среда, 14 апреля 2021 г.

Не дісталася нікому: Українська ОТГ знову піде на вибори в листопаді

Не дісталася нікому: Українська ОТГ знову піде на вибори в листопаді

Кандидати на посаду голови Української міської об’єднаної тергромади знов позмагаються за першість на виборах. Повторне голосування тервиборчком призначив вже цього місяця. Приводом для такого рішення стали результати попередніх перегонів, за якими лідери отримали однакову кількість голосів.

Як дізналася KV з повідомлення Центрвиборчкому, повторне голосування за кандидатів на посаду голови Української ОТГ призначено на 15 листопада 2020 року.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Лідерами попередніх перегонів стали  Кирилюк Оксана від партії “Слуга народа” та Туренко Олександр від партії “Європейська солідарність”. Обидва отримали по 1233 голоси.

Нагадаємо, згідно чинного законодавства (стаття 281 Виборчого кодексу), перевибори (повторне голосування) призначаються у разі, якщо у виборчому окрузі в день голосування найбільшу і водночас однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. 

Повторне голосування призначається на неділю – в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування. Підготовка та проведення виборчого процесу здійснюється так само дільничними виборчими комісіями у тому самому складі, який проводив голосування на відповідних виборах у відповідних виборчих округах.

Таким чином, у неділю 15 листопада жителі ОТГ отримають бюлетень із повним переліком усіх кандидатів і повинні будуть ще раз зробити свій вибір. 

Законодавче рішення, утім, не завжди логічне, пояснює юрист Роман Титикало. На його думку,  достатньо було б провести другий тур серед двох кандидатів, що набрали найбільшу та однакову кількість голосів.

“У законодавстві чітко передбачені випадки для проведення другого туру, він проводиться у містах із населенням більше 100 тисяч чоловік. Ситуацію, де двоє набирають порівну голосів у громадах з меншою кількістю жителів, не враховано. Так само у Борисполі: якщо вже сталося так, що кандидат помер до моменту оголошення його переможцем, то, можливо, достатньо було б визначити перемогу кандидата наступного за ним за кількістю голосів. В Українці ж буде повністю заново проведена процедура висування, тобто, такий самий процес, як на звичайних виборах”, – коментує Титикало.

Самі кандидати в інтерв’ю місцевій пресі зазначають, що очікують у “другому турі” менше бруду, маніпуляцій та схематозу, а подекуди будуть змінювати стратегії. 

“Сама по собі передвиборча кампанія в Українці виявилася брудною, і я задоволений, що не брав в цьому участі. Поки всі інші гризлися між собою, ми працювали із тим електоральним полем, якому все це вже набридло, тому і отримали такий гарний результат. Щодо прозорості виборчого процесу є зауваження, адже я не встиг взяти участі у формуванні виборчих комісій та вплинути на процес. Зараз все буде набагато простіше. Під час другого туру виборів я передивлюся підхід до формули створення комісій: буду формувати їх сам: і ДВК, і ТВК. Там будуть люди, яким я довіряю і які реально будуть працювати, а не спати на підрахунку голосів”, – зазначив кандидат від політичної партії “Європейська солідарність” Олександр Туренко у коментарі газеті “Дніпровський проспект”.

В Українці та в сільських громадах майбутньої УОТГ призначено повторне голосування на виборах міського голови 15-го листопада. 

Чому? Загальна перемога в місті (6 з 8 дільниць) була "компенсована" аномальними голосуванням на сільських дільницях. Голоси зрівнялись. Буде "другий тур".

Що тепер? Я вдячна всім за підтримку! Ми скинули тимчасову владу! Чи зупинили ми бєспрєдєл в громаді? Моя відповідь, Ні! Мій опонент вже пообіцяв, що всі залишаться на своїх місцях. Так не буде! На вихід всі поплічники тимчасової влади, що знущались з громади в мерії, на кладовищі, на ринку... Повна ревізія та кримінальні справи за результатами. Закликаю всіх прийти 15-го листопада на дільниці і врятувати майбутнє громади”, – розповіла KV кандидатка від “Слуги народу” Оксана Кирилюк.

Нагадаємо, за даними ЦВК, за посаду голови Української об'єднаної громади змагалися 11 кандидатів. Тут у передвиборчу гонку вступили чинна та колишня влада району та міста, міські та районні депутати, підприємці, помічники нардепів. 

Читайте: Хочуть у владу: список кандидатів на голову Української ОТГ на місцевих виборах 2020 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Владислав Григор’єв, Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, выборы, местные выборы, кандидаты, украинка, татьяна кучер, михаил письменный, алевтина шмагель, украинская ото, оксана кирилюк, агнесса олкова-михницкая

среда, 14 апреля 2021 г.
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 14 квітня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 14 апреля 2021 года
вторник, 13 апреля 2021 г.
13:46
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В Киеве продлили запрет на проведение ярмарок
20:26
С улиц Киева должны убрать 71 элемент благоустройства (адреса)
20:04
На Киевщине в результате пожара погибла женщина (видео)
19:43
Голосеевская РГА собирается отменить аукцион по передаче в аренду помещения для приемных депутатов Киевсовета
19:25
Директор Департамента экономики и инвестиций КГГА Наталья Мельник в прошлом году продала землю и стала больше зарабатывать
19:08
Рада отклонила предложение Кабмина штрафовать за нарушение обязательной самоизоляции
19:02
В Киеве заведующего патологоанатомическим отделением и врача задержали за вымогательство при выдаче тела умершей от COVID-19 (фото)
18:42
Правоохранители проводят обыск в офисе и павильонах ВДНХ, а также в квартире гендиректора выставочного комплекса
18:41
ВР приняла закон о реструктуризации валютных долгов по ипотеке
18:25
Доход временно исполняющего обязанности министра энергетики Юрия Витренко в 2020 году составил более 288 млн гривен
18:20
В Киеве появится инклюзивный туристический маршрут
18:01
На Київщині розпочинається вакцинація CoronaVac / Sinovac Biotech
17:52
Учитывая эпидемию коронавируса, Рада разрешила выпускникам школ не проходить госаттестацию
Календарь событий