четвер, 30 червня 2022 г.

Коронавірус на Київщині: інфіковані населені пункти можуть ізолювати, продуктові ринки - відкрити

Коронавірус на Київщині: інфіковані населені пункти можуть ізолювати, продуктові ринки - відкрити

Станом на 30 березня в Київській області зафіксовано 57 випадків захворювання COVID-19 — за три дні захворіло ще 16 чоловік, серед них є діти. Один одужав, але померли троє. За кількістю зафіксованих випадків Обухівщина і Києво-Святошинський район — на першому місці. У найбільшому осередку інфекції в області – смт. Козин поки немає нових хворих. В адміністрації тим часом розглядають можливість відкрити деякі продуктові ринки, але із жорсткими протиепідемічними обмеженнями.

Про це KV стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Поточна епідеміологічна ситуація

Як повідомив т.в.о. голови Київської ОДА Василь Володін, за даними Центру громадського здоров’я, у Київський області станом на ранок березня 2020 року офіційно підтверджено 57 випадків захворювання на коронавірус. 

З них 19 — в Обухівському районі, смт Козин, с. Романків, м. Українка ( в т.ч. 2 дитини), 12 — у Києво-Святошинському р-ні (м. Вишневе, м. Боярка, с. Лісники, с. Гатне, с. Дмитрівка, с. Софіївська Борщагівка, с. Тарасівка); 6 — у м. Бориспіль; 3 — у м. Біла Церква; 3- у м. Бровари; 2 — м. Обухів; 2 -м. Ірпінь; 2 — у Васильківському районі, с. Рославичі; 1 — у Бориспільському районі, с. Гнідин, 1– у смт Ворзель; 1 — у м. Гостомель; 1 — у м. Буча; 1 — у Білоцерківському районі, с. Фурси; 1 — у Броварському районі, с. Зазим’є; 1 — у Ставищенському районі, смт. Ставище; 1 — у Макарівському районі, с. Мостище.

З них на стаціонарному лікуванні 20 осіб, на амбулаторному лікуванні (самоізоляції) 37. Одужало — 1. Померло — 3. 

За віком захворілих: 1–10 років — 3,5 %; 11–20 років — 3,5%; 21–30 років — 8,8%; 31–40 років — 24,5%; 41–50 років — 35 %; 51–60 років -19,2%; 61–70 років — 1,8%; понад 70 років — 3,5%.

Підозру на зараження мають 223 осіб. Місцерозташування їх наступне: Обухівський, Києво-Святошинський, Броварський, Бориспільський, Вишгородський, Макарівський, Фастівський, Васильківський, Бородянський, Переяслав-Хмельницький, Баришівський, Рокитнянський, Білоцерківський, Яготинський райони;, с. Коцюбинське; м. Біла Церква; м. Буча; смт Ворзель, смт Іванків, м. Гостомель, м. Буча м. Ірпінь.

Встановлено медичне спостереження за 567 контактними особами.

Читайте: За сутки в Украине зафиксировано 120 новых случаев заболевания COVID-19 

Інфіковані населені пункти можуть ізолювати

Встановлені згідно рішення КОДА контрольно-пропускні пункти в’їзду–виїзду в смт Козин та село Лісники, де зареєстрована найбільша кількість захворілих на коронавірус, продовжують діяти. За останні три доби немає жодного нового випадку захворювання в цих населених пунктах, повідомляють в КОДА

“Ми бачимо, що такі заходи вкрай необхідні і обмеження працює. Сподіваємося, що в цих населених пунктах і надалі не буде поширення інфекції. Не виключено, якщо на території області виникнуть нові осередки масового ураження. У такому разі ми будемо вводити більш суворі обмеження. 

Наразі ми попередньо розглядаємо місто Бориспіль, у якому 6 підтверджених випадків. Але поки що такого рішення не приймалося”, — додав Володін.

Закупівлі експрес-тестів продовжуються

На перший час засобами індзахисту за інформацією КОДА забезпечені всі інфекційні лікарні. Чергова партія з Китаю надійде до Київської області до кінця тижня. Також область отримає свою частину з південно-корейської поставки — 100 тисяч ПЛР-тестів, які передбачається ввезти до України. Набір цієї тест-системи містить усі необхідні компоненти для полімеразної ланцюгової реакції, тому при його використанні немає потреби в додаткових реагентах. Саме тестування за цими ПЛР-тестами триває 105-120 хвилин.

