неділя, 29 травня 2022 г.

Коронавірус на Київщині: ринки не відкриють, “туристів” ізолюватимуть в обсерваціях

Коронавірус на Київщині: ринки не відкриють, “туристів” ізолюватимуть в обсерваціях

Станом на 3 квітня в Київській області зафіксовано 70 випадків захворювання COVID-19 — за три дні захворіло ще 13 чоловік, серед яких є діти. Померли четверо. За кількістю зафіксованих випадків Обухівщина і Києво-Святошинський район досі на першому місці. В адміністрації передумали відкривати деякі продуктові ринки області, аби не допустити більшого поширення інфекції. Крім того, для тимчасової обсервації осіб, які прибули з-за кордону, КОДА передбачила і затвердила шість об’єктів загальною кількістю 860 місць.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу т.в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна.

Поточна епідеміологічна ситуація

Як повідомив Володін, за даними Центру громадського здоров’я, у Київський області станом на ранок 3 квітня 2020 року офіційно підтверджено 70 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 – у дітей, 4 летальні випадки.

За останню добу зафіксовано 6 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Хворобу зафіксовано в таких районах: Обухівському – 27, з них 3 дитини; Києво-Святошинському – 14; Васильківський район – 2; Бориспільський район – 1; Білоцерківський район – 1; Броварський район – 1; Макарівський район – 1; Миронівський район – 1;

по населених пунктах: м. Вишгород – 2; смт. Ставище – 1; м. Бровари – 3; м. Обухів – 5; м. Українка – 1; м. Ірпінь – 2; смт. Ворзель – 1; смт. Гостомель – 1; м. Буча – 3; м. Бориспіль – 6; м. Біла Церква – 3.

З них перебувають на стаціонарному лікуванні 24 особа, на амбулаторному (самоізоляція) – 46 осіб.

Троє пацієнтів одужали (дівчина – 21 рік, чоловік – 51 рік, жінка – 34 роки), що підтверджено двома негативними результатами ПЛР-тестів. 

Розподіл лабораторно підтверджених випадків COVID-19 за віком наступний: від 0 до 10 років – 4 (5,7 %); від 11-20 років – 2 (2,8 %); від 21 до 30 років – 5 (7,1 %); від 31 до 40 років – 16 (22,8 %); від 41 до 50 років – 22 (31,4 %); 51 до 60 років – 17 (24,2 %); 61 до 70 років – 1 (1,4 %), старше 70 років – 3 (4,3 %).

Крім цього, в області зареєстровано 308 осіб із підозрою на COVID-19, а саме у районах: 

Обухівському районі – 40, Києво-Святошинському – 61, Броварському районі – 7, Білоцерківському районі – 1, Вишгородському районі – 15, Бориспільському районі – 13, м. Фастівському районі – 1, Макарівському районі – 4, Васильківському районі – 7, Бородянському районі – 1, Миронівському районі – 3, Переяслав-Хмельницькому районі – 1, Рокитнянському районі – 1, Ставищенському районі – 1.

В населених пунктах: м. Обухів – 9, м. Бровари – 16, м. Біла Церква – 6, м. Вишгород – 9, м. Бориспіль – 12, Фастів – 4, смт. Макарів – 2, м. Васильків – 1, смт. Бородянка – 2, м. Яготин – 2, м. Переяслав – 2, смт. Іванків – 1, смт. Гостомель – 4, смт. Ворзель – 4, м. Буча – 13, смт. Коцюбинське – 15, м. Ірпінь – 46, м. Березань – 2, м. Київ – 2.

Медичне спостереження встановлено за 820 контактними особами.

Читайте: На Киевщине зафиксировано 64 случая заболевания коронавирусом (список по районам) 


Роботу ринків не відновлять

Вчора на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули документи і висновки, підготовлені обласним управлінням Держпродспоживслужби щодо неможливості відновлення роботи ринків, яких в області 24.

Комісія на своєму засіданні вирішила підтвердити попередньо прийняте рішення про заборону роботи цих ринків до покращення епідеміологічної ситуації в області. Єдиний виняток — це діяльність операторів оптових ринків та ринків, які працюють дистанційно з адресною доставкою. 

“Таке рішення прийнято відповідно до обґрунтованих висновків експертів і пов'язане з висновками, що відновлення роботи ринків з дотриманням обов'язкових протиепідемічних заходів наразі є неможливим. Здійснення контролю за здійсненням цих заходів на ринках є неефективним. Скупчення людей може призвести до активнішного поширення коронавірусу в області. Зокрема, це було пов'язано з тими факторами і вимогами, встановленими Головним державним санітарним лікарем, про обов'язкове знаходження 1 особи на площі не менше як 20 кв. м”, – зазначив Василь Володін. 

