субота, 25 червня 2022 г.

Допекли: меру Борисполя не дали звільнитись

Допекли: меру Борисполя не дали звільнитись

Багаторічний мер Борисполя Анатолія Федорчук зібрався у відставку. Щоправда полишити пост йому не дали. Попри заяву мера про складання повноважень, лише два депутати Бориспільської міської ради проголосували за її задоволення. Очільник міста наполягає, що не може продовжувати працювати із секретарем Ярославом Годунком, але звільнити Годунка депутати теж відмовляються. Цейтнот у взаєминах із депкорпусом настільки засмутив міського голову, що Федорчук навіть публічно відмовився балотуватися на посаду мера на найближчих виборах. 

Як стало відомо KV, 1 липня відбулась позачергова сесія Бориспільської міської ради, де у порядку денному було одне питання – “Про дострокове припинення повноважень Бориспільського міського голови”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як зазначив міський голова Анатолій Федорчук, він написав заяву на звільнення “у зв'язку з морально-етичною ситуацією, яка склалась у міській раді” і попросив депутатів підтримати його звільнення.

Що передувало

Варто зазначити, що 30 червня на черговій сесії Федорчук ініціював питання про відкликання секретаря міськради Ярослава Годунка (Радикальна Партія Олега Ляшка). 

Він навів приклади грубої поведінки та некоректних висловлювань Ярослава Годунка. Депутатам були представлені відео записи з фактами неетичної поведінки секретаря, що відомі громаді впродовж останнього часу, також були зібрані скріни дописів Годунка, які той викладав у соцмережах. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У наведених матеріалах Годунок вживає лайливі слова та образливі звинувачувальні коментарі на адресу членів міськвиконкому, зокрема заступників міського голови. Усе це, на думку Федорчука, псує імідж та нівелює роботу органів місцевого самоврядування. Також мер нагадав, що проти секретарства Годунка через його “хамську поведінку” на протест виходив колектив міськвиконкому в повному складі.

У відповідь секретар навів зустрічні аргументи щодо порушень у роботі виконкому: про оформлення орендної ставки на землю, про бюджетні кошти на депозитах, про недоліки у благоустрої міста та завищені витрати на це тощо.

У протистояння між Годунком і Федорчуком, який захищав честь своїх заступників і членів команди виконкому, ніхто з них не втрутився. Заступники мера також промовчали.

На таємному голосуванні депутати відставку Годунка не підтримали – не вистачило голосів. 

У відповідь на це Федорчук категорично заявив, що 1 липня він скликає позачергову сесію Бориспільської міської ради і пише заяву про свою відставку. Мер попросив депутатів підтримати таке рішення, а також заявив, що не балотуватиметься на місцевих виборах восени.

Федорчук VS Годунок

Так, 1 липня депутати відмовлялись затверджувати порядок денний із питанням про відставку мера. Проголосувати його вдалось із третьої спроби. 

У результаті таємного голосування за відставку Федорчука проголосували 2 депутати, 2 депутати – проти і 31 бюлетень залишився невикористаним. 

У ході голосування депутати закликали колег не брати бюлетені для голосування, а дехто мав надію, що Анатолій Федорчук зупинить процедуру свого відкликання. Більшість депутатів виступали у підтримку Федорчука, на виступі Годунка скандували “ганьба!”.


Як розповів KV Анатолій Федорчук, він написав заяву на звільнення, бо не може продовжувати працювати із секретарем Ярославом Годунком.

“Я написав заяву на дострокове припинення повноважень і хотів, щоб депутати його підтримали. Причина в тому, що я не можу працювати з секретарем Годунком. Основна причина – його хамство. Коли я був у відпустці, у міськраді назбиралось 128 підписів за звільнення Годунка. Я поставив таке питання на сесії, депутати не підтримали. Тому вирішив звільнитись сам. За законодавством моя заява має бути розглянута на сесії і таємним голосуванням набрати більшість голосів “за”. Я розумію відповідальність перед громадою, але хотів, щоб депутати були послідовними. 30 червня вони підтримали Годунка і мали підтримати його 1 липня, проголосувавши за мою відставку. Цього не відбулось. Я проти їхніх політичних ігор, до того ж починається передвиборча кампанія. Я хочу лише стабільності  у місті. Чи піду я на вибори, залежить від того, яке рішення прийме Верховна Рада. Я завжди йшов на вибори, коли не перебував у партіях. І цього разу, якщо буду балотуватись на голову ОТГ, то лише самовисуванцем. Я готовий підтримати якусь партію, але якщо буде умова йти членом партії, я не піду на вибори”, – каже він. 