“Продовжуємо закуповувати експрес-тести, призначені для швидкого діагностування коронавірусу, та засоби індивідуального захисту медиків. Можу з упевненістю сказати, що вони є у всіх інфекційних лікарнях, частину з них я особисто відвідав і перевірив, в частині з них перевірку робили мої заступники та керівники департаментів. Щодо поставок засобів захисту та тестів — це не остаточні поставки, і зараз ми працюємо над тим, щоб кожен лікар мав відповідно всі необхідні засоби захисту в достатній кількості”. 

Також станом на 31 березня до міських та районних управлінь соцзахисту населення області було направлено соціальних допомог на суму 871 млн гривень, що дало змогу забезпечити 720 тис. осіб, які потребують державної соціальної підтримки. З цієї суми на виплату пільг та субсидій направлено 168 млн гривень для 162 889 осіб. 

Чи відкриють ринки? 

Постановою Головного державного санітарного лікаря дано рекомендації органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо можливості відкриття продуктових ринків, якщо в населення є проблеми з доступом до харчових продуктів. 

Водночас ця можливість пов'язана з дотриманням ряду вимог і умов, а саме: торгувати можуть лише зареєстровані оператори ринку харчових продуктів; на 20 кв.м торгівельної площі може знаходитися виключно 1 відвідувач; у черзі покупці мають дотримуватися дистанції 1,5 м; персонал має бути у захисних масках та рукавичках. Також мають виконуватися протиепідемічні заходи: для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має бути не менше 3 метрів. 

“На сьогодні в нас заборонена діяльність усіх ринків на території області; це рішення приймалося згідно з законом обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відповідно правоохоронці забезпечують виконання цього рішення… Потрібно провести аналіз щодо того, які саме ринки зможуть забезпечити дотримання належних умов, якими силами і засобами забезпечуватиметься контроль за їх виконанням. Держпродспоживслужба надасть нам свої висновки і ми плануємо розглянути це на наступному засіданні обласної комісії, і в рішення про закриття ринків будуть внесені корективи”, — зазначає Володін.

Читайте: Минздрав открывает продуктовые рынки (документ) 

Як збільшують кількість апаратів ШВЛ

В Україні не існує власного виробництва апаратів штучної вентиляції легень. Наразі на державному рівні вирішується питання відновлення виробництва в одній із областей. 

“Ми прекрасно розуміємо, що ці апарати нам потрібні, м'яко кажучи, на вчора. Ми їх закупаємо і вони є іноземного виробництва”, – відмітив Володін. 

За даними в.о. голови КОДА, наразі в інфекційних відділеннях Київщини є 204 апарати ШВЛ. 1 квітня було укладено договір на купівлю ще 46 апаратів за кошти обласного бюджету. Така кількість обладнання забезпечить лікарні на середньому рівні. 

Крім того, питанням закупівлі апаратів займається окремо Антикризовий штаб допомоги Київщині. Кількість таких апаратів стане відома після укладання договорів. 

Читайте: Опорні лікарні Київщини чекають на 50 апаратів для вентиляції легень

Він також відмітив, що дійсно багато часу у КОДА забирає боротьба із коронавірусною інфекцією, але водночас інші завдання, які має адміністрація, також виконуються. Продовжуються будівництва і жоден розпочатий проєкт не був зупинений. 

Нова амбулаторія у Крюківщині

У селі Крюківщина Києво-Святошинського району зведено будівлю амбулаторії площею 415 кв.м, проєкт пройшов експертизу, проведено необхідні тендери, але для її відкриття необхідно 13 млн гривень. Володін зазначив, що розпорядження голови КОДА від 2018 року за погодженням з МОЗ затверджено план спроможної мережі надання первинної медичної допомоги Київської області, який передбачає 928 амбулаторій, до якого в тому числі входить амбулаторія у Крюківщині. 

Питання щодо її будівництва не розглядалось за відсутністю відповідного подання керівника закладу охорони здоров'я та керівника органу місцевого самоврядування. 

Cубвенція на будівництво закладів охорони здоров'я у сільській місцевості із державного бюджету на 2020 рік розподілена у повному обсязі відповідно до пріоритетних напрямів, які затверджені в області. При доведенні додаткового фінансування КОДА розгляне можливість включення цього об'єкта до переліку. 

Інфекційне відділення у місті Українка

Місцеві жителі побоюються, що відділення може не бути відкрито вчасно через відсутність фінансування. За інформацією органів місцевого самоврядування, цей об'єкт фінансується з районного бюджету, замовником будівництва виступає Обухівська районна лікарня. Термін закінчення реалізації проєкту – 30 квітня 2020 року. Роботи там здійснюються відповідно до календарного графіку виконання робіт і фінансування проєкту на сьогоднішній день забезпечено. 

