Святошинський район) таки від’єднають Гостомель у відокремлену ОТГ у складі Гостомельської, Горенської (Києво-Святошинський район) і Озерської (Бородянський район) сільрад.

Погоджено і громади, які були передбачені змінами в проєкті 2019 року, а саме: Баришівську ОТГ (Баришівський район), Дівичківську та Циблівську ОТГ (Переяслав-Хмельницький район), Броварську ОТГ та Борщагівську ОТГ Києво-Святошинського району.

Окрім того, у Переяслав-Хмельницькому районі за рахунок двох сільрад – Улянівської та Полого-Вергунівської укрупнять Ташанську ОТГ. 

Студениківська ОТГ таки домоглася приєднання Пристромської, Строківської та Семенівської сільрад. А Переяславську міську ОТГ сформували із Великокаратульської, Вовчківської, Гланишівської, Дем’янецької, Мазінської сільрад та потенційної Гайшинської ОТГ, яка раніше не планувала підпорядковуватися місту.

Фурсівська ж тергромада Білоцерківського району доєднає в жовтні до існуючої ОТГ Великополовецьку та Яблунівську сільради.

У Бородянському районі Бородянська ОТГ зможе приєднати Загальцівську, Качалівську, Майданівську, Небратську сільради. Змінюється склад і перспективної Микулицької громади, яка тепер матиме назву Немішаївської ОТГ у складі Немішаївської, Клавдієво-Тарасівської, Козинцівської, Микулицької сільрад із центром у Немішаєво.

Томашівська ОТГ Фастівського району приплюсує ще Дорогинську та Вільнянську сільради.

У Васильківському районі існуюча Глевахівська ОТГ (Глевахівська, Мархалівська сільради) має приєднати ще Крушинську й Путрівську сільради, які планували, але не змогли створити свої ОТГ. А також погоджена Калинівська ОТГ (Калинівська, Великосолтанівська, Варовицька, Данилівська, Дібрівська, Малосолтанівська, Плесецька, Порадівська сільради).

Із раніше передбачених восьми учасників у Вишгородській міській ОТГ залишиться всього два – Вишгородська міська рада, Хотянівська сільська рада. А Бориспільська міська ОТГ (місто Бориспіль, Глибоцька, Іванківська, Кучаківська, Сеньківська сільради) тепер доєднає ще Любарецьку та Рогозівську сільради. Березанська міська ОТГ поповниться лише однією сільрадою – Яблунівською.

У половину урізали склад Білоцерківської ОТГ, до якої увійдуть тепер Вільнотарасівська, Глушківська, Дроздівська, Пилипчанська, Храпачівська, Томилівська, Сидорівська, Піщанська, а також Терезинська та Шкарівська сільради. Ці ради декілька років боролися за право створити відокремлені ОТГ, але не змогли у цій боротьбі перемогти.

У Васильківській ОТГ, окрім раніше передбачених, будуть Великобугаївська, Застугнянська, Здорівська, Митницька сільради.

Проігнорував уряд звернення сіл Фастівщини щодо створення Борівської ОТГ і приєднання Пилипівської і Скригалівської сільрад до Фастова. Тепер Фастівська ОТГ включатиме Фастівську міськраду та Борівську, Бортниківську, Великоснітинську, Веприцьку, Малоснітинську, Мотовилівську, Мотовилівськослобідську, Оленівську і Фастівецьку сільради.

У надскладному Києво-Святошинському районі від Вишневої ОТГ (Вишнева міськрада, Крюківщинська, Святопетрівська сільради) вирішли відділити Гатненську ОТГ (Гатненська, Віта-Поштовська сільрада). 

Чабанівська ОТГ залишиться в складі лише селища Чабани, а ось сільради, які планували доєднати до Чабанів отримали свою – Феодосіївську ОТГ. Центр ОТГ буде в Ходосівці до складу увійдуть: Ходосівська, Гвоздівська, Лісниківська та Іванковичівська, Рославичівська (Васильківський район) сільради. 

Скандальна Боярська ОТГ, де тривали багаторічні судові процеси, таки в результаті складатиметься із Дзвінківської (Васильківський район), Малютянської, Тарасівської (Києво-Святошинський), Новосілківської (Макарівський район) сільрад, а також протестуючої Забірської сільради та потенціїної Княжицької громади. До Дмитрівської ОТГ увійдуть Дмитрівська, Бузівська, Личанська, Музичанська, Петрушківська, Шпитьківська сільради.

Нові громади

Окрім того, на мапі Київщині замойорять і назви нових громад: Золочівська ОТГ Богуславського району (Гнідинська, Вишеньківська сільради), Пристолична ОТГ Бориспільського району (Щасливська, Великоолександрівська, Дударківська сільради), Петрівська ОТГ Вишгородського району (Новопетрівська, Лютізька, Старопетрівська сільради), Козинська ОТГ Обухівського району (Козинська, Великодмитровицька, Підгірцівська, Старобезрадичівська сільради), Білогородська ОТГ Києво-Святошинського району (Білогородська, Бобрицька, Гореницька сільради), Коцюбинська ОТГ у складі селища Коцюбинське, яке мало наміри приєднатися до Києва та Кожанська ОТГ Фастівського району (Кожанська, Волицька, Дмитрівська, Малополовецька, Пилипівська, Скригалівська, Триліська, Яхнівська сільради).

