четвер, 25 квітня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: область щодня встановлює антирекорди щодо захворюваності на Covid-19

Коронавірус на Київщині: область щодня встановлює антирекорди щодо захворюваності на Covid-19

Столичний регіон щодня реєструє біля тисячі нових випадків захворювання на ковід, найбільше потерпають від хвороби Білоцерківський, Бориспільський та Бучанський райони. У лікарнях ситуацію називають складною та збільшують кількість ліжок для хворих. Тим часом Київщина очікує надходження нової партії вакцини  і продовжує перебувати у “червоній” зоні.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу директора Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА Олени Єфіменко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Епідеміологічна ситуація

"Стан справ на Київщині сьогодні дуже складний. Ми щодня реєструємо більше тисячі нових випадків захворювання на Covid-19 серед наших жителів. У зв'язку з цим Київщина продовжує залишатися в "червоній зоні", тож дотримуватись усіх протиепідемічних норм – дуже важливо", – розповіла Олена Єфіменко.

Безпосередньо минулої доби в Київській області коронавірус діагностували у 962 осіб. Найбільша кількість випадків підтвердилася у Білоцерківському, Бориспільському та Бучанському районах. 

"Уже не перший день щодобова кількість людей, яка інфікувалася на коронавірус, перевищує кількість тих, хто вже поборов хворобу. Минулої доби одужало лише 737 осіб. Також кілька днів поспіль фіксуємо збільшення кількості летальних випадків. За вчора, на жаль, померло 30 хворих. Загалом з початку епідемії на Київщині на Covid-19 захворіли більше 960 тисяч осіб, одужали від хвороби – більш ніж 78 тис. осіб, померли – 1642 особи", – додала вона.

Госпітальні бази

В області продовжують працювати і над розширенням інфекційної мережі. За словами Єфіменко, лише за березень для лікування хворих на коронавірус було перепрофільовано ще 510 ліжок. У сумі вони складають 3510 ковідних місць, з них понад 103 тис. ліжка підключенні до кисню. Це – 88% від загальної кількості.

"На жаль, все більше інфікованих переносять хворобу у важкій формі. Наприклад,  безпосередньо сьогодні на стаціонарному лікуванні знаходиться 2174 особи, які вже мають підтверджений діагноз Covid-19. Ще 263 очікують на результати ПЛР-тестування.  Із загальної кількості 2231 пацієнт перебуває на кисневій підтримці. Загальна завантаженість ліжок складає 69,4%, з киснем – 71,9%, вільних же ліжок із киснем залишилося 772 або 28%", – зауважила вона.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проте є госпітальні бази, заповненість яких уже сягає 100%. Це -  центральна районна лікарня Києво-Святошинського району, Ірпінська центральна міська лікарня, Білоцерківська ЦРЛ № 1.

"В усіх профільних медзакладах рівень захворюваності коливається від 53 до 98%. Епідемія коронавірусу не вщухає, тож ми продовжуємо вдосконалювати і поліпшувати матеріально-технічне забезпечення наших госпітальних баз. Наприклад, у березні закупили і вже поставили до лікарень 179 кисневих концентраторів. Їхня загальна вартість склала майже 7 мільйонів гривень. Нагадую, що впродовж минулого року було закуплено 738 кисневих концентраторів за понад 30 мільйонів гривень", – каже очільниця Департаменту.

Освітній процес

Коронавірус продовжує впливати і на організацію освітнього процесу в області. Всього на дистанційному навчанні перебуває 136 дітей із 560 закладів освіти. Працюють школи по-різному: 14 громад повністю перевели учнів на дистанційне навчання. Також у 40 громадах учні 1-4 класів навчаються очно, а решта – дистанційно. Зауважено, що у  таких школах освітній процес здійснюється з дотриманням всіх санітарних вимог. Ще у 129 шкіл розпочалися весняні канікули. 

За інформацією місцевих органів управління освітою, всього на лікуванні перебуває 315 учнів та 505 викладачів. У деяких діагностували коронавірус безпосередньо минулої доби: хворобу підтвердили у 14 учнів і 23 вчителів. Через захворювання серед працівників, призупинено освітній процес і у восьми дитячих садках. Це – по два заклади дошкільної освіти у Гірській і Березанській громадах, а також по одному  – у Гребінківській і Чабанівській громадах.

Також на Київщині через коронавірус на самоізоляцію відправлено 34 окремих групи у 27 дитсадках. Найбільше таких випадків зафіксовано у Білоцерківській, Броварський і Бориспільській громадах. 

Вакцинальна кампанія 

На Київщині першу дозу вакцину проти коронавірусу вже одержали 15 399 жителів. За минулу добу процедуру щеплення пройшли 630 осіб.

Також Єфіменко нагадала, що в регіоні продовжують працювати мобільні бригади з імунізації. Так, впродовж декількох тижнів функціонує 34 стаціонарні пункти щеплень на базі медзакладів. Переважна частина провакцинованих – медики. Йдеться про 7620 осіб. 

Крім того, щеплення вже зробили 640 жителів області віком від 80 років. Решта – це військовослужбовці, працівники освітніх закладів, громадські активісти. Наразі у залишку залишається 1200 доз. Варто додати, що область вже очікує на поставку чергової централізованої вакцини проти коронавірусу.

Читайте: Хроники коронавируса в Украине: обновляется

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, кода, COVID-19, власть киевщина, школа, вакцинация, детский сад, департамент здравоохранения, елена ефименко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.