п'ятниця, 20 травня 2022 г.

Дошкільний бум: влада столичного регіону роздала ліцензії приватним дитсадкам

Дошкільний бум: влада столичного регіону роздала ліцензії приватним дитсадкам

Київська ОДА продовжує надавати дозволи школам та дитсадкам на здійснення освітньої діяльності в столичному регіоні. У жовтні жадані документи одержали два комунальних та п’ять приватних закладів з Обухівського, Броварського та Бучанського районів. Дітей пристоличного регіону планують охопити дошкільними та позашкільними напрямами освіти і виховання.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав у жовтні розпорядження щодо впровадження освітньої діяльності на Київщині комунальним та приватним навчальним закладам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комунальні

Зокрема в Обухівському районі Володін погодив дві ліцензії комунальним закладам Кагарлицької громади. Це — Кагарлицький центр дитячої та юнацької творчості, якому надано ліцензію у сфері позашкільної освіти та Кагарлицька дитячо-юнацька спортивна школа, яка також має аналогічну ліцензію. Обидва розташовані в місті Кагарлик.

Так, центр дитячої та юнацької творчості базується по вулиці Паркова, 13 та діє вже впродовж 20 років. Позашкільний заклад неодноразово реорганізовувався, а розпочав свою діяльність у 1977 році як "Будинок піонерів". Наразі це – багатопрофільний позашкільний навчально-виховний заклад, що забезпечує здобуття позашкільної освіти, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді. Також тут забезпечують умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Наповненість гуртків складає 10–15 осіб, а навчається тут орієнтовно 1700 дітей віком від 5 до 18 років. З ними працюють 25 педагогів під керівництвом директорки Тетяни Васильчук. Діють тут хореографічна студія, гурток "бісероплетіння", театральний та комп`ютерний гуртки, духовий оркестр та судномодельний гурток тощо.

На вулиці Стадіонна, 1 працює вже як понад 25 років Кагарлицька ДЮСШ, де тренується майже 300 юних спортсменів. У закладі практикуються у вільній та греко-римській боротьбі, легкій атлетиці, тенісі, футболі та кікбоксингу ВТКА. Керує установою – Роман Свиридченко. Сюди приймаються діти шкільного віку, на базі ДЮСШ проходять і різноманітні змагання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Приватні

У Броварському районі ліцензію у сфері дошкільної освіти здобув приватний заклад дошкільної освіти "Айстарт". Він зможе виховувати 250 дітей у місті Бровари (Броварська громада) по вулиці Павла Чубинського, 1.

Юридично дитсадок зареєстрований у Києві на проспекті Тичини Павла, 18-Б нещодавно — на початку серпня цього року з нульовим статутним капіталом. Належить заклад киянину Федіру Корнієнко. Він — приватний підприємець. Як ФОП, він був зареєстрований 13 жовтня 2004 року в місті Київ. В основному його діяльність пов’язана з дошкільною освітою. Крім “Айстарт”, йому належить "Мандаринка – дитячий садок" та початкова школа — заклад освіти І ступеня “Мандаринка”. Також він є співвласником ще трьох дитсадків: ТОВ "Умняшки", ТОВ "Ласпі" та ТОВ "Соломенка". Ці заклади входять до єдиної мережі дитсадочків та початкових шкіл "Мандаринка" в Києві, Броварах, Крюковщині та Чернігові.

Цікаво, що на підставі заяви, Федір Корнієнко нещодавно анулював ліцензію у сфері дошкільної освіти, видану йому як фізичній особі-підприємцю. Вихованням 30 дітей у Броварах по вулиці Київська, будинок 265/2 він займався з червня 2019 року. Із Facebook-сторінки дитячого садка за вказаною адресою випливає, що він також є частиною мережі "Мандаринка", проте інформації, що дитсадок припиняє свою діяльність не має. На офіційному сайті ж вказано, що в Броварах у них працює лише один дитсадок на вулиці Павла Чубинського,1.

У Бучанському районі ліцензію на 110 осіб у сфері дошкільної освіти також надано приватному закладу – "Генезис". Дитячий заклад розташований у селі Петропавлівська Борщагівка за вулицею Сонячна, 42 (нині – територія Борщагівської громади).

Зі статутним капіталом у розмірі 20 тис. гривень дитсадок був зареєстрований на ім’я мешканця Миколаївської області Сергія Гончара 25 червня цього року. У власності Гончара є ще компанія з купівлі та продажу власного нерухомого майна ТОВ "Ноблес Скай"..

