воскресенье, 23 января 2022 г.

Про ковід та комісії: оновлена більшість Київоблради збереться на позачергову сесію

Про ковід та комісії: оновлена більшість Київоблради збереться на позачергову сесію

Не встигла Київщина видихнути після вчорашнього переформатування Київоблради, як депутати збираються на ще одну позачергову сесію. Вже завтра більшість фракцій на чолі з новою головою та заступниками планують попрацювати із ситуацією навколо ковіду та перетрусити склад депутатських комісій. Між тим, частина корпусу налаштована скептично, а це означає, що рішення навряд будуть ухвалюватися одностайно. 

Як стало відомо KV, завтра, 29 квітня об 11 годині відбудеться позачергова третя сесія Київської обласної ради VIII скликання. Про це йдеться у розпорядженні в.о. голови ради Ярослава Добрянського. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Корона” та комісії 

На розгляд сесії планується внесення трьох питань: “Про стан боротьби з COVID-19 у Київській області”, “Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 30.11.2020 року “Про утворення постійних комісій Київської обласної ради VIII скликання” та “Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 30.11.2020 року “Про обрання голів та складу постійних комісій Київської обласної ради VIII скликання”. Проєктів рішень наразі немає, як повідомили депутати облради, вони “ще напрацьовуються”. 

Як розповіла у коментарі KV новообрана заступниця голови КОР Тетяна Семенова (“Європейська солідарність”), термінове скликання позачергової сесії – це спільне рішення депутатів. 

“Сесію на 5 травня планував колишній голова Олександр Скляров і ми не були впевнені, відбудеться вона, чи ні. На завтра ми скликаємо сесію, оскільки депутати вирішили, що необхідно якомога швидше зібратись і внести зміни до кількісного складу комісій. У минулому скликанні було 12 комісій, наразі – лише 9. Це значно обмежує участь депутатів в комісіях. Ми плануємо завтра прийняти рішення про створення 12 комісій і змінити їхній склад. Проєкти рішень поки напрацьовуються. Кожен депутат на сесії має право висловитись і обрати ту комісію, де він зможе, як спеціаліст, працювати на благо Київщини. Важливим у порядку денному є питання по ковіду, оскільки статистика нам каже одне, а реальна ситуація – інше. Ми маємо зрозуміти, які території зараз особливо потребують нашої підтримки. Наразі ми відкрили сесійну залу, навели там порядок. Всі 84 депутати завтра будуть допущені до своїх робочих місць і зможуть брати участь у сесії. А як вони поводитимуться – це залежить в першу чергу від вихованості людини та завдань, які вона собі “намалювала”. Побачимо”, – каже вона.

Тетяна Семенова додала, що наразі в Київоблраді працює 9 комісій, оскільки деякі з них об'єднали, а саме: комісію з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва об'єднали з комісією агропромислового комплексу, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики. Комісію з питань освіти та науки – з комісією з питань свободи слова, ЗМІ. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У разі прийняття рішення щодо зміни кількості комісій їх налічуватиметься, скоріше за все, 12, як було за минулого скликання облради. 

Також вона зазначила, що зараз у бюджетній комісії працює лише 6 депутатів, а цього замало.

“Голова цієї комісії працює в обласній раді, а ця комісія наділена повноваженнями у міжсесійний період розподіляти всі міжбюджетні трансферти, які заходять з державного бюджету. Звісно, що це кошти не в тисячах, а в мільйонах. Лише 6 депутатів ними розпоряджаються, ми з цим не погоджуємось”, – завершила вона. 

Терміновість підтримують

Депутат Роман Титикало (“Європейська солідарність”) вважає, що терміновість проведення сесії виправдана, а питання про внесення змін до складу комісій дозволить розблокувати роботу обласної ради. 