Секретар Ярослав Годунок зазначив, що міський голова може звільнитись, навіть якщо депутати не підтримали його заяву. 

“Я вважаю, якщо офіцер дав слово, то має його дотримуватись. Якщо заявив про відставку – потрібно завершити справу. 1 липня відбулось маніпулювання депутатами. Якби Федорчук був впевнений, що депутати не підтримають його звільнення, то не прозвучала б фраза – хто візьме бюлетень для голосування, той ворог. Чомусь Годунок так не сказав, довірив свою долю депутатам. А Федорчуку, мабуть, є чого боятися. Не дають піти зами, які погрузли у корупції? То мабуть є справи, які потрібно “порішати”. Навіть якщо депутати не задовольнили заяву про відставку, Федорчук може йти додому, так написано у законі. Без нього зберуться і проголосують. Щодо питання про мою відставку все просто. Я три роки борюся із корупцією заступників мера. Щодо них відкриті кримінальні справи. То квартири, то гроші ділять. Про що тут можна говорити. Щодо мене, чомусь, жодної справи не відкрито. Мною не можна керувати, я не беру участь в їхніх корупційних тендерах та дерибані бюджету, тому мене намагаються звільнити”, – резюмував він. 

З-під килима

У коментарі KV депутат міськради розповів, що конфлікт між Годунком та Федорчуком накопичувався деякий час. 

“Мер погодився, щоб Годунок став секретарем, аби на п'ять років той заспокоївся і перестав “виступати”. А вибори вже на носі і мер зрозумів, що в одній команді з секретарем вони не будуть. Якщо раніше Годунок критикував усіх, крім мера, то зараз критикує і його. Той не витримав. Звільнити Годунка не змогли, тому що монобільшість не проти нього. Так само щодо мера – навіть якщо є у міськраді депутат, який підтримує відставку Федорчука, відкрито ніхто про це не скаже”, – зазначив він. 

Також KV запитала думку депутатів щодо ситуації у міській раді.

Депутат Вячеслав Деркач (Радикальна Партія Олега Ляшка):

З приводу голосування за відставку Ярослава Годунка: по-перше, заздалегідь ніхто не повідомив, що буде таке питання на сесії, ніхто його не обговорював. По-друге – на погоджувальній раді воно звучало як звернення виконавчого комітету, а не питання про звільнення. Депутати не розуміли, чому раптом з'явилося таке питання. Тому не пітримали. А заява на звільнення міського голови – це просто реакція на те, що ми не підтримали відставку секретаря. Це також було неочікувано. Але вибори близяться, можливо хтось вважає когось конкурентом і скоріше за все тут причина лише у політиці. Три роки Годунок влаштовував, а тепер чомусь ні. Що далі буде – не зрозуміло. 

Депутат Володимир Нагорний (ВО “Батьківщина”): 

Я вважаю, що відставка міського голови наразі недоцільна. Щодо секретаря – його підтримував міський голова і “Наш край”, коли обирали. На мою думку, буде правильним, якщо його і надалі будуть підтримувати. Який там конфлікт у них виник – мені невідомо. Але ламати – не будувати. Не потрібно нікого звільняти, маємо працювати. До того ж вибори вже скоро, там і побачимо, хто скільки для міста зробив, який вибір зробить громада. Але я особисто вважаю, що міський голова та депутати зробили для міста багато. 

Депутат Юрій Локайчук (“Наш край”):

Я звертався до депутатів щодо підтримки рішення про звільнення секретаря. Також я прийняв рішення про складання депутатського мандату. Більше не можу терпіти свавілля, яке відбувається у міській раді. Відбувається не просто дерибан зелених зон, а викуп. Земельні питання “пропихують” на сесії. Я втомився боротись. Секретарь це прикриває і потім перекладає на інших відповідальність. Щодо відставки мера – це було емоційне рішення. А, можливо, потрібно було розворушити депутатів, щоб вони почали думати про місто, а не про свої амбіції. 