"Упродовж нашої тренерської діяльності ми побачили, що в основному, спортивними заняттями охоплені діти старше 6 років. Молодші діти, незважаючи на велике бажання батьків, не залучені у фізвиховний процес. Ми вважаємо, що оптимальним варіантом для їх розвитку була б організація Gadget-free занять (наскільки це можливо) у поєднанні з необхідним для даного віку збалансованим розумовим, творчим та фізичним навантаженням. Тому в нас виникла ідея створення садка раннього розвитку і спорту Genesis для дітей 6 років і молодше […]", — говорять засновники закладу.

Повідомляється, що програма навчання тут базується на основі програми "Дитина" з використанням авторських розробок. Так, у садку повного дня за 9 тис. гривень дітей навчатимуть пізнавальному розвитку, акробатиці, арифметиці, англійській тощо. Також є можливість обрати дешевший варіант за 6,5 тис. гривень, але це вже буде мінідитсадок (неповний день). Від 150 гривень батькам обійдуться додаткові заняття та секції, від 300 гривень – можливість скористатися групою продовженого дня тощо.

У цьому ж районі, але вже в Ірпінській громаді, надано право виховувати 50 дітей Ірпінському приватному закладу дошкільної освіти "Кузінсад". Заклад можна знайти за адресою: місто Ірпінь, вулиця Незалежності, 37/1.

О "Кузінсад" відомо, що ця дошкільна установа була зареєстрована також нещодавно — у серпні 2021 року. ЗДО зі статутним капіталом у розмірі 20 тис. гривень належить креативному продюсеру Оксані Туник. На сайті закладу зауважено, що дитсадок розташований у приватному будинку з відеоспостереженням на великій території, працюють три вікові групи, у які приймають дітей від 2,5 до семи років. Тут ціна абонементу повного 12-ти годинного перебування дитини складає 12 тисяч гривень із харчуванням, перша половина дня — 8 тис. гривень та друга — 4 тис. гривень.

Також у Бучанському районі на території Білогородської громади, а саме: у селі Святопетрівське (бульвар Лесі Українки, 18) ліцензію на дошкільну освіту з обсягом 12 осіб надано фізичній особі-підприємцю Леоніду Гуту з Вінницької області. Як ФОП, він був зареєстрований ще у 2008 році в місті Гайсин Вінницької області. Його підприємницька діяльність пов’язана в основному із дошкільною освітою, а також — роздрібною торгівлею з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами та денним доглядом за дітьми.

Також на початку жовтня Володін анулював на підставі заяви ліцензіата ліцензію у сфері загальної середньої освіти за рівнем початкової освіти приватному закладу "Заклад загальної середньої освіти "Абетка ОК", яку йому надали у вересні 2019 року з обсягом на 200 місць.

Вірогідно ануляція пов’язана із реформою закладів загальної середньої освіти, адже через декілька днів ліцензія була поновлена, але вже як перейменованій школі із закладу середньої освіти в гімназію, а саме: "Приватний заклад загальної середньої освіти "Ірпінська гімназія "Абетка ОК".

Згідно із ліцензією, провадження освітньої діяльності відбуватиметься за тією ж адресою: Бучанський район, місто Ірпінь, вулиця Полтавська, 29-Д. Проте наразі заклад одержав ліцензію на виховання 50 дошкільнят. Згідно з даними YouControl, "Абетка ОК" діє з липня 2019 року. Розмір статутного капіталу установи сягає 10 тис. гривень. Належить школа Олені Саханді, у власності якої з 2015 року є ще один навчально-виховний комплекс "Абетка", розташований в Ірпені та Бучі. Саханда також зареєстрована з 2013 року як ФОП. Сфера її діяльності — дошкільна освіта.

У НВК "Абетка", згідно із даними сайту, навчаються діти з 1 до 7 класу за різними програмами та STEM-освітою, займаються в гуртках. Пропонують тут і дистанційну освіту з 1 до 4 класу вартістю від 500 до 4 тис. гривень у місяць.

Дитсадок же "Абетка ОК" в Ірпені має дві філії: на вулиці Полтавська та Вокзальна, а засновники запевняють, що мають дев’ять років досвіду в цій приватній системі освіти. Тут займаються розвитком дитини з трьох до шести років. Виховують за методикою Монтессорі, Lego Education, розвивають ейдетику, англійську, християнську етику тощо. Перебування в такому дитсадку батькам обійдеться в 6 тис. гривень на місяць, не враховуючи 100 гривень у день на харчування та 3 тис. гривень початкового внеску.

Нагадаємо, що у вересні Київська ОДА погодила шість ліцензій для провадження освітньої діяльності в Бучанському та Фастівському районах. З-поміж ліцензіатів на Київщині лише нові навчальні заклади. Це — комунальні дитсадок і початкова школа та ще три приватних дитсадка з гімназією. Та за декількома новачками все ж стоять власники розширеної мережі як дошкільних, так і закладів середньої освіти в області.

Читайте: На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

Нагадаємо, що на Київщині продовжує розширюватися мережа приватних ліцензованих закладів освіти. У серпні Київська ОДА надала жадані ліцензії п’ятьом та поновила документи ще двом закладам освіти. Це — ліцеї та гімназії, що надаватимуть як базову трирівневу середню освіту, так і працюватимуть у сфері дошкілля. Загалом ліцензії відійшли в громади Фастівського та Білоцерківського районів. Найбільша же кількість із них дісталася саме громадам Бучанського району.

Читайте: У трьох районах Київщини відкрилися нові приватні ліцеї та гімназії

Крім того, в червні-липні Київська ОДА видала близько 80 освітніх ліцензій комунальним навчальним закладам. Це — базові та початкові школи, дитсадки, а також центри позашкільної освіти в семи громадах Бучанського, Броварського та Фастівського, Обухівського районів. Досить популярною на Київщині залишається дошкільна сфера. Так, КОДА продовжує видавати значну кількість ліцензій приватним дитсадкам із мережею від 35 до 100 вихованців.

Читайте: На Київщині розширюється мережа приватного дошкілля

* КЗ Кагарлицької міської ради “Кагарлицький центр дитячої та юнацької творчості” (код ЄДРПОУ: 26375524).

** КЗ Кагарлицької міської ради “Кагарлицька дитячо-юнацька спортивна школа” (код ЄДРПОУ: 37341870).

*** Приватний заклад дошкільної освіти “Айстарт” особи (код ЄДРПОУ: 44398522).

**** Приватний заклад дошкільної освіти “Генезис” села Петропавлівська Борщагівка Київської області (код ЄДРПОУ: 44313035).

***** Ірпінському приватному закладу дошкільної освіти “Кузінсад” (код ЄДРПОУ: 44298824).

****** ФОП Гута Леонід Анатолійович (код ЄДРПОУ: 2492503257).

**** Приватний заклад “Заклад загальної середньої освіти “Абетка ОК” (код ЄДРПОУ: 43128932).

****** Приватний заклад загальної середньої освіти “Ірпінська гімназія “Абетка ОК” (код ЄДРПОУ: 43128932).

******* Фізична особа-підприємець Корнієнко Федір Якович (код ЄДРПОУ: 2817312453).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, образование, Обуховский район, лицензия, распоряжения, дошкольное образование, начальное образование, аннуляция, среднее общее образование, бучанский район броварской район, мандринка

п'ятниця, 20 травня 2022 г.
15:48
У Мотижині призначили в.о. старости
15:36
“Укрзалізниця” призначає поїзд, який з’єднає Суми та Чернігів з Івано-Франківськом
15:27
Киян попереджають про можливі завтра грози і пориви вітру
15:06
На залізничних вокзалах біженці зможуть отримати грошову допомогу від держави
14:48
Відновлення зруйнованого житлового фонду відбуватиметься у два етапи - Голик
14:47
На Київщині за добу знешкоджено 307 вибухонебезпечних предметів, енергетики та газовики працюють у штатному режимі, - КОВА
14:32
До Бучи привезли перші модульні будинки для втративших житло мешканців
14:21
Мощун збільшить свою територію і кількість мешканців
14:07
Мешканцю села Луб’янка на Київщині за державну зраду загрожує 15 років позбавлення волі (відео)
13:45
За 85 днів війни у Києві народилися 2 317 малюків
13:25
В окупованому Енергодарі окупанти силою, зі стрільбою та побиттям розігнали мирну акцію протесту пожежників (фото, відео)
13:03
Більшість безробітних на Київщині мають вищу освіту – Київський обласний центр зайнятості вказав, яких робітників не вистачає
12:47
Вступ 2022: розпочинається етап підтвердження участі у Національному мультипредметному тесті
12:34
Напередодні війни економіка України демонструвала зростання за декількома ключовими показниками - Клуб експертів
12:17
У Фастові на Київщині презентували проект допомоги постраждалим від війни дітям “Моє серденько”
12:06
В столиці продовжує відновлюватися бізнес – запрацювали ТРЦ та відкрились щонайменше 555 кав'ярень
Календар подій