четверг, 6 мая 2021 г.

ФДМУ віддасть під приватизацію більше півсотні об’єктів у Києві

ФДМУ віддасть під приватизацію більше півсотні об’єктів у Києві

Регіональне відділення Фонду держмайна оприлюднило плани з приватизації на 2021 рік. Це, зокрема, продаж єдиних майнових комплексів трьох державних підприємств: “Енергомаш”, “Державний резервний насіннєвий фонд” та Центр-Сервіс. Загальний план з приватизації цього року – понад 50 об’єктів у столиці, активи сукупною вартістю 350 млн гривень.

4 березня у регіональному відділенні Фонду державного майна України по місту Києву (РВ ФДМУ) відбувся прес-сніданок на тему "Мала приватизація – вигідні інвестиції". 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як передає кореспондент KV, спікерами заходу стали в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ Яна Матієва, заступник начальника Катерина Баришева та проєктний менеджер ДП "Прозорро.Продажі" Владислав Уривський. 

Інвестиційне меню

Під малу приватизацію по місту Києву готують 62 об’єкти у майже всіх районах (найбільше активів – у Печерському, Голосіївському та Шевченківському районах столиці). 

Це 33 єдиних майнових комплекси, 18 об’єктів окремого майна та 5 об’єктів незавершеного будівництва, а також 5 пакетів акцій державних акціонерних товариств та 1 об’єкт соціально-культурного призначення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У 2021 році у планах РВ ФДМУ – провести, зокрема, приватизацію 3 великих єдиних майнових комплексІВ (ЄМК). 

Це, зокрема, ЄМК ДП “Центр-Сервіс” (стартова ціна: 14,5 млн гривень) – онлайн-аукціон із зниженням стартової ціни відбудеться вже 18 березня. До складу єдиного майнового комплексу, що знаходиться в урядовому кварталі на вул. Інститутська, 16, входять 3 нежитлові приміщення на цокольному поверсі загальною площею 769,5 кв. м; обладнання для салону краси та пошивних майстерень – 26 од., касові апарати, комп’ютери, меблі – 23 од., кондиціонери, вивіска – 3 од. “Історична будівля в самому центрі Києва, прямісінько в Урядовому кварталі, є справжнім скарбом для будь-якого інвестора”, – зазначається у відео-огляді лоту.

Фасад будівлі. Фото: privatization.gov.ua

Офісні приміщення. Фото: privatization.gov.ua

Приміщення пошивної майстерні. Фото: privatization.gov.ua

Підприємство обслуговувало урядовий квартал, шило одяг та уніформу для представництв з обслуговування іноземних делегацій. На презентації цього об’єкту в.о. начальника РВ ФДМУ зазначила, що це готові офісні приміщення – вже із ремонтом, устаткуванням та навіть реквізитом з квест-кімнати, що там знаходилася. 

До приватизації також готується ЄМК ДП “Державний резервний насіннєвий фонд”, вартість активів якого становить 118,4 млн гривень. До його складу входить 2 адмінбудівлі, сільгосптехніка, меблі, тощо. Підприємство забезпечувало аграріїв зерном. Майно ДП знаходиться на території усієї України, наявні робоча с/г техніка, актуальні договори на постачання зерна фермерам із терміном до кінця березня цього року. 

Фасад. Фото: privatization.gov.ua

Техніка. Фото: privatization.gov.ua

Наразі також відбувається інвентаризація та проводиться реєстрація нерухомого майна ЄМК держпідприємства “Електронмаш”. Об’єкт планується виставити на аукціон у ІІ кварталі 2021 року.

Повний перелік майна, що підлягає приватизації у 2021 році, включає всього 62 об’єкти, з них 52 готується до приватизації. 

Сірим виділені “неліквідні” об’єкти, що не можуть наразі бути приватизовані. Фото: KV

Читайте: В Киеве с молотка продают недостроенное девятиэтажное здание Киевского завода экспериментальных конструкций (фото) 

Окрім перерахованих ЄМК, серед низки презентованих на заході столичних лотів, запланованих до приватизації, були представлені: 

  • Лот №1. Легкова автівка марки Infiniti, модель FX35, 2003 рік випуску. Стартова ціна: 227 773,58 гривень. Дата проведення онлайн-аукціону з приватизації – 10 березня 2021 року.

  • Лот №2. Об'єкт незавершеного будівництва – лабораторно-експериментальний корпус за адресою: м. Київ, вул. Алма-Атинська, 8. Стартова ціна: 9 318,600 тис.гривень. Дата проведення аукціону із зниженням стартової ціни – 11 березня.

  • Лот №3. Легкова автівка марки Skoda, модель Octavia, 2002 року випуску. Стартова ціна об’єкта: 9 000 гривень. Дата проведення онлайн-аукціону – 17 березня.

  • Лот №5. Об'єкт незавершеного будівництва – спецгараж на 50 автомобілів за адресою: м.Київ, вул. Охтирська, 5-17. Стартова ціна: 1 405 870,00 гривень. Дата проведення аукціону: 22 березня 2021 року.

 “Ми склали мапу об'єктів, і вийшло, що у нас найбільше всього активів у Голосіївському та Печерському районах. Ми маємо забезпечити 350 млн гривень надходжень до бюджету.Вже є понад 200 млн гривень, сподіваємося виконати план до кінця року. Ми також можемо запевнити, що не кидаємо майно напризволяще, а продовжуємо до певного моменту відслідковувати, що відбувається з кожним об'єктом, і контролюємо дотримання вимог купівлі продажу. Інвестори беруть безпосередню участь”, – підкреслила Яна Матієва.

