четвер, 28 березня 2024 г.

Одвічна історія: влада Київщини поскандалила зі столицею через межі Біличанського лісу

Одвічна історія: влада Київщини поскандалила зі столицею через межі Біличанського лісу

Багаторічний конфлікт між Києвом та областю через межі населених пунктів набув нових обертів. Причиною цьому стало затвердження Київоблрадою Схеми планування територій Київщини, якою нібито колегіальний орган хоче зменшити територію столиці, приєднавши землі Біличанського лісу. Поки депутати Київради на чолі з мером Кличком скаржаться до Офісу Президента, Генпрокурора, НАБУ, СБУ та інших держструктур, в області документ вважають не остаточним. Мовляв, це лише попередня редакція, до якої внесуть зміни. Але помилку щодо спірної території визнають і обіцяють виправити. 

Скарги від Києва

Як писала KV, 23 вересня депутати Київради підтримали звернення до Київоблради, Офісу Генпрокурора, НАБУ, ГУ СБУ в Києві та Київській області, теруправління ГБР в Києві з вимогою припинити спроби неправовими методами змінити межі столиці. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У тексті звернення, зокрема, йдеться про те, що суперечки навколо земель комунальної власності Києва ведуться з кількома суміжними територіальними громадами: Гнідином, Козином, Гостомелем, Гатним, Ходосівкою, Княжичами, іншими місцевими органами виконавчої влади та райрадами.

Відзначається, що Гостомельська селищна рада Ірпінського району Київщини протягом 2009-2010 років прийняла рішення про передачу в приватну власність фізичним особам ділянок загальною площею близько 30 га за рахунок земель КП "Святошинське лісопаркове господарство". Аналогічні неправомірні, на думку депутатів Київради, дії прийняла Козинська селищна рада щодо 8 земельних ділянок.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Коцюбинська селищна рада намагалася розширити територію цього населеного пункту на близько 4 тис. га земель Києва і пропонувала Київраді погодити відповідний проєкт землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області. Але столична міськрада рішенням від 5 квітня 2012 року №403/7740 відмовилась його погоджувати. В результаті судових розглядів Вищий адмінсуд 25 листопада 2012 року в справі №2-а-5756/12/2670 визнав законним згадане вище рішення Київради №403/7740.

Читайте: Кличко судится с Госгеокадастром за границы Киева

Як написав на своїй сторінці у Facebook депутат Київради Денис Москаль (ВО “Батьківщина”), 9 вересня Київоблрада ухвалила рішення “Про затвердження Схеми планування території Київської області”, яким, на його думку, в порушення Конституції та законів України, протиправно фактично змінила межі міста Києва та Київської області. 

За його словами, йдеться про зменшення площі земель столиці за рахунок земель Біличанського лісу, що є частиною Національного природного парку “Голосіївський”, які згідно плану території відійшли до площі Київської області.

“Звертаюся до вас із закликом зосередити свою увагу на даному питанні, адже йдеться про землі, які мають рекреаційне значення і є “зеленими легенями” нашого міста. Зазначу, що затвердження містобудівної документації органами місцевого самоврядування має здійснюватись лише на його території. А відтак, рішення Київської обласної ради від 09.09.2021 № 114-05 VIII прийняте в умовах перевищення наданих законом повноважень”, – зазначив він. 

Як прокоментував секретар Київради Володимир Бондаренко, селища-сателіти Києва хочуть незаконним чином присвоїти землі столиці, частину Національного природного парку “Голосіївський”, Біличанського лісу та лісопаркової території Конча-Заспи.

“Необхідне негайне втручання правоохоронних органів, адже у протиправний спосіб намагаються змінити межі міста Києва. Наразі деякі селища сателіти намагаються захопити землі територіальної громади Києва. Протистояння триває вже дуже давно, водночас усі судові рішення є на користь столиці. Держгеокадастр протягом двох років не вносить існуючу межу міста Києва до Державного земельного кадастру. Ця бездіяльність призводить до того, що деякі “сусіди” столиці, зокрема, Коцюбинське та Козин, намагаються присвоїти сусідні з ними землі міста Києва до своїх територій та надалі розпоряджатися ними на користь власних інтересів”, – зазначив він. 

А що в області

22 вересня у Київоблраді відбулось засідання робочої групи, яка здійснює контроль за розробкою Схеми планування території Київської області. 

Там було розглянуто звернення обласних депутатів щодо уточнення Схеми планування території Київської області у частині північно-східної межі області та селища Коцюбинське. Також розглянуто депутатське звернення, що стосується необхідності виправлення технічної помилки при формуванні відображення межі Козинської селищної ради.

“Враховуючи всі пропозиції, були досягнуті домовленості про доопрацювання питань порядку денного для наступного обговорення під час наступного засідання робочої групи вже найближчим часом”, – повідомили в облраді.

Як розповів KV депутат облради Роман Титикало (“Європейська солідарність”), до Схеми планування Київської області ще будуть вноситись зміни і він ніяким чином не може затверджувати межі населених пунктів.