Читайте: Кабмин утвердил перспективный план формирования территорий общин Киевщины (таблица)

Експертна думка

Керівник Офісу реформ у Київській області Володимир Удовиченко:

Розроблялося дуже багато варіантів Перспективного плану головної реформи країни. Найоптимальнішим пропонувалося створення в області 65 ОТГ. Але через надмірну політизацію, лобіювання власних інтересів, ігнорування думок громад Київщина втратила п’ять років розвитку. Але практика продемонструє результати й надасть можливість скоригувати склад громад, якщо для цього будуть об’єктивні причини. Наразі ми одержали можливість продовжити реформування місцевого самоврядування – і це вже перемога. Декілька разів переносився розгляд проєкту Плану в Кабміні. Врешті запропоновано внести деякі зміни, які, думаю, не обійдуться без значних диспутів. Так, це не ідеальний варіант, тому що це дуже складні процеси добровільності, у які втручаються всі рівні влади. Багато протиріч. Громадам ж треба було шукати компроміси. Наприклад, Микулицька громада пройшла дуже позитивний шлях, і в результаті вони вийшли на Немішаївську ОТГ, яку було погоджено. Але згідно до Плану, суміжні громади категорично не хотіли приєднуватись до Чабанів, які врешті залишилися самі. У Гатненської громади стояло політичне питання.

Заступник голови Київської облради Ярослав Добрянський:

“Закінчується перший етап найамбітнішої реформи останніх років в Україні. Проте це може спричинити й чималий резонанс. Так як громади, які пройшли весь шлях і процедури об’єднання, остаточного варіанту перспективного плану не бачили. У процесі скупо оприлюднювались проєкти, проміжні версії, які зазнавали змін, про які громади нерідко дізнавалися ледь не з постів у соцмережах. Та і згодом на законодавчому рівні обласні ради вилучили з процесу схвалення перспективних планів, вважаючи їх заполітизованими в прийнятті рішень […]. Нове повноваження дозволяє Уряду "виправити помилки" перспективних планів та дещо скорегувати проблемні конфігурації громад. Мінрегіону доцільно вже сьогодні готуватися до цього сценарію та ретельно пропрацювати кожен перспективний план, аби мати чіткі пропозиції щодо необхідних змін на завершенні, – написав на своїй сторінці в Facebook Добрянський.

Заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації ОТГ Тарас Добрівський:

Проєкт, що подала Київська ОДА, з Асоціацією був фактично погоджений. Крім Дмитрівської ОТГ, яку ми обстоювали з центром у Дмитрівці. Було спірне питання щодо одного села Фастівського району. План відповідає Методиці та кількості. Можуть бути певні нюанси, та усіх задовольнити неможливо. Головне – це доступність та якість послуг. Добровільний процес об’єднання закінчився ще минулого року. Проте Асоціація ОТГ наполягає залишити вікно для добровільного об’єднання після виборів 25 жовтня. Щоби процес приєднання й доєднання був як у Польщі. Наприклад, після п’яти років там дві громади злилися в одну. Адже змінюються економічні показники громад, доступність тощо.

Також було озвучено цілий ряд пропозицій від профільного комітету ВР щодо часткового коригування конфігурацій складу громад навколо міст Вишневого, Ірпеня, а також Білогородки та Борщагівки. Упродовж трьох днів мали внестися відповідні доопрацювання, але остаточне розпорядження КМУ ще так і не оприлюднив.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кабмин, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, владимир удовиченко, ярослав добрянский, офис реформ, перспективный план, тарас добривский, общины киевщины

вторник, 18 января 2022 г.
13:23
Столичная прокуратура проверит, почему патрульные отпустили водителя внедорожника, избившего киевлянина
13:10
КОГА продолжит эксплуатацию сервиса электронного документооборота до конца года
13:01
Зеленский поручил Резникову сократить перечень профессий для женщин, подлежащих воинскому учету
12:45
За добу на коронавірус захворіли 345 жителів Київщини
12:23
Злата Лагутіна: Столичні податківці та громадськість напрацювали план сумісних заходів з популяризації РРО/ПРРО
12:02
Кличко вывел Кулебу, Густелева и покойного Омельченко из руководства комитета по разработке Стратегии развития Киева
11:45
В Киеве правоохранители проверяют сообщение о “минировании” полсотни столичных школ
11:23
Ветер сдул трехметровый крест с одного из куполов столичного Софийского собора (видео)
11:05
В КАС и ОАСК отменили заседания и эвакуировали посетителей из-за сообщений о минировании
10:45
На Киевщине из-за непогоды обесточенными остаются 95 населенных пунктов
10:25
За год поступления от акцизного налога в бюджеты общин Киевщины выросли на четверть
10:04
Курс валют в Киеве: 18 января 2021 года
09:43
Киевлян и жителей области предупреждают о сильных порывах ветра сегодня, 18 января
09:25
На Киевском водохранилище спасли трех рыбаков на льдине
09:01
В Украине за сутки против COVID-19 вакцинировано более 80 тысяч человек
07:15
Сегодня, 18 января, ярмарки пройдут в трех районах Киева (адреса)
Календарь событий