четвер, 18 квітня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: зростання кількості хворих змусило область розширити мережу “інфекційних” ліжок

Коронавірус на Київщині: зростання кількості хворих змусило область розширити мережу “інфекційних” ліжок

На Київщині стартувала друга хвиля вакцинальної кампанії. Нині область лідирує за динамікою вакцинування – проведено понад 9 тисяч щеплень. Втім, в регіоні стрімко зростає кількість інфікованих Covid-19, а з ними – і завантаженість лікарень. Обласна влада вже взялася за розширення мережі інфекційних ліжок з киснем. В умовах пандемії продовжується в регіоні і модернізація інфраструктури за держпрограмою "Велике будівництво". 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

Володін нагадав, що у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації  область потрапила до червоної зони. Тож на підставі рішення державної комісії з питань ТЕБ та НС на Київщині були введені посилені карантинні заходи, встановлені урядом. Більш детально з їхнім переліком можна ознайомитися на офіційному сайті Київської облдержадміністрації.

Також він підкреслив, що було прийнято рішення на цей час не зупиняти роботу громадського транспорту.

"Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів в автомобільному та залізничному транспорті, а також тролейбусах в межах нашого регіону можуть здійснюватися, проте виключно в кількості 50% місць для сидіння", – розповів Володін.

Він також додав, що жорсткі протиепідемічні заборони скасують, коли в області стабілізується ситуація з поширенням коронавірусу. Проте рішення про вихід регіону з червоної зони уповноважена приймати лише державна комісія з питань ТЕБ та НС.

"Зараз головне наше завдання – з розумінням і ретельністю ставитися до всіх протиепідемічних норм. Ще раз наголошую: тільки від відповідальності кожного з нас залежить, як швидко ми зможемо вийти з критичної зони", – додав він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також Володін поінформував про ситуацію щодо поширення коронавірусу на Київщині.

"Минулої доби на коронавірус захворіло 813 людей. Акцентую, що серед них 53 дітей. При цьому фіксуємо в регіоні не просто загальне збільшення кількості випадків інфікування на Covid-19, зростає саме кількість хворих, які мають ускладнені форми хвороби і через це потрапляють до лікарень. Тобто зростає рівень госпіталізації хворих. Для розуміння ситуації наведу конкретні цифри. Наприклад, зараз на стаціонарі  лікується 1751 – це на 415 пацієнтів більше ніж минулого тижня. При цьому хворих на Київщині приймають у 27 профільних лікарнях, чотири з них завантажені майже на 100%, – говорить він.

Це, додав він, Київська обласна клінічна лікарня, центральна районна лікарня в Києво-Святошинському районі, а також міські лікарні, перша та друга, у місті Біла Церква. В інших госпітальних базах ступінь завантаженості коливається від 51 до 98%. Тож зараз область поставила перед собою одне з найважливіших завдань – розширити мережу інфекційних ліжок у ковідних лікарнях.

"Ми постійно працюємо над цим і будемо продовжувати це робити. Наприклад, із грудня минулого року по березень ми розгорнули додатково майже тисячу ліжко-місць.  Це при тому, що загальна кількість завантаженості тоді складала не більше 20%. Станом на сьогодні загалом маємо 3172 ліжко-місця. Упродовж найближчого тижня плануємо додати 250 новий ліжок, а за потреби зможемо перепрофілювати ще 669", – додав губернатор. 

За словами голови КОДА, наразі постачанням кисню забезпеченні 2768 ліжок – це 87,3% від загальної кількості. Проте для області важливо наразі не просто збільшити кількість ліжок, а докласти максимум зусиль, аби забезпечити їх киснем. А отже, мати можливість надавати більш ефективну медичну допомогу хворим. 

Вакцинальна кампанія 

Василь Володін також розповів, що вже місяць як Київщина одержала вакцини від коронавірусу. За цей час перші щеплення вже одержали 9219 жителів регіону. І сьогодні саме Київська область займає перше місце в Україні за динамікою вакцинування. 