Читайте: Минздрав открывает продуктовые рынки (документ) 

Ізоляції міст і сіл поки не буде

КОДА продовжує забезпечувати роботу і функціонування контрольно-пропускних пунктів на в'їзді та виїзді до двох населених пунктів — сіл Козин та Лісники, в кожному по два КПП. Як зазначав Володін на минулому брифінгу, у КОДА розглядали питання щодо введення КПП у ще деяких населених пунктах, але на зустрічі із представниками Держпродспоживслужби 2 квітня таке рішення прийняте не було. До служби на існуючих наразі КПП долучені працівники обласного управління патрульної поліції, службовці батальону спеціального призначення "Миротворець", представники Держпродспоживслужби та місцевого самоврядування. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: інфіковані населені пункти можуть ізолювати, продуктові ринки – відкрити 

Порушники карантину

Наразі є інформація про 353 факти, пов'язані з порушенням карантинних заходів. Задокументовано 205 фактів порушення, до суду спрямовано 198 протоколи. Накладено 3 штрафи. 

“Заходи щодо забезпечення карантинних заходів та виявлення порушення законодавчих актів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції передбачають певну відповідальність і покарання”, — наголошує т.в.о. голови КОДА.

Готуємось до гіршого

За попередніми оцінками медиків, повідомляє Василь Володін, пік захворювання на коронавірус очікується ближче до 20-х чисел квітня. Людей вдається рятувати завдяки апаратам ШВЛ, до кінця квітня очікується закупівля ще 46 приладів. Всі вони будуть спрямовані до інфекційних відділень лікарень області. 

“Реальну потребу в апаратах ШВЛ, а також чітку оцінку поширення і сплесків інфекції прорахувати наразі неможливо, як і в усьому світі. Все буде залежати від того, як мешканці Київщини будуть дотримуватися умов і правил карантину: чим більше ви будете в своїх будинках і менше наражатися на небезпеку, тим загроза буде меншою”, — підсумував Володін.

Читайте: Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Заклади обсервації

Для тимчасової обсервації осіб, які прибули із-за кордону КОДА передбачила і затвердила шість об’єктів загальною кількістю на 860 місць в Миронівському, Баришівському, Києво-Святошинському районах, а також в Ворзелі та міжнародному аеропорту Бориспіль.

Так, перший заклад обсервації, обласна лікарня відновлювального лікування, розташований в місті Миронівка по вул. Пироженка, 180 і зможе розмістити у себе 80 осіб.

У Баришівському районі 200 осіб зможе прийняти обласний дитячий санаторій “Поляна”, який розташований на території Дернівської сільської ради по вул. Лісна, 1.

Київський обласний дитячий санаторій розмістить на обсервацію у себе вже 220 осіб. Заклад розташований у селищі міського типу Ворзель за адресою: вул. Чкалова, 7.

В Києво-Святошинському районі організовано два відповідних об’єкти. Перший – це мотель “Шалє”, який розташований поряд із селом Віта-Поштова та за 9 км від траси Київ-Одеса. Мотель розмість на час обсервації 20 осіб. Другий об’єкт – це боярський санаторій “Барвінок” (вул. Хрещатик, 160) який готовий прийняти 110 осіб з-за кордону.

Також 130 осіб проходитимуть обсервацію в готелі “Бориспіль”, що знаходиться на території міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Наразі ці об’єкти облаштовують, щоб повністю забезпечити мешканцям всі належні умови (харчування, опалення тощо) для тимчасового проживання в них.

Старт виробництва засобів дезінфекції

Також КОДА взялася відпрацьовувати можливі варіанти налагодження місцевого виробництва засобів дезінфекції. Наразі ці засоби є дефіцитним товаром, і відповідно, через це зросли ціни на них. 

“Ми домовилися і підписали відповідний протокол з ТОВ “Білоцерківвода” про закупку 300 тонн на місяць дезінфікуючого концентрату. За попередніми розрахунками цього об’єму для області має вистачити на період карантину. Шукаємо також й інші можливостіі”, – зазначив Володін. 

Цікаво, що на базі навчальних професійно-технічних закладів запускається пошиття одноразових масок з марлі та спанбонду. Виробництво планують запустити у Богуславі та Василькові вже на вихідних. 

“Крайні терміни – це ранок неділі, коли це виробництво має бути стартувати. Продукція першочергово піде на забезпечення тих громадян, які продовжують працювати. В той же час, наше виробництво, як ми його зараз оцінюємо, буде достатнім і для забезпечення потреб населення області”, – додав він.

Про опалювальний сезон

У зв’язку з карантином Уряд дозволив відтермінувати громадянам комунальні платежі. Опалювальний сезон 2019-2020 в області проходив спокійно. 

Також за цей період не було зафіксовано і суттєвих аварійних ситуацій та пов’язаних з цим тривалих відключень житлових будинків та об’єктів соцсфери від теплопостачання. Покращилися показники проплат за спожиті послуги як підприємствами, так і населенням у порівняно з відповідним періодом минулого року.

Станом на 1 квітня 2020 року, за даними КОДА, за природній газ, теплопостачання підприємства сплатили Нафтогазу України 55% суми. Торік цей показник складав 27,4%. За природній газ "Київоблгаззбуту" всі споживачі заплатили 117,6% проти 67% минулого року. 

