вівторок, 27 лютого 2024 г.

Перевороту не буде: депутати Київоблради спростовують бажання скинути спікерку

Перевороту не буде: депутати Київоблради спростовують бажання скинути спікерку

Весь минулий тиждень депутати Київоблради й люди, що співчувають їх ратній праці, активно обговорювали одну плітку: ось-ось буде ухвалене рішення про переобрання спікерки Наталії Гунько! Основою цих розмов стало твердження, що “слуги” вже навіть провели засідання фракції, на якому 17 депутатів висловилися за відставку. Між тим, у коментарях КиївВладі самі “слуги” стверджують, що ніякої фракції не було, Наталія Гунько каже, що плітки не коментує і лише деякі депутати натякають, що розмови про відставку – таки не безпідставні.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

23 березня ТГ-канал “Область Тьмы” анонсував проведення засідання фракції “Слуг народу” в Київоблраді (КОР), яку мав проводити особисто очільник президентської партії на Київщині, нардеп Андрій Мотовиловець. На порядку денному – питання відставки спікерки КОР Наталії Гунько

Увечері 24 березня джерела KВ у Київоблраді повідомили, що засідання фракції відбулося.

За їх словами, з 18 присутніх на фракції обранців, 17 нібито висловилися за відставку голови КОР 

“Утримався тільки Володимир Удовиченко. На засіданні фракції був присутній голова обласного осередку партії Мотовиловець В понеділок депутати СН покладуть на стіл голові КОР вимогу в проведенні позачергової сесії з питання відставки голови”, – стверджує джерело KВ

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Причини джерело називає стандартні: “бездіяльність”, “слабкість”, “керованість”. Правда, щодо керованості тут є певна ремарка.

Керує пані Наталією, на думку пліткарів, її чоловік – нардеп “слуга” від Чернігівщини Анатолій Гунько, відомий тим, що 23 лютого 2022 року примудрився не проголосувати за санкції проти депутатів держдуми рф, бо “виходив із зали”. 

“Гунько Анатолій спробував захопити владу в партійній організації СН в Київській області. Спочатку змінив регламент фракції, а потім замахнувся на усунення з посади і голови партії Андрія Мотовиловця”, – стверджує джерело KВ.

Між тим, інші джерела KВ переконували, що наразі питання відставки Наталії Гунько ще далеке від остаточного вирішення, але ціла когорта обласних політиків зацікавлена у його просуванні.

“Є бажання фракцій “За Майбутнє”, “Європейська Солідарність” і частини “Слуг” знести Гунько. Але одностайності досі немає. Невизначено хто посяде її місце, як будуть, і чи будуть взагалі, переформатовні посади заступників голови КОР, що буде із головами комісій… Тобто, криза є, є бажання певних груп її качати, але остаточного сценарію вирішення питання ще нема”, – переконаний співрозмовник KВ, що не вірить у швидку відставку спікерки.

До слова, це не перша криза у кар’єрі Наталії Гунько. Наприкінці вересня минулого року KВ вже писала, про внутрішній розкол у фракції президентської партії і намагання усунення від посади спікерки. Тоді ситуацію розрулив вже згаданий Андрій Мотовиловець, який публічно закликав колег припинити політичні ігрища.

Читайте: Приборкання “слуг”: Київоблрада вирішила проблему з внутрішнім опортунізмом

“Слуги народу”

Щоби зрозуміти чи не маніпулюють редакцією джерела та чи дійсно було проведено засідання фракції, KВ напряму звернулась до депутатів КОР від “Слуги народу”. Забігаючи наперед зазначимо: обранці кажуть, що фракцію не проводили, проте їх поведінка та відповіді на питання справляють враження, що говорити про відставку Наталії Гунько їм не дуже приємно, а подекуди - лячно.

Олександр Скляров, екс-голова КОР:

“Краще подзвоніть комусь іншому. Я зараз працюю в серйозній організації і не хотів би давати коментарі з цього приводу. Політикою я не займався, і не займаюсь. Навіть коли прийшов на посаду голови облради в вступній промові сказав, що не буду займатись політикою і вам не раджу”, – сказав кореспондентці KВ Олександр Скляров.

