пятница, 24 сентября 2021 г.

Людмила Харів: “Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори”

Людмила Харів: “Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори”

Відома телеведуча, успішна журналістка, майстер нетворкінгу та екс-радниця третього президента України Віктора Ющенка з питань телебачення Людмила Харів викладає авторський курс з мистецтва комунікацій, нетворкінгу та харизми в Київському національному університеті культури і мистецтв (КНУКіМ).

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Юн-Пресс-KV: Пані ​Людмило, зараз ви - успішна телеведуча, журналістка, педагог, майстер нетворкінгу. Розкажіть саме про початок вашої кар’єри.

Л.Х.: Початок кар’єри був щасливим випадком. Я прийшла на телебачення за компанію на проби своєї подруги. Вона просто попросила її підтримати, тому, що ніколи не говорила українською і не вміла триматися в кадрі. Їй потрібна була мотивована компанія.

В мене не було мети працювати на телебаченні, точніше, я і мріяти про таке не збиралася. Тому почувалася поруч з нею дуже впевнено, вільно і весело. Мене помітили режисери й наполягли записати дубль. Це і був мій початок.

Тоді я зрозуміла, що вміння спілкуватися відчиняє навіть ті двері, в які не наважуєшся постукати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Юн-Пресс-KV: Протягом багатьох років ви були автором програми “Особистий погляд”, в якій брали інтерв’ю в успішних людей. Чия історія запам’яталася найбільше?

Л.Х.: Кожна історія вражала своєю унікальністю. Мені довіряли ключові подїі особистого життя. Це підняло моє почуття відповідальності “до небес”.

Перед тим, як на екрані з’являлися відверті історії, я кілька разів перепитувала головних героїв, чи справді згодні вони оголити свої таємниці. Адже переді мною стояло дипломатичне завдання: з одного боку перед глядачами - розкрити відомих людей з невідомих сторін, а з другого - перед героями - коректно подати інформацію про особисте життя.

Тобто, я мала пропустити всю інформацію через себе і полюбити кожного, з ким мала довірливі розмови. Тільки так виходила зворушлива програма.

До речі, були випадки, коли записавши інтерв’ю, не видавала його в ефір, оскільки так і не змогла “полюбити” героя. Наприклад за кадром залишилася історія улюбленця мільйонів глядачів - Михайла Жванецького, який так і не пробудив у мені теплих почуттів під час спілкування.

Юн-Пресс-KV: Зараз ви активно займаєтесь нетворкінгом, викладаєте в університеті, проводите багато майстер-класів і тренінгів. Розкажіть, будь-ласка, що таке нетворкінг і для чого він потрібен у повсякденному житті.

Л.Х.: Як кажуть, не всі успішні люди є майстрами нетворкінгу, але всі майстри нетворкінгу - успішні люди. Якщо правильно сприймати цю сферу діяльності, то можна досягти успіху набагато швидше, ніж в будь-якому іншому випадку.

Нетворкінг — це вміння встановлювати та розвивати горизонтальні зв’язки (зв’язки на рівних). Тобто, встановлювати дружні стосунки з людьми різних статусів, категорій, сфер діяльності.

Коли у вас формуються дружні стосунки з людьми, це схоже на те, ніби ви поливаєте і вирощуєте сад, який в певний час принесе свої плоди. Коли я робила свої передачі, то зрозуміла, що люди досягають успіху тоді, коли вони вміють правильно спілкуватися і формують вдячне оточення, яке допомагає розвитку.

Тому весь мій курс я склала, як навчальний. Державна служба інтелектуальної  власності визнала його унікальність, про що надала мені відповідний сертифікат.

Я щаслива, що студенти КНУКіМ мають можливість отримувати знання, які допоможуть їм досягти своєї мети швидше.

Юн-Пресс-KV: Які плюси та мінуси вашої професії?

Л.Х.: Я навчилася зосереджувати увагу на позитиві, тому бачу лише плюси.

Насамперед, це можливість ділитися досвідом та знаннями; оточувати себе людьми, які не зупиняються у своєму розвиткові та мають бажання ставати кращими ніж вчора, надихатися успіхом та звершеннями тих, хто вміє підніматися з колін.

Юн-Пресс-KV: Ви зазначили, що людина щодня має ставати кращою, ніж вона була вчора. В такому випадку, чи може у людини бути приклад для наслідування і, якщо так, то хто для вас є таким прикладом?

