суббота, 6 марта 2021 г.

Департамент охорони здоров’я тимчасово очолить Олександр Світлий

Департамент охорони здоров’я тимчасово очолить Олександр Світлий

Замість Максима Іонова, який донедавна очолював Київський обласний департамент охорони здоров‘я, його обов’язки тимчасово виконуватиме Олександр Світлий (на фото) — фінансист за фахом, який працював заступником голови департаменту. Допоки буде оголошено конкурс на посаду, Світлий обіцяє продовжити роботу департаменту у штатному режимі.

Як стало відомо KV, обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА тимчасово покладаються на заступника директора ДОЗ Олександра Світлого. Про це йдеться у розпорядженні КОДА від 4 травня 2020 року № 59-к, яке підписав тимчасово виконуючий обов’язки голови КОДА Василь Володін. До виконання обов’язків він заступив з 5 травня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Хто такий

Згідно біографічної довідки, наданої Київською ОДА на запит KV, Олександр Світлий народився 15 квітня 1982 року. Навчався в Київському інституті інвестиційного менеджменту за спеціальністю “Фінанси”. З 2004 року по 2014 рік працював у АППБ “Аваль”, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, АТ “Ерсте Банк”, ПАТ “Банк Кредит Дніпро”, ПАТ “Альфа Банк”. У квітні 2017 року розпочав працювати у Департаменті охорони здоров’я Київської державної адміністрації на посаді головного спеціаліста відділу економіки, фінансів та бухгалтерського обліку управління економічного планування фінансово-бухгалтерського обліку та медичного забезпечення. З лютого 2018 року працює на посаді заступника директора – начальника управління економіки та фінансового контролю Департаменту охорони здоров’я КОДА.

Згідно з декларацією Олександра Світлого про доходи за 2018 рік, раніше він займав посаду заступника директора ДОЗ Максима Іонова і був начальником управління економіки та фінансового контролю департаменту. 

Його дохід за позаминулий рік склав 262 тис. 376 гривень зарплати, його дружини — керівниці ПП “Клініка Медиком” — 106 тис. 57 гривень. У його власності — земельна ділянка у селі Ровжі (Вишгородський район) площею 0,5 га (100%), та ділянка у селі Рожни (Броварський район) площею 1,632 га (50% спільно з дружиною). Також у спільному володінні квартира у Києві площею 54 кв.м (50%), та дача площею 130 кв.м у Ровжах Вишгородського району. На його дружину записаний автомобіль Volkswagen Tiguan 2010 р.в. вартістю 93 тис. 620 гривень. Світлий зберігає 65 тис. гривень готівкою та має кредит на суму 497 тис. гривень.

Згідно з даними Opendatabot, Світлий із жовтня 2018 року по серпень 2019 року виконував обов’язки директора ДОЗ. Крім того, у 2016 році він подавав декларацію у якості кандидата на посаду провідного економіста у амбулаторно-поліклінічний заклад “Київський міський дитячий діагностичний центр”. 

У вищезгаданому діагностичному центрі упродовж 2016-2017 років Світлий був вказаний як такий, що відповідає за закупівлі обладнання та витратного матеріалу для закладу. У аналітичній системі YouControl також містяться дані про фізичну особу-підприємця Світлого Олександра Валентиновича, який у 2013-2015 роках займався технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспорту, а також роздрібною торгівлею автозапчастинами. 

У середовищі столичних медиків Олександра Світлого прийнято пов'язувати з Русланом Світлим — директором Департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації (КМДА), ексгендиректором Київського КП "Фармація" — якому він нібито доводиться рідним братом.

Пряма мова

Про роботу: Перш за все, в умовах оголошеної надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу основним завданням на сьогодні є забезпечення закладів охорони здоров’я, що задіяні в наданні медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, медичним обладнанням, лікарськими засобами, медичними виробами та засобами індивідуального захисту для запобігання поширення на території Київської області випадків захворювань, спричинених коронавірусом. В той же час не можна забувати і про інші заклади охорони здоров’я та потреби населення Київської області в якісній та доступній медичній допомозі. У Київській області затверджено Київську обласну комплексну програму “Здоров’я Київщини” на 2018-2020 роки, яку потрібно виконувати.

Про фінанси: Київська область не є винятком в питанні недостатнього рівня фінансування комунальних закладів охорони здоров’я. Тому, Департаментом охорони здоров’я для забезпечення повноцінного функціонування комунальних закладів охорони здоров’я розробляється Київська обласна програма фінансової підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Київської обласної ради на 2020 рік, яку буде надано на затвердження КОР. 

Про посаду: Рішення про оголошення конкурсу на зайняття посади категорій “Б” і “В” приймає керівник державної служби в державному органі. У місцевих державних адміністраціях повноваження керівника державної служби здійснює керівник апарату – в апараті місцевої державної адміністрації та її структурних підрозділах. Тому конкурс оголосити можна, проте у зв’язку із поточною епідемічною ситуацією та з урахуванням встановленого карантину на сьогодні рекомендовано утриматися від оголошення конкурсів на зайняття посад державної служби. У зв’язку з цим, мною питання участі в конкурсі на сьогодні не розглядається.

Попередник

Як уже писала KV, колишній директор департаменту Максим Іонов був звільнений 24 квітня 2020 року згідно з розпорядженням КОДА № 54-к. Офіційна причина – невідповідність обійманій посаді протягом строку випробування. Сам Іонов каже що звільнили його через те, що він намагався ламати корупційні схеми адміністрації. Наразі Максим Іонов готує позов до суду щоб оскаржити своє звільнення. 

Читайте: Вершник без голови: обласне управління здоров'я в розпал епідемії втратило керівника

Фото: фейсбук

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, коронавирус, закупки, киевская область, новини київщини, кода, коронавірус, киевщина, василий володин, департамент здравоохранения, закупівлі, прозорро, киевская облгосадминистрация, Київщина, Київська область, максим ионов, аппарат искусственной вентиляции легких, александр свитлый, аппарат ИВЛ новини київської області

суббота, 6 марта 2021 г.
10:09
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
15:06
Февральская интенсивность движения на улицах Киева за год снизилась на 9%
14:08
Жители Днепровского района Киева просят установить счетчик тепла в их доме
13:04
Коронавірус виявили в 595 жителів Київщини
12:06
Задолженность по выплате зарплаты на Киевщине за месяц выросла почти на 12%
11:07
На Гостомельском шоссе под Киевом снова произошло смертельное ДТП (фото, видео)
10:08
За сутки в больницы в Украине попали с коронавирусом более 3 тысяч человек
09:05
Главу Дарницкой РГА просят отремонтировать киевскую дорогу без названия
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 6 березня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 6 марта 2021 года
пятница, 5 марта 2021 г.
20:45
Субботние ярмарки 6 марта пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:24
Суд оштрафовал экс-замминистра Немилостивого и лишил на год прав за вождение в нетрезвом виде
20:05
“Киевкоммунсервис” в 2021 году собирается увеличить обороты
19:45
На выходных ярмарки изменят движение столичного общественного транспорта (схемы)
19:23
На столичном Центральном вокзале мужчина попал под поезд и остался без ног
19:15
В Ассоциации городов возмущены решением Рады урезать права местных властей на борьбу с “теневой занятостью”
Календарь событий