“Перш, ніж внести проєкт рішення на розгляд сесії, він має бути опрацьований на комісії. Всі нюанси мають бути погоджені до сесії. Тому одними із питань завтрашньої сесії є створення дієвих представницьких якісних постійних комісій. Наразі там представлені депутати не з усіх фракцій. Наприклад, депутат Валентин Багнюк є головним лікарем Броварської лікарні, але він не включений по комісії з питань охорони здоров'я. Як можна розглядати питання по медицині без медиків? Ми маємо включити відповідних спеціалістів до відповідних комісій. Також ми заслухаємо інформацію щодо ситуації з ковідом, аби вирішити, куди потрібно направити кошти. Ми сподіваємось, що КОДА надасть зміни до бюджету із відповідними пропозиціями і вже в складі нових комісій ми зможемо швидко це питання відпрацювати і перейти до наступної сесії”, – говорить він. 

Такої ж думки депутат від “За майбутнє” Тетяна Самойленко. Вона зазначила, що її фракція обов'язково завтра буде присутня на сесії у складі 14 депутатів.

“Враховуючи, що через пандемію Київщина перебуває у червоній зоні, було ініційовано звіт КОДА в особі директора департамента охорони здоров'я Олени Єфіменко. Також у порядку денному будуть розглядатись питання щодо постійних комісій. Фракції “За майбутнє” та “Європейська солідарність”, а це 39 депутатів, не були включені до жодної комісії попереднім керівництвом облради. Тому будуть внесені зміни до відповідних рішень. Також збільшиться кількість комісій до 12, така модель у попередній комісії показала себе доволі ефективною. Також планується внести зміни до регламенту облради, оскільки попередня редакція документу мала низку порушень, що фракція “За Майбутнє” змогла довести в суді”, – каже вона. 

Читайте: “За Майбутнє” Киевщины успешно оспорила в суде регламент Киевоблсовета VIII созыва

Представник “Слуги народу” Володимир Удовиченко заявив, що фракція завтра продовжить працювати, а ситуація зі скликанням позачергової сесії є цілком об’єктивною та виправданою.

“Скликання термінове, тому що ці питання озвучують вже давно, їх відтягували, але вони потребують вирішення. Це і питання по ковіду, фінансуванню. Тому, безумовно, це засідання необхідно було провести вже давно. І саме ця претензія і лунала до Олександра Івановича, що він не зібрав сесію і своєчасно її не провів. З рештою це вилилося у політичне переформотування обласної ради. Фракція планує бути присутньою завтра на сесії. Вирішимо всі питання без проблем у форматі здорового диспуту”, – резюмував він. 

Депутати, що не визначились 

Партія ВО “Батьківщина” також планує бути на сесії, однак ще не визначилась, чи голосуватиме позитивно за рішення. Як розповів KV депутат Олександр Колодій, на його думку, питання щодо ковіду у порядку денному – це лише маніпуляція для скликання позачергової сесії і зміни складу комісій.

“У зв'язку з розпорядженням про скликання сесії на завтра, ВО “Батьківщина” перенесла засідання фракції з п'ятниці на завтра, на 10 годину. Ми з однопартійцями плануємо бути на сесії, але з приводу прийняття рішень поки не можу сказати. Це вирішимо на фракції. Матеріали порядку денного ми не бачили, надіслали тільки розпорядження. Якщо читати регламент, то позачергові сесії скликаються лише з невідкладних питань. Чергову сесію колишній голова Скляров призначив на 5 травня. Її ніхто не відміняв. Я не розумію, чому терміново зараз потрібно змінювати склад комісій. Це ж не бюджетні питання. З моєї точки зору, є певна маніпуляція, оскільки першим питанням стоїть заслуховування щодо стану ковіду і це використали, аби скликати сесію”, – каже він. 

Про наміри бути присутніми на завтрашньому засіданні заявили і представники від фракції ОПЗЖ. Та, за словами вже звільненого замголови КОР Валерія Ксьонзенко, до питань порядку денного варто були підійти куди більш виважено. А саме – розширити більш глобальними проблемами і запитами Київщини, розглянувши їх, як і передбачалося попередньо, вже 5 травня. 