Л.Х.: Я впевнена, що у будь-якої людини, незалежно від віку, є чому повчитися. Тому я маю збірне уявлення про модель успіху. Головне - виключити оціночні судження і враховувати яскраві втілення що найбільше відповідають індивідуальності.

Не забувати про екологічність вчинків та звісно, поставити не одну мету, а по одній в усіх сферах життя.

Юн-Пресс-KV: Що б ви порадили людині, яка хоче стати майстром нетворкінгу?

Л.Х.: Майстерність нетворкінгу спирається на три точки опори.

По-перше, сила присутності в моменті - наскільки ми даємо зрозуміти людині під час спілкування, що в даний момент для нас немає нічого важливішого ніж вона.

По-друге, інтелектуальна складова - якою інформацією ми готові поділитися, аби людині було цікаво з нами спілкуватися.

І, по-третє, емоційна складова - чи викликаємо ми позитивні емоції під час спілкування.

Для кожного пункту є свої ключі та техніки. Розвиваючи ці навички, можна легко підвищити свою кваліфікацію в мистецтві комунікацій.

Юн-Пресс-KV: Чи є у вас заповітна мрія?

Л.Х.: Так! І не одна! Мрії додають чарівництва нашому життю. І тут є два варіанти.

Можна залишати мрії нездійсненними, аби вони просто були. А можна перетворювати їх на мету і додавати їм більшої реальності, втілюючи в життя.

До речі, мої студенти це вже вміють робити.

Юн-Пресс-KV: Розкажіть про свої плани на майбутнє.

Л.Х.: Серед моїх планів є улюблений пункт - скласти і видати навчальний посібник з мого курсу. Це значно полегшить навчальний процес. На даний момент вже видано ефективний нетворкінг-інструмент — нетворкінг-органайзер. Він стане додатком до тієї книги, яку я готую.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: Facebook Людмили Харів

KиевVласть

Спілкувалась Таїсія Довгань

Теги: юн-пресс, интервью, людмила харив, нетворкинг

четверг, 23 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Аэропорт “Борисполь” занял четвертое место в Европе по эффективности в своей категории
20:02
Стипендии Киевсовета получат 100 одаренных столичных детей
19:50
Подольское управление образования и Киевское строительное училище подвергнут аудиту
19:37
Киевсовет снова отказался объявлять озеро Вырлица ландшафтным заказником
19:24
На Киевской таможне обнаружили в конструкторе каннабис стоимостью более 200 тысяч гривен (фото)
19:03
Столичные спецдома для ветеранов собрались реорганизовать
18:55
“Укрзализныця” назначила на выходные дополнительный рейс Интерсити+ во Львов
18:42
В Киеве создадут Карту доступности
18:29
На внеочередную сессию ВР, созванную спикером Разумковым почти никто не пришел
18:15
В Киеве откорректируют проект реконструкции трамвайных путей по улице Дмитриевской
18:01
Святошинскую РГА попросили отремонтировать школу-сад “Интел”
17:47
В Киеве полиция “закрыла” интернет-магазин по продаже наркотиков, конфискован “товар” на 700 тысяч гривен (фото, видео)
17:28
Понад 300 дітей в Обухові навчатимуться в сучасному дитсадку завдяки “Великому будівництву”
17:05
“Новостройки” о ЖК “Милос”: совершенствование Троещины
16:48
К 80-й годовщине трагедии Бабьего Яра во всех школах страны пройдет урок памяти
Календарь событий
Дело о светильниках: руководство “Киевского метрополитена” может избежать ответственности за 12-миллионные убытки
23 сентября 2021 г. 15:00
Дело о светильниках: руководство “Киевского метрополитена” может избежать ответственности за 12-миллионные убытки
Действия должностных лиц КП “Киевский метрополитен” при проведении капремонта сетей освещения на объектах подземки после практически двухлетнего расследования, похоже, уже не вызывают вопросов у правоохранительных органов. По данным Нацполиции, руководство столичного метро не знало о том, что один из руководителей его подрядчика – ООО “КБ “Теплоэнергоавтоматика” – ориентировочно на 12,69 млн гривен завысил стоимость светодиодных светильников. Причем сделал это для получения неправомерной выгоды исключительно для себя. В связи с этим в рамках соответствующего дела официальное подозрение получил только замдиректора указанной компании. При этом ему инкриминируют не “суровое” присвоение бюджетных средств, а более “мягкое” злоупотребление служебным положением. Также интересный факт, что в рамках этого производства уже не фигурируют подрядчики, через которые, как считало следствие на первоначальном этапе, деньги столичной общины выводились в теневой оборот.