До слова, за даними KВ, пан Скляров отримав менеджерську посаду в компанії НАК “Нафтогаз України”, яку нещодавно очолив його приятель, екс-голова КОДА та екс-міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Як конкретно називається посада Склярова, KВ, на жаль, з’ясувати не вдалося. Між тим, від джерел у КОР виданню відомо, що пан Олександр хвалився колегам тим, що займається у НАК питанням Government Relations.

Вадим Пасічнюк

Сьогодні зібрання фракції в нас не було. Розмови бувають різні: сьогодні – одні, завтра – інші. Будемо говорити, коли щось вийде в публічній простір, та виллється в офіційні заяви або рішення. За період цієї каденції, яких тільки розмов вже не було. Не хочу говорити щось наперед, чуток ходить багато. Таке питання ніколи не ставилось на голосування, тому не можу сказати, чи є в колег якась конкретна позиція”, – повідомив він кореспондентці KВ


Вадим Геращенко 

"Не знаю, я думаю, Вам треба звернутися до голови фракції, в нього є пресслужба. Мені говорять, що ви вже комусь дзвонили, питали чи було зібрання фракції. Зібрання фракції не було ні вчора, ні сьогодні, і не планується завтра", - зазначив депутат.
В свою чергу, голова фракції “Слуга народу” Олександр Поляруш та його колега по фракції Володимир Удовиченко у розмові з кореспондентом KВ заявили, що перебувають на лікарняних, а тому через стан здоров’я, на жаль, не можуть прокоментувати цю ситуацію. 

На скріні: розмова з депутатом від “Слуг народу “ Володимиром Удовиченко

У пресслужбі очільниці КОР на питання як вона ставиться до подібних пліток про свою відставку і кому вигідно їх поширювати, зауважили лише одне: “Наталія Іванівна плітки не коментуватиме”. 

Позиція “Батьківщини”

На думку депутата від фракції “Батьківщина” Олександра Колодія, якщо і є підстави для відставки голови, то вони мають суто політичний характер. Тому що жорстких порушень проведення сесій під час військового стану за Гунько не фіксувалося. 

“Також із телеграм-каналів дізнався, що мали відбутися збори обласної фракції “Слуг народу”. Наскільки відомо, то на місце Гунько розглядається Добрянський, як головна кандидатура. Та це не офіційні заяви. У раді діє міжфракційне об’єднання “Відродження Київщини”, тож якби такі розмови велися, а основна частина складу це “Слуги народу”, то нас би вже проінформували і ми би разом вже приймали якісь рішення: голосувати за зміну голови чи ні. Поки що жодних офіційних дій чи позицій з приводу цього немає. І на мою думку, тут ключовим є те, як поведе себе “Європейська Солідарність” та “За Майбутнє”. Якщо вони згодні, то голосів для просування цього питання вистачить. Без них будь-який формат неможливий. Бо, як можна спостерігати, “Слуги народу”, на жаль, не монолітні: частина за одну групу, частина – за іншу. Вони і між собою не мають чітких позицій”, – резюмував він у коментарі KВ

Позиція “Європейської Солідарності”

На думку заступниці КОР Тетяна Семенова (“Європейська солідарність”), “ноги” цих чуток виросли після чергового пленарного засідання, на якому спікерка КОР була відсутня за станом здоров’я, а головував на сесії саме Добрянський.

“Думаю, ці чутки поширились, тому що під час чергового засідання сесії Наталія Гунько була на лікарняному і не змогла бути присутньою. Ми не проста організація, тут завжди відбуваються якісь політичні процеси, і будь-хто ладен використати будь-яку дрібницю. Як таких розмов, то їх нема, Наталія Іванівна на роботі, ми працюємо, готуємо проєкти рішень. Працюємо всі разом, мене не може не влаштовувати її робота, бо це означатиме, що я не задоволена своєю. Наразі всі поставлені завдання ми виконуємо. Звісно, за мірою можливостей, бо воєнний стан досі триває”, – сказала вона журналістці KВ

Позиція “За Майбутнє”

Депутатка Київської обласної ради Тетяна Самойленко (фракція “За Майбутнє”), розповіла KВ, що розмови про відставку спікерки - це лише чутки, проте вони можуть бути виправдані – у депутатів можуть бути підстави та зауваження щодо роботи очільниці облради. Та наразі їхня фракція чіткої позиції ще немає, адже з приводу цього питання депутати не зустрічались та й окремо не спілкувалися.