"Переважна частина тих, хто одержав першу дозу вакцини в області, – медики (5898 осіб), решта – громадські активісти, військовослужбовці, а також представники державної безпеки, освіти та соціальної сфери. Також у регіоні вже провакцинувалися 134 люди старше 80 років. Більша частина вакцинованих нашої області – це жінки. Щеплення отримали 5621 жителька регіону або 61%. При  цьому перший етап вакцинальної кампанії на Київщині вже завершився і стартував другий", – зауважив Володін.

Так, у його рамках на Київщині вже запрацювали 25 стаціонарних пунктів щеплень, які розташовані на базі закладів охорони здоров'я. Жителі Київщини мають декілька варіантів для того, щоб записатись у чергу на вакцинування. Для цього необхідно заповнити анкету на сайті або у мобільному додатку "Дія", зателефонувати в контакт центр МОЗ з питань covid-19 за номером: 0 800 60-2019 або звернутися до свого сімейного лікаря.

"Велике будівництво"

Голова КОДА також зауважив, що у таких складних умовах пандемії, не менш важливо продовжувати розвивати регіон. І одним із ключових напрямків є вдосконалення соціальної інфраструктури – її розбудова та модернізація. У тому числі в регіоні продовжать реалізувати масштабні проєкти в рамках президентської програми "Велике будівництво". 

"У 2021 році в Київській області буде 18 таких об'єктів. З них – п’ять шкіл, шість садочків п’ять стадіонів, один басейн та один центр надання адміністративних послуг. Загальна вартість усіх проєктів складає 318,5 млн гривень, з яких близько третини – це кошти з Державного фонду регіонального розвитку, ще дві третини – співфінансування з місцевих бюджетів", – говорить Володін.

Так, планують провести капітальний ремонт Пашківської школи, Яготинського НВК, Немішаївської школи №1, реконструкцію школи І ступеня в селі Проців Бориспільського району та зробити термомодернізацію будівлі опорного навчального закладу "Жоравський НВК "ЗОШ – ясла-садок". Комплекс цих робіт має покращити умови навчання для 2 тис. учнів. 

Цьогоріч у рамках "Великого будівництва" буде реконструйовано і нежитлову будівлю під дитячий садок в селі Лебедівка Вишгородського району. Планують завершити термомодернізацію дошкільного закладу "Чебурашка" у Вишневому, провести капремонт садочків "Веселка" в Обухові, "Малятко" -  в Студениках та в селищі Згурівка. У селі синяк Вишгородського району будується новий садочок на 75 місць. За словами Володіна, реалізація цих шести проєктів дасть змогу покращити умови виховання для 800 дітей і створить 105 нових місць для дошкільнят. 

Покращать в області і спортивну інфраструктуру. Протягом року в області буде збудовано та реконструйовано п’ять стадіонів. Крім того, в місті Славутич, яке, до речі, є пілотним в Україні зі створення безбар'єрного простору, розпочалися роботи з відновлення басейну, що забезпечить високий рівень надання оздоровчих послуг населенню міста та прилеглих територій. У тому числі  – і для маломобільних груп населення.

Продовжується розпочата в минулому році і модернізація та облаштування приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я. Так, в семи відділеннях роботи вже завершені. Це – Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Вишгород, Іванків, Макарів та Миронівська ЦРЛ. По решті п’яти проєктах будівельні роботи ще ведуться і мають завершитися найближчим часом. Це – Ірпінь, Обухів, Переяслав, Тетіїв та Фастівська ЦРЛ. 

"Будівництво цих об'єктів тримаємо на постійному контролі і головний критерій, за яким всі вони мають бути завершені, це – якість виконаних робіт, щоб надання медичного обслуговування в області відбувалося на належному і фаховому рівнях. Крім того, у Білій Церкві буде реконструйовано нежитлову будівлю під розміщення центру надання адміністративних і соціальних послуг, який працюватиме у форматі прозорого офісу", – резюмував губернатор. 

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, кода, COVID-19, власть киевщина, вакцинация, василий володин, департамент здравоохранения, большая стройка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій