вторник, 21 сентября 2021 г.

Комунальна “заруба”: владу Боярки підозрюють у знекровленні місцевого ЖКГ

Комунальна “заруба”: владу Боярки підозрюють у знекровленні місцевого ЖКГ

Боярське комунальне підприємство житлово-комунального господарства по вуха в боргах. В міськраді стверджують, що збитки сягнули понад 10 млн гривень, але керівництво підприємства з приводу цього не сильно напружується: за бюджетний кошт купуються службові авта, тендерні процедури замінюються укладанням прямих договорів. Крім того, натякають на корупцію мера міста Олександра Зарубіна та директора КП Віктора Камінського. Влітку 2020-го щодо діяльності КП відкрили кримінальне провадження. Серед іншого слідчі хочуть з’ясувати, чи могло спричинити банкрутство зловживання посадовими особами КП своїми обов’язками. Натомість керівництво КП наголошує: збитковість підприємства таки має місце, але пов’язана вона лише з економічно необґрунтованими тарифами. Тим часом, в Боярці вже тарифи найвищі у всій Київській області. 

Як стало відомо KV, у червні в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстроване кримінальне провадження за № 62020100000001257.

У матеріалі досудового розслідування викладені обставини справи, що можуть свідчити про те, що посадові особи Боярської міської ради та комунального підприємства міста  здійснили правопорушення. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Посадові особи Боярської міської ради та КП "Боярське головне виробниче управління житлово-комунального підприємства Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області", за корупційної підтримки службових осіб правоохоронних органів районного та обласного рівня, зловживаючи своїм службовим становищем довели до банкрутства вказане комунальне підприємство та вчинили розтрату державних коштів, чим спричинили тяжкі наслідки", – йдеться у провадженні. 

Це підприємство – стратегічне. За даними аналітичної системи YouControl, КП зареєстроване у 2006 році із статутним капіталом у понад 13 млн гривень. Очолює підприємство Віктор Камінський. 

Загалом у досьє компанії налічується більше 100 судових документів від господарської до кримінальної форми судочинства. Як розповів KV депутат Боярської міськради Сергій Ірклієнко, справою КП зацікавилось навіть ДБР.

"Я скерував запит до ДБР, в якому виклав більшість фактів із порушеннями КП. Такі розслідування, звісно, потребують часу. До кінця місяця будуть відомі конкретні факти з цього приводу. Така кількість судових процесів свідчить – керівник не на своєму місці. Техніка у підприємства достатньо нова і вона має ефективно використовуватися і приносити прибуток. Але зараз все навпаки – КП в боргах і не виконує свої функції. Більше того, комунальне підприємство, програло конкурс на вивезення сміття для міста, зараз масово звільняються робітники", – розповів він. 

Депутат стверджує, що КП “БГВУЖКГ” дотаційне, не повертає борги і веде непрозору тарифну політику, має дуже “хитру” систему закупки палива, не виконує приписи державних органів влади. Ірклієнко допускає, що тільки через некоректно розрахований тариф кожен боярчанин переплатив по 5-6 гривень на місяць за комірне. А це – близько 2,5 млн гривень зайвих коштів, стягнутих із містян. 

Через збитки є питання у депутата й до керівництва КП і міста.

“У контракті зауважено, що керівник підприємства має забезпечити його беззбиткову діяльність. Порушено ряд пунктів контракту, але договір з Камінським всупереч цього у лютому продовжили. Регламент міської ради передбачає, що кожне КП має раз на квартал звітувати перед депутатами. У своїх зверненнях я просив відзвітувати хоча би за півріччя. Але і це прохання проігнорували", – розповів він. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Критиці піддає депутат і закупівлі КП. За словами Ірклієнко, міська рада зобов’язала виконавчий комітет використовувати електронну систему для всіх закупівель товарів за бюджетні кошти, вартість яких перевищує 50 тис. гривень. Між тим, і влада міста, і КП не завжди дотримується цієї настанови.

Депутат каже, що згідно до Закону України “Про публічні закупівлі” сума прямого договору без проведення тендеру не може складати більше 1,5 млн гривень.

“Проте, в порушення законодавства з ТОВ “НОВИЙ ДІМ МАЙБУТНЄ” підписано договір 17 квітня 2020 року "Капітальний ремонт території між вулицями Київська та І. Франка в м. Боярка" на суму понад 2,8 млн гривень. Закупівлю здійснено без використання електронної системи", – додав депутат.

Крім питань до трактування закупівельних процедур, є в депутата і питання щодо складу засновників компаній, які виграють й активно продають КП товари і послуги.

“Всі підприємства, які виграють тендери, пов’язані між собою і мають зв’язки із депутатами міської ради", – наголошує він. 

Як вдалося дізнатися KV, у період з 2016 року по березень 2019 року КП здійснило дев’ять закупівель на понад 10 млн гривень в компанії ПП "Валентина-2000"**. 

Це тендери щодо закупівлі палива: 20 травня 2016 року, 27 жовтня 2016 року, 3 лютого 2017 року, 21 липня 2017 року, 20 жовтня 2017 року, 14 лютого 2018 року, 31 січня 2018 року, 21 листопада 2018 року та 6 березня 2019 року

Примітно, що учасники згаданих закупівель, що подаються на тендер разом із ПП "Валентина-2000" та програють їй, взаємопов’язані між собою. Так, у складі засновників компанії ПП "Валентина-2000", як і ТОВ "Гама Інтрейдінг"*** (програє ПП), є  Андрій Гуменюк, а також Сергій Монзолевський. Останній, у свою чергу володіє ТОВ "Поліс-Нафта"**** разом із Миколою Поліщуком. Ця компанія також брала участь у тендерах та програвала ПП "Валентина-2000".

Фінансові показники

У черговому зверненні до керівництва міськради, Ірклієнко зауважив, що підприємство доведено до банкрутства і на підтвердження своїх слів наводить фінансовий аналіз діяльності КП за 2018-2019 роки.

В звіті йдеться, що у 2019 році дебіторська заборгованість КП становила 23 135 тис. гривень. 

“Збільшилась у підприємства і кредиторська заборгованість на 723 тис. гривень, яка у  2019 році становила 3 202 тис. гривень. У той час, як чистий дохід від реалізації у 2019 році складав 48 326 тис. гривень. Проте через перевищення собівартості продукції КП має збиток у 24 743 тис. гривень. Із негативного і те, що собівартість реалізованої продукції у 2019-му склала 73 069 тис. гривень і зросла в порівнянні з минулим роком на 7 518 тис. гривень”, – стверджує Ірклієнко.

Фінансовий аналіз КП згідно з даними аналітичної системи YouControl 

"На підприємстві відсутній дієвий економічний аналіз діяльності. За результатами фінансового аналізу КП можна стверджувати про незадовільну та неефективну роботу його керівного складу. Окрім того, навіть видатки на заробітні плати не забезпечені фінансовим ресурсом. Іншими словами ми йдемо у магазин і купуємо товари у борг", – резюмував він у своєму зверненні.

Як зауважив у розмові з KV Ірклієнко, у відповідь від влади Боярки він одержав повідомлення, що його депутатське звернення містить інформацію нічим не підтверджену та не обруґнтовану.

“Мені відповіли, що “у зверненні зазначені неперевірені відомості і запитана інформація не пов’язана з депутатською діяльністю, тому КП "БГВУЖКГ" відмовляє у наданні інформації на звернення від 06.08. 2020 року”. Але ж вся інформація взята із їхніх же звітів. Будь-яке комунальне підприємство не має бути збитковим. Крім того, я не розумію як при збитковості підприємства у 10 млн гривень можна дозволити купівлю службового автомобіля за півмільйона гривень", – обурюється депутат.

За даними системи Держзакупівлі, у 2019 році КП дійсно придбало новенький автомобіль (легковик KIA Stonic), який обійшовся у понад 448 тис. гривень. 

Позиція міста

У коментарі KV голова Боярської міської ради Олександр Зарубін про причини збитковості підприємства, зауважив, що це просто провокація з боку його "опонентів, які здійснюють різні передвиборчі махінації". І скерував за фаховими роз’ясненнями щодо ситуації до керівника КП Віктора Камінського.

Останній, у свою чергу розповів, що дана інформація у депутатських запитах не відповідає дійсності, а збитковість підприємства криється лише у невідповідності діючих тарифів за надані послуги фактично понесеним витратам.

"Причини збитковості підприємства через те, що не встановлюються та не затверджуються економічно обґрунтовані тарифи і не відбувається їхнє збільшення. Відповідно, тарифи не збільшуються, а витрати підприємства, на жаль, не зменшуються. Вартість витрат на енергоносії, водні ресурси, матеріали щороку росте і ми на це жодним чином вплинути не можемо. Як правило, зростає і мінімальна заробітна плата. Відповідно ми зобов'язані перераховувати свої витрати у бік збільшення, але при цьому тарифи залишаються старими. Тому і виникають збитки", – розповів він.

Читайте: Боярка повстала проти сміттєзвалища

*КП "БГВУЖКГ" (код ЄДРПОУ: 34702930).

** ПП "Валентина-2000" (код ЄДРПОУ: 30293276).

*** ТОВ "Гама Інтрейдінг" (код ЄДРПОУ: 39980378).

**** ТОВ "ПОЛІС-НАФТА" (код ЄДРПОУ: 40060662).

***** ТОВ "Новий Дім Майбутнє" (код ЄДРПОУ: 42849121).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, боярка, киево-святошинский район, киево-святошинский район, александр зарубин, боярский горсовет, сергей ирклиенко, кп бгвужкг

вторник, 21 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:34
Киевлян пригласили на прогулки по Днепру на “Ракете” (видео)
20:19
Сессия Броварской общины закончилась потасовкой из-за земли для участников АТО
20:04
Депутатка Бардина повторно просит Кличко отремонтировать стадион лицея №303
19:43
Украинский лоукостер в октябре начнет полеты из Киева в ОАЭ
19:23
В Госспецсвязи заявляют о попытках Броварского горсовета отобрать у них земельный участок
19:04
Антимонопольный комитет открыл дело по факту начисления пени “Киевтеплоэнерго”
18:42
МИД за 3,5 млн гривен обзавелось четырьмя электромобилями
18:26
Київщина з четверга у “жовтій” зоні: понад 600 закладів освіти можуть зачинити
18:06
С начала года владельцы элитных автомобилей Киевщины оплатили 7,6 млн гривен транспортного налога
17:46
Судья Колегаева, которая в нетрезвом виде устроила ДТП в Киеве, полтора месяца скрывалась от полиции
17:22
В Обухівському районі “зшивають” якісною дорогою три села
17:05
Кличко отобрал у Генпрокуратуры землю в Лабораторном переулке
16:44
В ночь на завтра, 22 сентября, в Деснянском районе Киева проведут промывку сетей водоснабжения (адреса)
16:25
На Подольском мосту, помимо Комарницкого, с подачи Кличко зарабатывает Рувин и его “семейство” - Беловол
16:14
ВР предварительно одобрила законопроект “о фрилансерах”
Календарь событий