Депутат Рустам Хамракулов (БПП): 

Я категорично проти відставки мера і на засіданні навіть не реєструвався. Наразі не бачу іншої кандидатури для цієї посади. Хоча насправді було різне – і сварились, і мирились. Але це нормально, усі ми люди. Але я вважаю, що він багато зробив для міста. Щодо відставки Годунка – рішення ініціював виконком. Проводилось таємне голосування і на те воно таємне, тому я не хотів би коментувати. 

Нагадаємо, 10 липня минулого року в Борисполі президент Володимир Зеленський вигнав з наради секретаря Бориспільської міськради Ярослава Годунка. Під час словесної перепалки Зеленський назвав Годунка розбійником і велів вийти з наради.

25 лютого Годунок в футболці з написом "Вийди звідси, розбійник" та плакатом "Чекаю вибачень від президента" попросив главу держави розслідувати розкрадання коштів попередньої райгосадміністрації, на що Зеленський відповів, що йому слід звертатися в правоохоронні органи.

4 червня 2020 року працівники Бориспільської міської ради вийшли на мітинг протесту під гаслом "Геть розбійника", з вимогою до міського голови скликати позачергову сесію міськради і до депутатів звільнити з посади секретаря міськради Ярослава Годунка.

Читайте: Заммэра Борисполя подозревают в получении взятки

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, борисполь, анатолий федорчук, бориспольский горсовет, ярослав годунок, владимир нагорный, юрий локайчук, отставка мэра, вячеслав деркач, отставка федорчука, рустам хамрукулов

субота, 25 червня 2022 г.
10:14
Київська прокуратура викрила організатора схеми по збуту неякісних бронежилетів для ЗСУ
09:28
У суботу, 25 червня, ярмарки пройдуть у восьми районах столиці (адреси)
09:12
“Українська команда” передала на передову автомобілі та ліки для захисників - Артур Палатний
08:16
Вночі та зранку московити масово обстріляли Україну ракетами
07:42
Українські захисники завдають втрат російським окупантам на всіх напрямках, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 24 червня 2022 г.
22:02
Україна відновить залізничне сполучення з Молдовою: з Києва планують запустити пасажирський потяг до Кишиніва
21:46
За ініціативою України росію і білорусь позбавили статусу спостерігачів в Енергетичній Хартії
21:30
Уряд спростив дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану
21:27
Окупанти викрадають родичів українських військових, в тому числі дітей, - ГУР
21:07
Кабмін дозволив на час воєнного стану будувати індивідуальне житло без отримання будівельного паспорту
20:48
На столичній Дарниці в затоці Дніпра виявили 52-річного потопельника
20:20
Уряд вирішив дати 8 млн гривень грантів на нові переробні підприємства
20:04
На Київщині у Димерській громаді запрацювала поліцейська станція
19:46
Не гусаками єдиними: на Запоріжжі коза підірвала кілька окупантів
19:26
У Бучі на Київщині відкрили тимчасове модульне містечко на 352 місця (відео)
19:05
Євросоюз додатково виділив Україні 9 мільярдів євро допомоги
Календар подій
Киянам та гостям столиці: “перемикатись з війни” треба в міру - без пияцтва у публічних місцях та мажорів за кермом
14 червня 2022 г. 10:15
Не всім, можливо, це сподобається, але мушу написати. Мене дещо шокує той карнавал веселощів, безтурботно-радісного настрою, який спостерігається на вулицях Києва, особливо у вихідні. Парапет у парку Слави перетворили в розпивочну – пивом і шампанським увесь залитий. Голосно кричать, регочуть, нецензурні слова через одне. Мажори гасають на великих швидкостях по вулицях, їхні динаміки гупають на усю силу. Патрульної поліції не видно. Але ж адміністративну відповідальність за таке нахабство за кермом, лихослів'я, куріння та вживання алкоголю в громадських місцях ніхто не скасовував.