За спожиту електроенергію споживачі перерахували Київській обласній енергетичній компанії 91% коштів. Торік цей показник не сягнув і половини – 45%. У тому числі житлово-комунальні підприємства 90,3%. 

Наприклад, за теплову енергію усі споживачі сплатили підприємствам цьогоріч 79,1% проти 73,1% минулого року. За водопостачання та водовідведення – 92,3% проти 93,7%. 

Читайте: Уровень оплаты коммуналки жителями Киевщины в феврале 2020 года составил 105,2%

Перерозподіл бюджету

Уряд і парламент працюють над перерозподілом бюджету. Вже відомо про значне скорочення коштів на культуру і спорт. Триває робота над доопрацюванням проєкту закону про внесення змін до державного бюджету. Відповідно, коли він буде затверджений Урядом і стане публічним, тоді обласна влада зможе прокоментувати і показники, які будуть закладатися в ці зміни бюджетом і як вони вплинуть на обласний. 

Читайте: Коронавірус на Київщині: визначено спецумови поховання померлих від хвороби 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Вікторія Білоус, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новини київщини, коронавирус, COVID-19, власть киевщина, василь володін, коронавірус, обухов, василий володин, киево-святошинский район, эпидемия, медики, медики, козин, премии, влада київщина, маски, медицинская помощь, кпп, епідемія, госпитальные больницы, 103, премії, експрес-тести

неділя, 29 травня 2022 г.
09:17
КОВА привітала киян із Днем міста
09:06
У Києві в неділю, 29 травня, ярмарки пройдуть у чотирьох районах (адреси)
08:30
За добу тільки на Донецькому та Луганському напрямках відбито сім атак ворога, - Генштаб ЗСУ
субота, 28 травня 2022 г.
19:24
Понад 50 спортсменів загинули з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну
18:56
Білорусь ввела обмеження на в’їзд в три прикордонних з Україною райони Гомельської області, - Генштаб
18:24
Понад 150 міст світу розірвали побратимські відносини з містами росії, – МЗС України
17:01
У Києві збільшено перелік парків, безпечних для відвідування
16:29
Волонтери з усієї України відправляють цивільним і військовим тонни гуманітарного вантажу (фото)
15:32
В Україні частково відновлено електронні черги для подачі документів на паспорт
14:05
Ботанічний сад на столичному Печерську відкрили для відвідувачів
13:15
Україна отримує протикорабельні ракети Harpoon, - Міноборони (відео)
12:47
На Київщині комендантська година з 29 травня по 5 червня діятиме щодня з 23:00 до 5:00
12:13
Створено онлайн-бібліотеку обкладинок світових ЗМІ, присвячених Україні за час війни
11:01
На Київщині за минулу добу знешкоджено понад 238 вибухонебезпечних предметів
10:20
Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 242 дитини, понад 440 отримали поранення
10:03
Втрати рашистів сягнули 30 тисяч вояків та 1 330 танків, - Генштаб ЗСУ
Календар подій
Київрада збирається легалізувати будівництво скандального ЖК “Life Story” на вулиці Метрологічній
27 травня 2022 г. 10:30
Київрада збирається легалізувати будівництво скандального ЖК “Life Story” на вулиці Метрологічній
Найближчим часом Київрада планує змінити цільове призначення земельної ділянки площею 0,4 га на вул. Метрологічній, 13, 13-а, 15, 15-а, в охоронній зоні парку “Феофанія” у Голосіївському районі. Цю землю початково виділяли фізособам по 10 соток під індивідуальне будівництво. Потім її власником стала ТОВ “Екзітос ЛТД” (компанія із орбіти забудовника “Lev Development”). В період коли кінцевим бенефіціаром цієї компанії виступала сестра одіозного екс-секретаря Київради Олеся Довгого, Київська міськдержадміністрація (КМДА) дозволила проєктувати на цій землі житлову багатоповерхівку, яку, всупереч цільового призначення землі, вже будують. Тепер з подачі КМДА столичні депутати готуються зробити так, щоб забудовники могли без питань здати ЖК “Life Story” в експлуатацію.
Багатоповерхівка на місці автостоянки: Київрада може “благословити” чергове скандальне будівництво на Оболоні
26 травня 2022 г. 16:00
Багатоповерхівка на місці автостоянки: Київрада може “благословити” чергове скандальне будівництво на Оболоні
Київська міськдержадміністрація (КМДА) запропонувала Київраді змінити цільове призначення ділянки площею 1,22 га на вул. Північній, 1, профільна комісія міськради вже погодила відповідний проєкт. Таким чином орендар цієї землі – ТОВ “Авва-Сервіс” (компанія із орбіти забудовника “МЖК “Оболонь”) – зможе побудувати на ній 26-поверховий житловий будинок. Вірогідно, що процес даної забудови вже не зупинити, адже ці роботи були фактично легалізовані при затвердженні скандально відомого Детального плану території (ДПТ) північно-західної частини Оболонського району. При цьому, столична влада, схоже, вирішила проігнорувати той факт, що заплановане будівництво суперечить Генеральному плану Києва, згідно з яким дана земля відноситься до комунально-складських територій.