п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Марина Бурмака звітувала за Громадську раду перед киянами

Марина Бурмака звітувала за Громадську раду перед киянами

Громадська рада оголосила недовіру керівництву міської влади за бездіяльність під час суспільно-політичного протистояння щодо захисту життя і здоров’я громадян

Інформація про діяльність Громадської ради при КМДА за 2013 рік – лютий 2014 р. на днях буде оприлюднена на офіційному порталі КМДА. Насамперед в цей час члени ради безоплатно працювали над тим, щоб чиновники КМДА нічого не приховували від киян, завжди враховували думку громадськості, почали надавати городянам кращі транспортні послуги, облегшили життя інвалідам, та запропонували керівництву КМДА реалізувати ряд проектів, які зможуть значно підвищити якісь життя у столиці.

Інформація про діяльність цієї ради за 2013 рік – лютий 2014 р. зараз оприлюднена на особистому сайті голови Громадської ради при КМДА Марини Бурмаки. За іі словами, ця інформація невдовзі буде оприлюднена й на сайті КМДА, бо підзвітність перед громадянами “є найголовнішим принципом всіх без виключення демократичних інституцій”.

Далі саме звіт

Громадська рада при Київській міській державній адміністрації розпочала свою роботу з березня 2013 року.

Громадська рада – це міні-зріз нашого міста, колектив людей, з різними думками, різними вподобаннями, різними професіями і досвідом, які, здебільшого, до цього не були навіть знайомі між собою. Але всіх об’єднало велике бажання працювати для киян.

Крім митців Віталія Капранова та Богдана Бенюка, у Громадській раді – представники афганських організацій, освітяни, медики, київські інваліди, спортсмени, малий і середній бізнес

За час роботи Громадська рада здійснила певні кроки щодо формування місцевої демократії, які можна узальнити за кількома напрямками:

1. ФОРМУВАННЯ КАНАЛІВ ЗВ’ЯЗКУ КИЯН З МІСЬКОЮ ВЛАДОЮ.

Надання якісних послуг громадянам владними структурами можливе лише при тісному зв’язку з жителями міста.

За ініціативи Громадської ради підписано Розпорядження КМДА № 477 від 08.04.2013 р., яке зобов’язало керівників структурних підрозділів у своїх графіках роботи щовівторка передбачити зустрічі з представниками громадськості та обговорювати з ними нагальні питання міста.

Громадською радою спільно з Департаментами КМДА підготовлена тристороння Угода про партнерство між КМДА (Голова − О. Попов), Громадянським форумом Києва (Голова − Л. Кравчук) і Громадською радою при КМДА (Голова − М. Бурмака) та напрацьований План спільних дій з наступних розділів: 1) громадське управління містом; 2) налагодження системи впровадження громадських ініціатив; 3) проведення консультацій з громадськістю; 4) громадський моніторинг та громадська експертиза. Угода укладена 27-го травня 2013 р.

Ефективність громадського впливу потребувала подальших нормативних напрацювань, без яких неможливий розвиток місцевого самоврядування. Робочою групою Громадської ради напрацьовані та передані Голові КМДА зміни до Регламенту Київської міської державної адміністрації у частині врахування громадської думки при прийнятті управлінських рішень та громадського контролю за діяльністю міською влади, відповідно до чинного законодавства. У жовтні 2013 р. КМДА доповнила Регламент розділом “Взаємодія з громадськістю”, проте не в повній мірі врахувала пропозиції Громадської ради щодо громадської експертизи проектів розпорядження КМДА, які мають суспільно важливе значення. Робота продовжується.

За перший рік діяльності Громадська рада добилася доступу киян до чиновників КМДА, спростивши для жителів міста можливості вирішувати свої проблеми

Громадською радою спільно з Інформаційно-аналітичним центром “Ексор” запропоновано керівництву КМДА постійно діючу аналітичну Інтернет-платформу “Майдан для киян”. Вона дозволить кожному бажаючому в оперативному порядку висловлювати свою думку щодо актуальних проблем міста, не чекаючи соціологічних досліджень, а кожному посадовцю − щохвилинно знати проблеми, настрої та ініціативи жителів міста для оперативного реагування.