Скільки людей повернулося з-за кордону

В Київську область за даними КОДА було евакуйовано з-за кордону 1182 мешканця Київщини. Всі вони надали згоду на самоізоляцію шляхом підписки, що покладає на них конкретні зобов'язання, яких вони мають дотримуватись. Невиконання цих зобов'язань тягне за собою відповідальність. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції покладено на правоохоронні органи.

Читайте: Коронавірус на Київщині: визначено спецумови поховання померлих від хвороби 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Вікторія Білоус, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новини київщини, коронавирус, COVID-19, власть киевщина, василь володін, коронавірус, обухов, василий володин, киево-святошинский район, эпидемия, медики, козин, премии, влада київщина, маски, медицинская помощь, кпп, епідемія, госпитальные больницы, 103, премії, експрес-тести

четвер, 30 червня 2022 г.
22:22
Понад 50 країн узяли зобов'язання щодо підтримки України, - Байден
22:04
Зафіксовано близько 400 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України, - МКІП
21:47
Окупанти силою змушують працівників Запорізької АЕС осушити охолоджувальні басейни, - “Енергоатом”
21:22
У червні зменшилася ціна на квадратний метр у новобудовах Києва, - експерт
21:00
Резніков: Зв'язок, управління й ситуаційна обізнаність ЗСУ стають все кращими
20:42
Рашисти готуються запустити пасажирський потяг з Криму до Мелітополя, щоб завозити військову техніку, - мер
20:23
Світовій спільності покажуть зруйновані рф об'єкти культурної та історичної спадщини через проєкт "Листівки з України” (фото)
20:02
Ворог штурмує Лисичанський НПЗ, утримує північно-західну та південно-східну частини заводу, - Генштаб ЗСУ
19:42
Кулебу закликають притягнути очільника Гостомеля до дисциплінарної відповідальності
19:21
Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією
19:00
Фермери Київщини втратили більше півмільярда доларів через блокування портів військами рф
18:43
Нарубав лісу на півмільйона з метою продажу: на Київщині судитимуть місцевого мешканця
18:33
У КМДА подякували девелоперам за захист пам’ятників у столиці
18:20
1-3 липня у столиці відбудуться сільськогосподарські продуктові ярмарки (список адрес)
17:59
На території зруйнованого рашистами ТРЦ у Кременчуці виявили ще 5 фрагментів тіл
17:27
Обстріл російськими ракетами ДВРЗ в Києві завдав збитків довкіллю на понад 221 млн гривень
Календар подій
Забути історію: Київрада і КМДА пробачили забудовнику знищення “Садиби” XIX століття на вул. Лабораторній, 9-Б
30 червня 2022 г. 09:00
Забути історію: Київрада і КМДА пробачили забудовнику знищення “Садиби” XIX століття на вул. Лабораторній, 9-Б
Столична влада вирішила заплющити очі на знесення історичної будівлі на вул. Лабораторній, 9-Б (Садиби, яку було збудовано в XIX столітті). Так, незважаючи на обіцянки розібратись з порушником, Київська міськдержадміністрація (КМДА) не змогла в судовому порядку довести законність внесення цього об'єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. В свою чергу, Київрада минулого четверга ще й погодила його власнику – ТОВ “Скайпроджект” (входить до групи “Альтіс-Холдинг”) – поновлення договору оренди суміжного “клаптика землі”. Вочевидь, все це робиться для того, щоб максимально допомогти цій компанії будувати в історичному центрі столиці багатофункціональний комплекс (БФК) преміум-класу “Metropole” з перевищенням допустимої поверховості. Цікаво, що донька власника компанії-забудовника Катерина Глімбовська (на колажі лвіоруч) менше місяця тому прийняла повноваження депутатки Київради.
Півгектара за “собачу будку”: Київрада погодила скандальний землевідвід на Райдужному масиві
28 червня 2022 г. 09:00
Півгектара за “собачу будку”: Київрада погодила скандальний землевідвід на Райдужному масиві
Столична міськрада вирішила передати ділянку на вул. Петра Вершигори 2А/2 (Райдужний масив, Дніпровський район) площею 0,46 га в оренду ТОВ “Еталон-2021”. Таким чином вказана компанія (входить до орбіти власника мережі автозаправок “БРСМ–Нафта” Андрія Біби, на колажі ліворуч) зможе побудувати на цій землі “об’єкти інженерної та транспортної інфраструктури”. Юристи і журналісти вважають даний землевідвід незаконним і припускають, що його було здійснено з корупційних мотивів вищого керівництва столиці. Вказану ділянку треба було передати в оренду лише через аукціон, а дивна споруда, яка знаходиться на ній і яка послугувала підставою для землевідводу, очевидно була побудована та легалізована без дозвільних документів. Цілком можливо, що законність таких дій Київради доведеться встановлювати правоохоронним органам та суддям.