“Фракція буде присутньою на засіданні – це однозначно, адже ми не граємо тут в політику. Та ми не бачимо терміновості в розгляді питань щодо комісій. Комісії сформовані і працюють. Те, що хтось хоче змінити їх екстрено, для тих депутатів, можливо, це і термінове питання, але не для жителів Київської області. Змінили комісії, не змінили, хто їхній голова – від цього життя регіону не зміниться. Як питання щодо постійних комісій може виноситься на позачергову сесію? В законі передбачено зовсім інше формулювання, з яких питань збирається позачергова сесія, а саме: з життєво-важливих питань. Крім того, коли в березні збирали сесію по ковіду – її саботували. Це питання було важливим у березні, коли виникла найбільш напружена ситуація в Києві та Київській області щодо захворювання на Covid. Билися всі рекорди і необхідно було вживати термінових заходів. Зараз тенденція зворотна, час минув. Так, це важлива тема, але, можливо, саме питання необхідно переглянути. Питання здоров'я – найважливіші, але у нас є і інші хворі, найбільша смертність фіксується від інфарктів, інсультів. Чому тоді ми ці питання не розглядаємо? Тому, особисто, підійшов би більш виважено до питання медицини, комплексно, враховуючи питання з відповідних програм, обладнання, медикаментів, фінансування лікарень. Питання сесії необхідно було більш розширити і реально проводити вже 5 числа, як вона і була запланована”, – завершив він. 

Нагадаємо, що 27 квітня Наталія Гунько зі “Слуги народу” стала третьою жінкою на чолі Київської обласної ради.  Щоб привести її до влади і розблокувати роботу колегіального органу, фракції партій “За Майбутнє”, “Євросолідарність” і “Слуга Народу” голосували спільно. Члени колишньої більшості з “ОПЗЖ”, “Батьківщини” та частини фракції “слуг” на чолі із вже екс-головою облради Олександром Скляровим стверджували, що засідання є незаконним, а заколотників називали людьми негідними. 

І поки опоненти нової очільниці думають про позов до суду, ситуативні союзники вже заявили про опозиційність. Так, представники політсили Петра Порошенко підкреслюють, що їхнє голосування за кандидатку від “слуг” аж ніяк не означає, що фракція ухвалить коаліційну угоду із депутатами з проєкта Володимира Зеленського. 

Читайте: Ферзевий гамбіт: Київоблрада отримала нову очільницю

Фото: колаж KV

КиевVласть

Вікторія Білоус, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, киевская область, COVID-19, кос, киевский областной совет, владимир удовиченко, роман тытыкало, ярослав добрянский, александр скляров, татьяна семенова, постоянные комиссии, сессия кос, глава кос, валерий ксензенко

воскресенье, 23 января 2022 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:03
Главного лесничего Высшедубечанского лесхоза будут судить за вымогательство 40 тысяч долларов
16:06
“Киевская перепичка” сравнялась по цене с гамбургером из McDonald's
15:01
Lufthansa переносит ночные рейсы в Киев на фоне опасений нападения России на Украину
14:00
Право принимать Всемирную зимнюю Гимназиаду – 2023 получила Украина, - Андрей Стрихарский
13:06
В Броварах столкнулись маршрутка и внедорожник (фото, видео)
12:24
“Большая стройка”: в Запорожье открыто движение по самому высокому вантовому мосту Украины (фото, видео)
12:01
Захворювання на коронавірус виявили у 376 жителів Київщини
11:03
Под Борисполем в пожаре погиб мужчина
10:06
За сутки в Украине вакцинирован 38 861 человек
09:04
На трассе Киев - Сумы пьяный водитель Kia выехал на встречку и столкнулся со Skoda (фото)
07:15
Сегодня, 23 января, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 января 2022 года
суббота, 22 января 2022 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:05
Маломобильные киевляне попросили столичную власть обеспечить работу лифтов в переходах Соломенского и Святошинского районов в морозы
16:04
Завтра, 23 января, на катке ВДНХ состоятся мастер-классы олимпийских чемпионов по фигурному катанию и хоккею
Календарь событий