Під особливу увагу Громадської ради були взяті “Контактний центр м. Києва” та Управління з питань звернень громадян, як найбільш доступний та оперативний зв’язок громадян з владою.

Громадська рада розпочала роботу щодо налагодження системи контролю за своєчасністю та повнотою усунення проблем, висловлених у зверненнях громадян. Службою 15-51 раз на місяць надається Громадській Раді зведена інформація щодо першочергових проблем киян у розрізі відповідних департаментів КМДА. Це дає можливість членам Громадської ради відпрацьовувати з керівниками столичних департаментів покрокові дії та терміни вирішення проблем.

Питання, на яких зосереджувала увагу більшість киян у зверненнях до “Контакного центру м. Кива”, покладені в основу плану засідань Громадської ради.

Заступник Голови КМДА М.Костюк – один з небагатьох чиновників, які відкриті до громадськості.

Так, зокрема, 08-го жовтня 2013 р. на засіданні Громадської ради заслухано Департамент з питань транспортної інфраструктури за участю Заступника Голови КМДА М. Костюка та керівників зазначеного Департаменту, а також КП “Київпастранс”, Комунальної служби перевезень. На основі обговорення створена Програма “10 кроків до покращення якості транспортних послуг, які надають киянам перевізники у маршрутному транспорті”. Реалізація програми розпочата у лютому 2014 року під контролем Громадської ради та Заступника Голови КМДА М. Костюка.

На розширеному засіданні Громадської ради 20-го листопада 2013 р. презентована “Комплексна схема розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві” за участю першого заступника Голови КМДА А. Голубченка, директора Департаменту містобудування та архітектури А. Вавриша, директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Л. Денисюк, заступника директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва – начальника управління торгівлі та побуту С. Голубова, директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища С. Садового.

Громадська рада жорстко розкритикувала схему розміщення МАФів і її ідеолога – А. Вавриша

Громадська рада визнала зазначену схему необгрунотованою та звернула увагу міської влади на термінове вирішення проблемних питань, що створюють умови та тенденції до постійного збільшення МАФів у м. Києві; необхідність проведення чіткої загальноміської політики по створенню цивілізованих умов ведення бізнесу для підприємців щодо європейських стандартів якості обслуговування громадян. В порядку громадського контролю зазначене питання заплановане до розгляду у І-му кварталі поточного року.

28-го листопада 2013 р. заслухано звіт Департаменту культури КМДА про його роботу.

Протягом вересня-листопада 2013 р. Громадською радою проведені обговорення та напрацьовані конкрентні рекомендації з наступних тем:

 1) покращення системи роботи Департаменту з питань транспортної інфраструктури КМДА зі зверненнями громадян;

2) розвиток спортивної інфраструктури м. Києва, створення умов для занять фізичною культурою та популяризації здорового способу життя;

3) діяльність міської влади щодо вдосконалення системи паркування транспортних засобів у м. Києві (проведено Комітетом Громадської ради при КМДА з питань транспорту).

4) діяльність міської  влади  при  виконанні  рішення  Київради  від 22.05.2013 р. № 340/9397  “Про деякі заходи щодо впорядкування руху вантажних автомобілів у м. Києві”.  З метою проведення підготовчої роботи щодо обмеження заїзду вантажних автомобілів у місто за пропозицією Комітету Розпорядженням КМДА створено Робочу групу та розроблені Заходи організації руху вантажного транспорту в столиці.

 

Директору департаменту культури С.Зоріній Громадська рада оголосила недовіру та звернулася у прокуратуру щодо перевірки її діяльності

Актуальні для киян питання були підняті під час круглих столів, організованих Громадською радою при КМДА за участю представників міської влади, громадськості, профільних фахівців:

− “Малий і середній бізнес в м. Києві: проблеми та перспективи” (15.11.2013 р.);

− “Доступ громадян до єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення: проблеми, перешкоди, перспективи” (10.10.2013 р.);

− “Безбар’єрний доступ інвалідів до адміністративних споруд та місць громадського користування, та створення місць для паркування автотранспорту людей з інвалідністю у зазначених місцях” (20.11.2013 р.).

Прийняті рішення із зазначених питань знаходяться на контролі у Громадської ради.