“Схема планування Київської області – документ перспективний. Це не документ, який встановлює межі. Це перспективне бачення того, як має розвиватись область. Департамент архітектури КОДА напрацював такий план, виніс на сесію, ми, розуміючи, що він може змінюватись, його затвердили. Після того, як по Коцюбинському постало питання, ми почали детальніше розбиратись. У Схемі планування території Біличанського лісу включені до Київщини, хоча відповідно до чинної документації це не так. Ми провели засідання робочої групи і доручили Департаменту привести це у відповідність до законодавства. Головний архітектор побачив Схему саме так – я художник, я так бачу. Але Схема має бути із урахуванням існуючих меж – територія має бути у межах Києва, Голосіївського Нацпарку”, – каже він. 

При цьому, як розповів у коментарі KV громадський діяч Ігор Гец, на його думку столиця не може мати претензій до області, оскільки саме через КМДА межі Києва не затверджені, а генеральний план не приведено до ладу. 

“Київрада надіслала купу звернень до різних структур, але саме столиця винна у ситуації, яка склалась через територію. КМДА із порушеннями розробляє новий генплан, хоча по закону мали б привести у відповідність існуючий генплан. Це продовжується вже 12 років. Межа між Києвом та областю відсутня, а встановити її можна лише генпланом. Хоча Кличко і розповідає, що у 1989 ця межа була затверджена. Ні, це не відповідає дійсності. Тоді були лише розгляди. І Держгеокадастр не має права встановлювати межі Києва через відсутність документів. А Схема планування Київської області була розроблена на підставі наданої містобудівної документації. І в ній все законно. Наприклад, у Коцюбинському є чинний генплан, який регулює межі населеного пункту. Тому при формуванні Схеми планування було дотримано генплан Коцюбинського”, – каже він.

Історія конфлікту

Нагадаємо, розгляди з Коцюбинським і Київрадою навколо належності суміжних територій велися давно. Столична влада ставила питання і про приєднання селища до Києва. Так, Віталій Кличко в липні 2020 року в черговий раз виступив за приєднання Коцюбинського до Києва. Раніше, в 2018 році, в Коцюбинському відбулися громадські слухання з цього питання, на яких за приєднання до Києва проголосували більшість його учасників. Однак потім Коцюбинські депутати скасували результати слухань, з тих пір це питання "поставлено на паузу".

Читайте: Сутичка за Коцюбинське: слухання про Приєднання селища до Києва пройшли в атмосфері скандалу

Як повідомляла KV, в 2019 році рішення про погодження проєкту землеустрою щодо зміни меж столиці Київрада прийняла в порядку невідкладності. Тоді Віталій Кличко заявляв, що розширення території столиці на 3 тис. га життєво необхідно для забезпечення життєдіяльності громади Києва.

Але узгоджувати такий проєкт землеустрою відмовилась Київоблрада, потім – Держгеокадастр, в зв'язку з чим відповідний документ не міг бути винесений на затвердження Верховної Ради (ВР). Загальмувало цей процес, скоріш за все, те, що столична влада при підготовці проєкту землеустрою не врахувала думку жителів населених пунктів, які він зачіпає, і фактично особисто віднесли до Києва землі ряду приміських сіл і селищ.

Читайте: Петр Оленич свалил вину за отсутствие границ Киева на руководство Госгеокадастра

Владі Києва доводиться пожинати "плоди своєї повільності" в даному питанні. Так, Київрада намагається в судовому порядку довести, що саме столична громада володіє двома ділянками площею близько 2,7 га на кордоні Бортничів (Дарницький район Києва) і селі Гнідин Бориспільського району. Міська влада вважає, що на початку 2019 року ця земля шляхом маніпуляцій виявилася в приватних руках і була "перенесена" у вказане вище село.

Читайте: Бортничи или Гнедин: Киевсовет пытается отвоевать в судах 2,7 га “потерянной” земли

У липні 2020 році рядом судових рішень були визнані незаконними рішення Коцюбинської селищної ради про передачу понад 500 земельних ділянок з постійного користування КП "Святошинське лісопаркове господарство" КО "Київзеленбуд" (Біличанський ліс).

Читайте: Спустя 13 лет НПП “Голосеевский” начал оформлять свою территорию

У Київраді роблять спроби зрушити питання остаточного встановлення меж міста з мертвої точки. Так, у вересні 2021 року ініційовано створення тимчасової контрольної комісії (ЛКК), яка могла б забезпечити результативний діалог з сусідніми громадами і Київоблради, щоб згодом підготувати і подати відповідний пакет документів на затвердження ВР.

Читайте: В Киевсовете инициируют создание временной контрольной комиссии для изменения границ столицы

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, киевсовет, киевоблсовет, скандал, роман тытыкало, денис москаль, границы, границы киева, схема планирования киевской области, утверждение границ

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій