пятница, 3 декабря 2021 г.

Міграційна служба не штрафуватиме громадян за несвоєчасне переоформлення паспортів під час карантину

Міграційна служба не штрафуватиме громадян за несвоєчасне переоформлення паспортів під час карантину

Штрафів не буде – утриматися від оформлення паспортів та посвідок на проживання в Україні на період карантину можуть всі українці та іноземці на території держави. Сьогодні це – абсолютно законно. Про те, кому та де у столиці можна оформити документи за нагальної потреби, KV розповів начальник Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області Вячеслав Гузь.

KV: Чи повноцінно зараз працює Міграційна служба? Які послуги надаються?

Вячеслав Гузь: В умовах проведення карантинних заходів ми не припинили своєї роботи. Міграційна служба мусить забезпечити надання населенню адміністративних послуг у екстрених випадках: коли невідкладно потрібен паспорт чи посвідка на проживання для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг, коли необхідний закордонний паспорт для термінового виїзду за кордон на лікування тощо.

У столиці 2 територіальних підрозділи ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області продовжують оформлювати паспорти за нагальної потреби: Печерський районний відділ – на правому березі і Дніпровський – на лівому. Так само за окремим графіком працюють районні і міські відділи у Київській області. Залишилося 2 відділи документування іноземців, куди можна звернутися для оформлення або продовження посвідки на проживання в Україні у екстрених випадках (вул. Б.Хмельницького, 10 і вул. Березняківська, 4а).

Починаючи з 20 березня 2020 року і на час проведення карантину суб’єкти звернення будуть обслуговуватися лише у визначених підрозділах і лише у виключних випадках за такими напрямками:

- оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого (у тому числі замість втраченого або викраденого паспорта-книжечки);

- оформлення ID-картки у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;

- вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;

- оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;

- оформлення посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.

При цьому отримання виготовлених документів, сформованих довідок і витягів відбувається у звичайному порядку згідно режиму роботи територіальних підрозділів ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області. Обслуговування суб’єктів звернення за іншими напрямами, у тому числі попередньо записаних до електронної черги, здійснюватися не буде. Втім, хвилюватися не варто – особи, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг, зможуть скористатися оплаченою квитанцією пізніше – після скасування карантину.

KV: Як отримати інформацію щодо питань міграції?

Вячеслав Гузь: Без нагальної потреби звертатися до підрозділів Міграційної служби у період протиепідемічних заходів не варто. Усі необхідні консультації можна отримати дистанційно, не ризикуючи власним здоров'ям. Зокрема, звернутися до ЦМУ можна електронною поштою, через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook або у телефонному режимі. На час карантину ми посилили “гарячу лінію”, щоб оперативно консультувати неселення з міграційних питань. Усі контактні дані є на нашому сайті.

KVІснують строки звернення до Міграційної служби як для громадян України, так і для гостей нашої країни, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність. Як щодо цього питання?

Вячеслав Гузь: Наразі зроблено усе для того, щоб іноземці не хвилювалися за свій міграційний статус в Україні, а також, щоб наші співгромадяни не наражалися на адміністративну відповідальність за порушення визначених законом строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг.     

Прийнятий 17 березня Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” встановлює тимчасову на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни заборону на притягнення до відповідальності іноземців, які не встигли оформити чи поновити документи на право проживання в Україні або вчасно виїхати через запровадження карантину. Тобто, іноземці зможуть врегулювати питання свого перебування в Україні протягом місяця після скасування карантину. Варто зазначити, що наведені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебували в Україні на законних підставах.

Також не будуть покарані українці, котрі під час карантину не владнали питання зі своїми паспортами. Тобто, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років і ви мали б упродовж місяця вклеїти нове фото у паспорт-книжечку, чи ви одружилися, змінили прізвище і мали б замінити паспорт – ви маєте законне право не наражати себе і своїх близьких на небезпеку і зробити це після закінчення карантинних заходів. Від дня припинення карантину перебіг строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Зараз усі процеси в країні уповільнилися чи призупинилися: перенесено пробне ЗНО, подовжили термін е-декларування тощо. Тобто необхідності звертатися до Міграційної служби саме зараз – у період карантину немає як у наших громадян, так і у іноземців.

KV: А що робити, якщо документ уже готовий і очікує на власника? Скільки часу є на те, щоб його забрати?

Вячеслав Гузь: На видачу готових документів зараз працюють абсолютно всі підрозділи ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області. Проте звертатися до відділів Міграційної служби для їх отримання під час карантину не обов’язково, адже паспортні документи зберігаються у підрозділах протягом року. Якщо готова посвідка на проживання, іноземець також може отримати її після завершення протиепідемічних заходів, оскільки визначений строк для реєстрації свого місця проживання буде відстрочено. До того ж Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які у Києві є органами реєстрації, обмежили свою роботу на час карантину.

KV: Як захищаєте працівників у підрозділах Міграційної служби?

Вячеслав Гузь: Наші фахівці під час обслуговування громадян суворо дотримуються рекомендацій МОЗ – використовують засоби індивідуального захисту, щоб зберегти своє здоров’я і не наражати на небезпеку оточуючих. Усі підрозділи забезпечені санітайзерами, робочі поверхні електронних приладів для верифікації особи під час оформлення біометричних документів також регулярно обробляються дезінфікуючими засобами. Ми обмежуємо кількість відвідувачів, які одночасно знаходяться у підрозділі. Приміщення провітрюються, кварцуються. На взаємне ставлення сподіваємося і від заявників наших послуг – користуйтеся захисною маскою, гумовими рукавичками та бахілами, не створюйте скупчення людей біля входу до підрозділу та пам’ятайте про необхідність дотримання безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метри). Подбайте про власну безпеку, бережіть себе та своїх рідних і будьте здорові.

Читайте: Режимний маршрут: Київщина організувала транспорт для медиків та надрукувала “карантинні” квитки

КиевVласть

Спілкувалася Вероніка Злацька

Теги: новости киевщины, паспорт, иностранцы, миграционная служба, миграция, гузь

пятница, 3 декабря 2021 г.
16:26
В Киеве суд огласил приговор обвиняемому в убийстве байкера
16:15
Держбюджет-2022 не став бюджетом розвитку громад, - Москаленко
16:10
Кабмин планирует выделить 45,5 млн гривен на финансирование объекта “Укрытие”
16:01
Этап центростремительного города Киева в прошлом, - основатель DIM Насиковский
15:42
Маршруты ряда автобусов и троллейбусов изменятся из-за ярмарок 4-5 декабря (схемы)
15:30
В Святошинском районе Киева задержали устроившего стрельбу мужчину
15:26
Столичные власти определились, как будут отмечаться зимние праздники в центре Киева
15:13
Резников: Гособоронзаказ будет очищен от лоббистов финансирования ненужных разработок и производств
15:04
Кабмин обновил Меморандум о партнерстве с НАТО в сфере разведки, наблюдения и рекогносцировки
14:52
Президент переназначил победившего в конкурсе на должность руководителя ГУД Игоря Лысого
14:41
У Вишневому на Київщині викрили групу квартирних крадіїв-іноземців (фото, відео)
14:32
В столичном ТРЦ Gulliver пройдут три новогодних ярмарки
14:14
Зарплаты военнослужащих повысим, думаем над тем, как обеспечить жильем, - министр обороны
14:04
На Київщині відкрився відремонтований в рамках “Великого будівництва” садок “Намистинка” (фото)
13:49
С августа поступления от платы за парковку в Киеве выросли на 50% (инфографика)
13:35
Правоохранители разоблачили в Киеве подпольный “сервисный центр МВД” (видео)
Календарь событий