Перший рік для Громадської ради був дуже складним, адже наша влада не звикла враховувати думку киян при прийнятті управлінських рішень

2. ГРОМАДСЬКЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ.

Громадською радою спільно з представниками перевізників, громадськими організаціями інвалідів різних нозологій, відповідними структурними підрозділами КМДА напрацьовано 2 Програми, реалізація яких запланована на 2014 рік:

1. Програма “10 кроків до покращення якості транспортних послуг, які надають киянам перевізники у маршрутному транспорті”, що складається з розділів:

1) Впорядкування та оптимізація маршрутної мережі громадського транспорту.

2) Стан та безпека рухомого складу.

3) Контроль за дотриманням розкладу руху транспорту.

4) Водії маршрутного транспорту.

5) Культура обслуговування пасажирів.

6) Перевезення пільгових категорій громадян.

7) Перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями.

8) Проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

9) Впровадження єдиного квитка на громадському транспорті.

10) Реформування системи управління комунального транспорту міста.

На підставі даної Програми напрацьовано та подано зміни до “Договору про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування м. Києва”, який укладається між КМДА та приватними перевізниками.

Колишньому заступнику голови КМДА М.Кучуку діставалося за бездіяльність по створенню умов доступності для інвалідів

2. Програма “10 кроків до створення безбар’єрного середовища у м.Києві”, що складається з розділів:

1) Перегляд складу Міського Комітету доступності та посилення його взаємодії з громадськістю.

2) Розробка та затвердження норм щодо облаштовувати зупинок громадського транспорту елементами архітектурної доступності.

3) Включення в умови видачі дозвільних документів і ліцензій суб’єктів господарської діяльності вимогу про обов’язкову наявність умов доступності для людей з інвалідністю.

4) Розробка та внесення в інструкції для водіїв усіх видів громадського транспорту розділу щодо обов’язкових вимог для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями.

5) Розробка та впровадження системи контролю за дотриманням водіями вищевказаної інструкції.

6) Включення до бюджету м. Києва на 2014 рік необхідних коштів на оздоровлення, медичне обслуговування інвалідв тощо.

7) Надання умов для створення в суміжних районах міста пільгових майстерень для людей з інвалідністю по ремонту одягу та взуття.

8) Адаптація обладнання зовнішнього озвучення міського пасажирського транспорту до вимог людей з особлими потребами.

9) Збільшення обсягу інформаційних та пізнавальних програм із сурдоперекладом у комунальних засобах масової інформації.

10) Створення єдиного міського веб-порталу з інформацією для людей з інвалідністю.

У лютому цього року директори департаментів КМДА почали зізнаватися Голові Громадської ради Марині Бурмаці, що найближче оточення Попова забороняло їм співпрацювати з Громадською радою

3. ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО МОНІТОРИНГУ.

Громадська рада при КМДА розпочала впровадження громадського моніторингу діяльності міської влади з подальшим напрацюванням пропозицій щодо виправлення недоліків. Так, відповідними Комітетами Громадської ради було проведено моніторинг:

1. Стану реформування системи надання адміністративних послуг на виконання вимог Закону України “Про адміністративні послуги” в м. Києві. Результати оприлюднені у широкий доступ на офіційному веб-сайті КМДА.

2. Стану функціонування бюветів у м. Києві, регулярності перевірок якості води та наявності інформації про результати перевірок на кожному бюветі. Оприлюднено в Інформаційному бюлетені Громадської ради, розміщеному на офіційному веб-сайті КМДА. 

3. Стану виконання програми “Забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів”. Результати оприлюднені у широкий доступ на офіційному веб-сайті КМДА.

4. Якості надання медичних послуг учасникам бойових дій у лікувальних закладах комунальної форми власності м. Києва. Результати оприлюднені у широкий доступ на офіційному веб-сайті КМДА.

5. Робота амбулаторно-поліклінічних закладів Шевченківського району м. Києва. Оприлюднено в Інформаційному бюлетені Громадської ради, розміщеному на офіційному веб-сайті КМДА. 

6. Вивчення стану реконструкції Національного Музею Тараса Шевченка у м. Києві. Оприлюднено на веб-сайтах lb.ua, timeua.com, polskaua.com, kp.ua, obozrevatel.com та ін.

Колишньому першому заступнику голови КМДА А.Голубченку рідко вдавалося уникнути відповідей на відверті запитання членів Громадської ради

4. ВПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ.

Громадська рада оперативно відреагувала на невідворотну проблему, що загрожує життю і безпеці громадян - зсуви грунту на території міста внаслідок інтенсивної забудови, екстремальних погодних умов:

1) за запитом Громадської ради у червні 2013 р. від КП “СУППР” отримано перелік  із 139-ти небезпечних місць у Києві;

2) створено ініціативну групу програмістів, якою на основі офіційних даних розроблено інтерактивну карту зсувів Києва та розміщено її у відкритий Інтернет-доступ для широкого користування громадян (на сайті http://timeua.com);

3) Голові КМДА О.Попову направлено звернення щодо виділення бюджетних коштів на термінові протизсувні роботи;

4) за ініціативою та за участю Громадської ради (сценарист, режисер) створено документальний фільм “Ті, хто рятує Київ” про 100-річну роботу столичних комунальників щодо зменшення ризику руйнування міських схилів та проведення протизсувних робіт. Презентація фільму відбудеться у Будинку кіно 20.03.2014 р.

Громадська рада ініціювала захист від знищення природної пам’ятки історичного значення − однієї з виток річки Либідь у Відрадненському парку Солом’янського р-ну м. Києва. Зважаючи, що Либідь є однією з приток Дніпра, проблема її замулення стає ще більш гострою й актуальною з екологічної точки зору.

20.04.2013 р. члени Громадської ради за підтримки Солом’янського району провели прибирання паркової зони, прилеглої до витоки. Завдяки наполегливим зверненням Громадської ради до Міністра екології та природних ресурсів України, Голови КМДА, Голови РДА Солом’янського р-ну та постійному громадському моніторингу ситуації, у червні 2013 р. було проведено перше очищення витоки річки Либідь. Громадський моніторинг зазначеного питання продовжується.

Громадська рада домоглася, щоб витоку легендарної річки Либідь у Відрадненському парку вперше за останні роки почали очищувати.

З огляду на відсутність взаємодії КМДА з громадськими організаціями, що діють на териториторії м. Києва, Громадською радою розроблено та направлено до Департаменту суспільних комунікацій КМДА пропозиції щодо:

1) Створення Довідника громадських організацій м. Києва;

2) Проведення щорічного Дня громадських організацій у м. Києві;

3) Проведення конкурсу “Успішні практики ефективного вирішення місцевих проблем” і відзначення кращих громадських організацій та об’єднань, діяльність яких допомогла ефективно вирішити проблеми столиці.

5. ФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ У М. КИЄВІ.

Громадською радою при КМДА у взаємодії з Громадськими радами при РДА напрацьовано критерії оцінки роботи структурних підрозділів КМДА та РДА Києва щодо взаємодії влади з громадськістю.

Оціночні показники згруповані у 7 категорій:

1. Сприяння діяльності інститутів громадянського суспільства.

2. Створення каналів зв’язку влади і громадськості та їх ефективність.

3. Вплив громадян на прийняття та виконання рішень влади.

4. Формування іміджу органу виконавчої влади та державних службовців щодо взаємодії з громадськістю.

5. Системність проведення консультацій з  громадськістю.

6. Взаємодія з Громадською Радою при органі виконавчої влади та сприяння її діяльності.

7. Сприяння проведенню громадського контролю та антикорупційної експертизи.

У листопаді 2013 р. до КМДА направлена пропозиція щодо включення вищезазначених показників до переліку основних критеріїв рейтингу районів міста та запровадження щоквартального оцінювання структурних підроздів міської адміністрації за даним напрямом.

На засідання Громадської ради можуть приходити всі бажаючі кияни

Протягом 2013 року напрацьовані та подані до КМДА пропозиції щодо громадських консультативно-дорадчих органів:

− створення координаційної Транспортної ради з проблемних питань функціонування та розвитку транспортного комплексу при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міськдержадміністрації);

− включення представників громадськості до складу оргкомітетів з підготовки та проведення міських свят;

− координації діяльності Громадських рад при КМДА та РДА;

− перегляд та затвердження нового складу Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при КМДА;

− перегляд складу Міського Комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та включення до його складу представників громадськості.

6. ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРОТЯГОМ ГРУДНЯ 2013 Р. – ПОЧАТКУ БЕРЕЗНЯ 2014 Р.

Євромайдан по-різному вплинув на членів Громадської ради, як і вцілому на всю Україну. Переважна більшість Громадської ради, сповідуючи свободу і людську гідність, всіма можливими способами підтримували демократичний протестний рух. Серед членів Громадської ради − і безпосередні учасники подій Майдану.

Серед членів Громадської ради – безпосередні учасники Майдану

1-го грудня 2013 року Громадська Рада у відкритому листі до Голови КМДА О.Попова засудила антинародні дії влади, та вимагала від посадовців всебічного й об’єктивного розслідування дій структурних підрозділів міської адміністрації, які причетні до провокування конфліктів, та унеможливлення у майбутньому злочинів проти людського життя.

Громадська рада неодноразово виступала ініціатором проведення діалогу між київською владою та учасниками Майдану щодо ефективного забезпечення столичною владою виконання своїх функцій по вирішенню комунальних питань на території, зайнятій учасниками демократичного протестного руху.

Під час сесій загальнонаціонального круглого столу, зініційованого першим Президентом України Л.Кравчуком у грудні 2013 р., Громадська рада категорично висунула свої вимоги щодо припинення спроб силового розгону Майдану та звільнення арештованих учасників мирних протестів.

На засіданні 24-го лютого 2014 р. Громадська рада оголосила недовіру керівництву міської влади за бездіяльність під час суспільно-політичного протистояння протягом грудня 2013 р. – лютого 2014 р. щодо захисту життя і здоров’я громадян.

Основне завдання Громадської ради у даний час – оперативно реагувати на нагальні запити киян. У лютому 2014 р. Громадською радою підготовлена та розповсюджена довідкова інформація:

− телефони оперативних штабів в райвідділах міліції м. Києва для термінових звернень громадян;

− телефони координаторів самооборони по мікрорайонах міста;

− контакти діючих лікувальних закладів столиці (адреси, телефони, e-mail, ПІБ керівників).

Дана інформація оприлюднена у широкий доступ у мережі Інтернет.

 Здійснюється координація волонтерів щодо участі в охороні громадського порядку у районах м. Києва.

З початку грудня громадська рада підтримала протестувальників, які знаходилися у будівлі КМДА

У лютому 2014 року Громадською радою напрацьовано перелік вимог до керівництва міської влади щодо оприлюднення розпоряджень КМДА, виданих під час суспільно-політичного протистояння; звітів розпорядників бюджетних коштів за минулий рік; обов’язковості проведення громадської експертизи та громадського обговорення проектів розпоряджень КМДА, що мають суспільну значимість.

Зважаючи на непрозорість кадрових рішень, які приймалися і приймаються в КМДА після зміни влади в Україні, Громадська рада 07-го березня 2014 р. звернулася до керівництва міської влади з відкритим листом, категорично вимагаючи демократичності кадрових призначень, оприлюднення біографічних довідок осіб, прийнятих на державну службу в КМДА, та декларацій про їх доходи.

Марина Бурмака, Голова Громадської ради при КМДА: “На сьогодні Громадська рада − це згуртований колектив представників об’єднань, до яких входять тисячі киян. Так, Координаційна рада громадських організацій інвалідів, яка делегувала Василя Назаренка, налічує 35 тисяч осіб, а член Громадської ради Микола Гончаренко представляє інтереси 12,5 тисяч столичних афганців. Серед активістів Громадської ради – письменник і видавець Віталій Капранов, доктор медичних наук, багаторічний керівник однієї з київських поліклінік Ольга Горбунова, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка Михайло Войцехівський, перший віце-президент, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В’ячеслав Биковець, перший заступник голови Ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) Володимир Гриненко, член всеукраїнського громадського об’єднання “Союз юристів України”, адвокат Наталія Гнатюк та багато інших.”

Громадська рада на сьогодні складається з киян, які готові на громадських засадах у вільний від основної роботи час слугувати громаді міста, і запрошує до співучасті всіх бажаючих.

Сповідуючи людську свободу і гідність, члени Громадської ради підтримали демократичний протестний рух

Теги: громадська рада при кмда, марина бурмака

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.