“Скажу так, плітки небезпідставні. Але, наразі з цього приводу наша фракція не збиралася. Також окремо не спілкувалися між депутатами. Посада голови КОР – це квота “Слуг народу”. Безумовно, вони мають право ухвалювати рішення, яке вважають за потрібне, щоб їхня креатура достойно представляла політичну силу на обласному рівні. Але при цьому важливо, щоб політичні рухи не шкодили розвитку регіону, не гальмували запущені процеси відбудови та розвитку”, – коментує депутатка. 

Нагадаємо, що попри війну та москальську агресію, Київщина живе активним політичним життям. На черговій сесії Київоблради одразу чотири політичні сили вирішили оновити свій представницький склад у колегіальному органі. Зокрема, із “Європейської Солідарності”, “Батьківщини” та “За Майбутнє” вийшло одразу по два депутати. Очиститися вирішила навіть колишня ОПЗЖ. 

Читайте: Не впорались: Київоблрада позбавила мандатів депутатів чотирьох фракцій

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Інна Міхно, Анастасія Олійник

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, війна росії проти україни, кода, рф, война, кова, слуга народу, За майбутнє, європейська солідарність, європейська солідарність, кор, київоблрада, сесія, батьківщина, тетяна семенова, Ярослав Добрянський, наталія гунько, олександр скляров, Олександр Колодій, володимир удовиченко

понеділок, 26 лютого 2024 г.
20:45
У Києві до 9 березня частково обмежили рух транспорту шляхопроводом на проспекті Броварському (схема)
20:26
На Київщині бізнес може навіть не сумніватися у нашій підтримці, - очільник КОВА Руслан Кравченко
20:01
Екснардепа Пашинського взяли під варту з можливістю застави у 272,5 млн гривень
19:44
Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків
19:23
Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
19:04
Вивезення сміття обійдеться Київському зоопарку в 2,4 млн гривень
18:45
У Білій Церкві з палаючої багатоповерхівки врятували 16 людей
18:24
Доглядачу Жулянського кладовища, який вимагав 3 тис. доларів за місце на кладовищі, повідомлено про підозру
18:06
Зазимська сільська рада закуповує авто майже за 1 млн гривень
17:45
На Бучанщині п’яний батько погрожував своєму сину бойовою гранатою
17:26
У Макарівській громаді діагностували американську чуму в диких свиней та ввели карантин на 40 діб
17:07
На Київщині детективи викрили групу осіб, які організували нелегальний продаж тютюну
16:46
Київрада досі розглядає петицію про повернення статусу пам'ятки будинку Замкова на вулиці Франка
16:25
Столичні школи з 25 березня розпочнуть прийом заяв до перших класів
16:06
У столиці судитимуть співробітника ВЛК та його пособників, які допомагали чоловікам перетинати держкордон
15:44
Правоохоронці повідомили про підозру трьом мешканцям Київщини, які підтримували збройну агресію рф
Календар подій
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
26 лютого 2024 г. 09:00
Тетіївська громада відсуджує у московської єпархії місцевий храм
Тетіївська громада б’є на сполох, намагаючись відстояти у московського патріархату громадський храм у центрі міста, що став центром релігійної ворожнечі. Ще наприкінці 2022 року релігійна громада Свято-Миколаївська парафія вирішила приєднатися до єдиної Православної церкви України. Мешканці зустріли зрештою значний спротив щодо доступу до храму від ще однієї релігійної громади УПЦ – Свято-Успенської парафії. Ситуація загострилася, коли місцева влада вирішила навести лад з майном і поставити на облік цю будівлю. У результаті храм став об’єктом судового позову, в якому суддя зупинив всі дії міськради. Кому належить будівля храму, у кого в оренді перебуває відповідна ділянка і чи планує влада міста і надалі в суді відстоювати майно у московитів – у матеріалі КВ. 
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
24 лютого 2024 г. 09:00
Екологічний скандал: влада Васильківщини не відмовляється від створення промзони біля заказника “Казковий яр”
На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – заказниками “Васильківські Карпати” та “Казковий Яр”. Саме на захист останнього стала громада, адже він за останні роки прославив Велику Бугаївку як “туристична перлина”. Втім, місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу промислове підприємство. Задекларована мета – створити нові робочі місця та наповнити податками збіднілий бюджет. При цьому, у виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу наразі вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки. Чи постраждає в результаті екологія регіону, і в якому обсязі, покаже час.