Регіональне відділення звітує про три успішні аукціони у І кварталі з приватизації будівель, які розташовані поруч зі станцією метро Либідська у Києві, та об’єкта незавершеного будівництва по вулиці Волинська, 66-а, на загальну суму понад 200 млн гривень. 

Читайте: 218 млн гривен: в Киеве приватизировали три здания рядом с “Тарелкой” на Лыбедской

За словами Яни Матієвої, на сьогодні у власності держави знаходиться понад 3700 об'єктів: це здебільшого підприємства, якими керують директори, та які мають штат 1-15 осіб, і усі отримують зарплату з держбюджету. Для порівняння, у США у державній власності – всього 3 об'єкти, у Польщі – 250.  Більше 30 відсотків з них не ліквідні або не можуть бути наразі  приватизованими у зв'язку з певними обставинами, наприклад, з тим, що майно перебуває на окупованих територіях України.

Участь в аукціоні

Провідний експерт та проєктний менеджер ДП “Прозоро.Продажі” Владислав Уривський акцентує: ознайомитися з усіма об'єктами держави, що пропонуються для продажу, стало можливо на сайті privatization.gov.ua в розділі “Мала приватизація”, а також на сайті ProZorro.Продажі або на сайті будь-якого з понад 40 майданчиків, що підключені до системи ProZorro.Продажі”.

“Комплекс цих ресурсів – це як “онлайн супермаркет” державного майна, що значно покращує зручність пошуку бажаних об’єктів для купівлі. І таким чином держава створює достатню конкуренцію комерційному майну та комерційним пошуковим сервісам”, – запевнив Уривський.

Аби стати власником державного майна, каже Уривський, потрібно обрати об’єкт, зареєструватися на аукціон і подати заяву на участь, взяти участь в онлайн-аукціоні і перемогти, пройти кваліфікацію та укласти договір купівлі-продажу (підписати договір, оплатити вартість активу).

“Прозорі правила гри – це те, про що українці мріяли вже довгий час, і саме онлайн аукціони стали інструментом прозорої процедури продажу державного майна. “Всі бачать все” – це принцип аукціонів в ProZorro.Продажі. На онлайн аукціонах кожний бачить всі ставки, які пропонуються учасниками. А після проведення аукціону інформація про всіх учасників розкривається”, – зазначив Владислав Уривський.

Заступниця начальника Катерина Баришева зазначила, що, незважаючи на коронавірус, у 2020 році процеси приватизації тривали й не зупинялися. 

“Цього року Фонд поставив за мету амбітний показник — залучити до держбюджету 12 млрд гривень, з них 3,7 млрд гривень від приватизації. Регіональні відділення не стоять осторонь – планка дійсно висока”, – каже Баришева.


Як писала KV, 27 лютого 2020 року Київрада підтримала проєкт рішення "Про затвердження переліку об'єктів малої приватизації, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва та підлягають приватизації" (№08 / 231-356 / ПР від 10 лютого 2020 року). Спочатку до приватизаційного переліку увійшли 90 комунальних об'єктів, загальна балансова вартість яких становить близько 43 млн гривень. За інформацією директора Департаменту комунальної власності КМДА Андрія Гудзя, 50% таких об'єктів знаходяться в підвальних і цокольних поверхах нежитлових і житлових будинків. При цьому він визнав, що на момент підготовки проєкту рішення 42 об'єкти перебували в орендному користуванні. Але вони, за словами чиновника, мали бути продані через електронний аукціон в системі Prozorro. 

Читайте: Авральный дерибан: Киевсовет утвердил список объектов на приватизацию в 2020 году 

Фото: KV

КиевVласть

Влад Григор’єв

Теги: новости киева, новости украины, аренда, коммунальная собственность, аукцион, приватизация, прозорро, фонд госимущества, государственная собственность, фгиу, малая приватизация, новые правила, яна матиева, фдму, фонд держмайна, екатерина барышева

четверг, 6 мая 2021 г.
08:42
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
В пятницу, 7 мая, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
17:41
Столичные власти подали в Минюст документы о предоставлении 17 объектам в Киеве охранного статуса
17:03
В Славутичі реконструюють басейн
16:40
За первый квартал столицу посетили более 100 тысяч иностранных туристов
16:05
Люди віком 60+ складають майже 50% від усіх вакцинованих на Київщині
15:36
Пять ближайших ночей будет изменен маршрут движения трех столичных троллейбусов (схема)
15:07
За сутки в Киеве выявили более 600 носителей коронавируса
14:06
Експерти почали роботу над брендом Київщини, жителів області запрошують долучатись
13:30
Edelburg Development обнародовал динамику строительства ЖК Wellspring в апреле
13:07
Столичная клиника МВД получила антиковидную вакцину Pfizer
12:06
Коронавірус діагностували в більш ніж ста жителів Київщини
11:02
Роман Тытыкало возглавил экологическую комиссию Киевоблсовета
10:06
Почти 7,5 тысяч обращений по поводу домашнего насилия зафиксировано в Киеве с начала года
09:05
Более 6 тысяч носителей коронавируса выявлено за сутки в Украине
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 6 травня квітня 2021 року (повний список населених пунктів)
Календарь событий