четвер, 18 квітня 2024 г.

Боярка повстала проти сміттєзвалища

Боярка повстала проти сміттєзвалища

Судова тяганина довкола розміщення приватного сміттєзвалища в межах міста Боярка триває вже півроку. З одного боку є бажання мера міста та депутатів продати під сміттєсортувальну станцію більше 8 гектарів землі. З іншого – є позиція громади, яка не вірить, що фірма із малим статутним капіталом, без працівників і обладнання зможе збудувати щось путнє. Перший раунд судів поки за громадою. Натомість влада міста заперечує звинувачення та натяки на корупцію і має намір довести у суді, що потужна сміттєсортувальна станція містові потрібна, а ціна, за яку хочуть віддати сміттярям ділянку – справедлива.

Як стало відомо KV, найближчим часом буде поновлено судове слухання по справі передачі в довгострокову оренду, а згодом продажу ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” земельної ділянки площею 8,188 га (кадастровий номер 3222410300:02:004:5091), по вул. Білогородській в Боярці. На ділянці планується звести сміттєсортувальну станцію.

Історія питання

Як писала KV, 27 лютого Боярська міська рада передала в оренду на 49 років, а 9 квітня на позачерговій сесії підтримала проєкт рішення “Про надання дозволу ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” на викуп земельної ділянки на території Боярської міської ради”. Приблизна вартість ділянки — 14-15 млн гривень.

Читайте: У Боярці тривають бої за сміттєсортувальну лінію

Під час голосування деякі депутати наполягали, аби міськрада не продавала землю, оскільки громада втратить над нею контроль. Але міський голова Олександр Зарубін тоді запевнив, що це абсолютно безпечно, оскільки спалювати сміття у їхньому місті не будуть.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Основні аргументи, які висували противники будівництва лунали приблизно так:

  • Зарубін продав земельну ділянку під забудову в пришвидшеному темпі, з порушенням процедури – без аукціону та без громадських слухань;

  • Компанія “Вейст Еко Менеджмент” не проводила публічної презентації проєкту;

  • Сміттєпереробний об’єкт хочуть розмістити в безпосередній близькості до помешкань людей ( 500-600 м від будинків боярчан);

  • Ціна, за яку приватникам передали ділянку занижена, і замість 15 млн гривень місто могло б вторгувати за неї 30-35 млн гривень;

  • Компанія, що збирається будуватись створена за кілька місяців до продажу ділянки,  її статутний капітал у 100 тис. гривень занадто малий, кількість штатних працівників та наявність обладнання – невідомі;

  • Потужність станції вдесятеро більша, ніж того потребує вся Боярська ОТГ, тож у місцевих складається враження, що у них під боком будуватимуть потужний сміттєвий бізнес, що обслуговуватиме Київ та пристоличну зону.

30 квітня Київський окружний адміністративний суд виніс ухвалу про вжиття заходів по забезпеченню позову проти Боярської міської ради та ТОВ “Вейст Еко Менеджмент”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Суд попросили визнати протиправним та скасувати рішення Боярської міської ради від 27.02.2020 року “Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості в адміністративних межах Боярської міської ради ТОВ “Вейст Еко Менеджмент”.

А також заборонити Боярській міській раді укладати із “Вейст Еко Менеджмент” договір оренди земельної ділянки площею 8,188 га (кадастровий номер 3222410300:02:004:5091), заборонити підприємству вчиняти будь-які дії, спрямовані на реєстрацію права оренди на вказану земельну ділянку й накласти на неї арешт та заборонити органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки.

Позов було задоволено частково — до набрання законної сили судовим рішенням у цій справі було призупинено рішення Боярської міської ради щодо надання ділянки в оренду, державним реєстраторам прав на нерухоме майно заборонено реєструвати права на цю ділянку, підприємству “Вейст Еко Менеджмент” заборонено виконувати будь-які підготовчі та/або будівельні роботи з будівництва сміттєсортувальної станції на земельній ділянці.

Боярська міська рада із рішенням суду не погодилась та почала апеляційний процес. 

1 вересня мер міста Олександр Зарубін опублікував у себе на фейсбук-сторінці опублікував пост, у якому розповів, що діє так, як вважає за краще для громади.

“Боярська влада прийняла виважене стратегічне рішення щодо безпечної переробки відходів Боярської ОТГ. Рішення непопулярне і дивне з огляду на передвиборчий рік. Але нам не до популізму. Аби через два-три роки місто не потопало у власному смітті – маємо діяти вже сьогодні…”, – пише Зарубін, та натякає, що інформацію про надпотужності станції зумисне тиражують перед виборами.

Місцева преса

Як стало відомо KV, в Боярці дійсно активізувалися публічні дії, направлені проти станції.  До прикладу, газета “Боярський експрес” пише , що запланована потужність підприємства, щонайменше в 50 разів більша, ніж того потребує Боярська громада, навіть у розрізі крупної об’єднаної територіальної громади. 

Наводять журналісти газети і паралелі із сумнозвісним "львівським" сміттям. За їхніми даними власники компанії ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” мають низку споріднених підприємств у Львівській області які, як і боярська компанія, займаються сміттям.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” дійсно була створена за три місяці до рішення міськради про передачу їй землі в оренду — 28 жовтня 2019. У вказаного ТОВ  було два засновники — Драган Віталій та Олександр Сотніченко. Далі в компанії, яка існує лише 3 місяці, змінюють співвласника: у лютому 2020 року Драган виходить із співзасновників ТОВ “Вейст Еко Менеджмент” і того самого місяця реєструє нове підприємство – “Імпекс-Вест”, зареєстроване у Львівській області. На Львівщині, до того ж, вже зареєстрована компанія із дуже схожою назвою – “Ековей Вейст Менеджмент”, і займається вона тим же, чим і боярська.

[…] Примітно, що між підприємством Драгана та львівською компанією “Ековей Вейст Менеджмент” чимало спільного: обидві працюють на суміжному ринку послуг у Львівській області, у них збігаються види діяльності (торгівля автомобілями і легковими автотранспортними засобами, торгівля деталями і приладдям для автотранспортних засобів, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів), зареєстровані обоє на Львівщині. Можливо, саме через це співзасновника тихенько “прибрали”, аби не привертати зайвої уваги?

Всі ми добре пам'ятаємо про численні скандали із львівським сміттям після трагедії, що сталася на полігоні у 2016 році. Тоді пожежу локалізовували 3 дні, а під час обвалу сміття загинуло троє пожежників. Зараз фірма, якій Зарубін продає землю, дуже схожа, фактично як брат-близнюк, на львівську. То чи може це означати, що ми матимемо другий “львівський полігон” у себе під вікнами!? Прикро, що через бажання наживитися Боярку хочуть перетворити у велике сміттєзвалище”, – пише “Боярський експрес”.

Жителі

Але у жителів Боярки також вистачає запитань. До прикладу, в Боярці триває  активний збір підписів "за" про недопущення продажу землі сміттярям. Вже вдалося зібрати  близько 7000 підписів.

Крім цього, міську владу атакують активісти. Так місцева юристка Наталя Ніколаєва подала кілька запитів, зокрема, про суму орендної плати, яку отримала на свій рахунок Боярська міська рада за час, що ділянка здавалася в оренду “Вейст Еко Менеджмент”, а також стосовно ціни, за яку планується продати цю ділянку. Юристка вважає, що 15 млн гривень, у той час як згідно нормативно-грошової оцінки її вартість складає близько 34 млн гривень, – це надто мало. За словами юристки, відповіді від міста вона не отримала, отримала відписку.

Як писала KV, ще у 2018 році практично весь Києво-Святошинський район Київщини перебував на межі екологічної катастрофи через бездарну утилізацію ТПВ. Скандальний полігон ТПВ на Кюківщині простоював.

Читайте: Мусорный ветер. Киевщина утопает в собственных отходах 

 * ТОВ “Вейст Еко Менеджмент”, код ЄДРПОУ: 43311477

фото: коллаж KV

КиевVласть

Владислав Григор’єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, мусор, боярка, киево-святошинский район, роман тытыкало, вадим гедульянов, александр зарубин, мусорный полигон, боярский горсовет, киевский окружной административный суд, мусоросортировочная линия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій