вторник, 3 августа 2021 г.

Бог вбереже: у селах Києво-Святошинського району закривають філії районної лікарні

Бог вбереже: у селах Києво-Святошинського району закривають філії районної лікарні

Медики села Хотів Києво-Святошинського району б’ють на сполох: їхню філію ЦРЛ зачинили на карантин і є побоювання, що більше вона вже не відкриється. В першу чергу бояться гіршого через загальну тенденцію: з початку року відділення районної лікарні розформували вже в трьох навколишніх селах. Чому і хто залишає цілі території району без медицини, – досліджувала KV

Карантин у Хотові

Як стало відомо KV, 13 травня директор комунального підприємства “Києво-Святошинська центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради” Роман Лява підписав наказ про закриття філії терапевтичного відділення у селі Хотів через карантинні заходи строком на 29 днів. 

Так, у наказі №167 йдеться про переведення працівників терапевтичного відділення, трьох медичних сестер та чотирьох молодших медичних сестер на аналогічні посади до терапевтичного відділення центральної лікарні у місто Боярка з 14 травня. Наказом №168 до Боярського відділення були переведені два робітники харчоблоку. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Причина обох указів аналогічна – він є результатом виконанням постанови КМУ “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, розпоряждень керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня у зв'язку з епідемічною ситуацією у Київській області, наказу Києво-Святошинської ЦРЛ “Про перепрофілювання ліжок терапевтичного відділення у ліжка інфекційного профілю”. Та інші причини – необхідність укомплектування персоналом терапевтичного відділення, де приймають хворих на коронавірус, а також припинення планової госпіталізації та відсутність пацієнтів у філії Хотова. 

Але побоюючись, що після карантину філію не відкриють, персонал відділення ініціював збір підписів місцевих жителів, аби відділення продовжувало працювати. Як розповіла KV колишня медсестра Хотівської філії, яка забажала не називати свого імені через погрози від екс-керівництва, персоналу довелось звільнитись за власним бажанням.

“Нам вдалось зібрати близько тисячі підписів, але їх нікуди не направили, оскільки ситуація доволі напружена і я маю побоювання щодо своєї безпеки. Медпрацівників філії ознайомили із наказом і змусили написати заяви на звільнення, оскільки у Боярці сказали, що спеціалістів і так вистачає, ми там не потрібні. Загалом без роботи залишилось 11 осіб. У нас на лікуванні перебували 10 пацієнтів, їх просто відправили додому. Вони телефонують, щоб ми хоча б прийшли поставили крапельниці, але усі бояться брати на себе відповідальність. Наскільки мені відомо, у Києво-Святошинському районі закрили не тільки нашу філію, а ще декілька”, – говорить вона. 

Давати коментар корреспонденту KV головний лікар Києво-Святошинської ЦРЛ Роман Лява відмовився, зіславшись на зайнятість.

Голова Хотівської сільради Микола Безпечний каже, що жителі громади мають побоювання, що терапевтичне відділення у їхньому населеному пункті вже не відновить роботу.

“В сьогоднішніх умовах безумовно робота терапевтичного відділення у Боярці гостро необхідна. Нашу філію закрили на карантин, тимчасово. Більшість жителів стурбовані, щоб після карантину вона відкрилась. Є побоювання, що карантин можуть використати як причину для остаточного закриття відділення. Поки що офіційних підтверджень цього ми не маємо, але вже займаємось питанням, можна сказати на упередження”, – зазначив він KV.

Закриття інших відділень

За словами замголови Києво-Святошинської райради Олександра Однороманенка, раніше були закриті ще три філії ЦРЛ. 

“Першою була закрита філія терапевтичного відділення у селі Забір'я. Трохи згодом закрились ще дві філії – у Михайлівці-Рубежівці та у Гурівщині. У середині травня закрили відділення у Хотові, але лише на період карантину. Розглядається питання, щоб залишити там денний стаціонар”, – каже він.

Голова Михайлівсько-Рубежівської сільради Андрій Помазан зазначив, що філія терапевтичного відділення у їхньому селі закрилась декілька місяців тому. 

“Згідно медичної реформи, фінансування місцевих закладів охорони здоров'я покладено на самоврядування. У нас відбулось скорочення медичного персоналу, звільнено 11 робітників, які не мали великої завантаженості. Терапевтичне відділення закрито, але залишився денний стаціонар. У нас не було там багато пацієнтів – можливо раз на місяць один пацієнт залишався на ніч, інші приходили лише у денний час. Тому ми не відчули взагалі змін”, – розповів він. 

Голова Бузівської сільради Сергій Кижлай також відмітив, що у них залишився лише денний стаціонар. 

“Цілодобово пацієнтів у відділенні немає, але є амбулаторія та денний стаціонар. Це результат медичної реформи. Проблем через це немає”, – каже він. 

Брак спеціалістів

Як повідомили KV у прес-службі Києво-Святошинської райради, медичною реформою не передбачено фінансування терапевтичних відділень, а також Національною службою здоров’я України встановлені обов’язкові вимоги для функціонування цілодобових стаціонарів, а саме: мінімум 2 лікарі, анестезіолог та черговий пост. 

“Такої кількості медичного персоналу в районі немає. За таких умов функціонування терапевтичних відділень КНП “Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради” не є можливим. Всім медичним працівникам терапевтичних відділень, у зв’язку з їхнім закриттям, запропоновано посади в КНП “Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради”, – йдеться у повідомленні.

28 травня у райраді відбулась нарада, де Центральній районній лікарні рекомендували співпрацювати із сільськими головами для створення механізму роботи денних стаціонарів.

“За результатами обговорення питання збереження функціонування терапевтичних відділень в населених пунктах району члени Постійної комісії з охорони здоров’я та Постійної комісії з питань управління комунальним майном райради вирішили рекомендувати КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Києво-Святошинської районної ради” разом з сільськими головами опрацювати чіткий механізм для функціонування денних стаціонарів”, – резюмували у прес-службі.

Нагадаємо, як раніше писала KV, на старті другого етапу медреформи Обухівська центральна районна лікарня (ЦРЛ) опинилася в безвиході: коштів на заробітну плату ледь вистачає, а також медикам прогнозують скорочення штату. Водночас поліклініка ЦРЛ потребує термінових мільйонних вкладень у капітальний ремонт. Хто дасть гроші – незрозуміло. Місто готове фінансувати, але за умови, що район віддасть йому лікарню у спільне управління. Натомість, район готовий віддати контроль над медичним активом місту лише у разі повернення 50% коштів, витрачених на його утримання у минулі періоди. Поки сторони пропрацьовують переговорні позиції, персонал медзакладу роздумує над страйком. 

Читайте: Миронівська районна центральна лікарня під загрозою затоплення фекаліями

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, медицина, больница, киево-святошинский район, александр однороманенко, хотов, дмитрий гусятинский, андрей помазан, сергей кижлай, николай безпечный, киево-святошинская црб, увольнение врачей

вторник, 3 августа 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 4 серпня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:07
Сегодня ночью в Деснянском районе Киева будут промывать сети водоснабжения
19:44
Подозреваемому в покушении на убийство таксиста на Киевщине грозит пожизненное заключение
19:26
Голосеевская РГА начала расхлебывать последствия мора рыбы и птицы на Ореховатских прудах
19:17
У Макарівській громаді стартував збір ідей громадських проєктів
19:01
На проспекте Науки подростки забросали камнями и залили газом прохожего (видео, фото)
18:44
Семенова просить КОДА розібратися з недобросовісними перевізниками
18:35
Рабинович: Правительство до сих пор не приняло действенных мер для сдерживания инфляции
18:26
Еврейские организации Украины выступили за строительство Мемориала памяти в Бабьем Яру
18:03
На должность директора БЭБ претендует 48 кандидатов - список
17:52
В Іванківській ОТГ відкрилася громадська приймальня депутатів від “Європейської Солідарності”
17:41
Киевляне против платных парковок возле жилых домов, - депутат Трубицын
17:27
ТРЦ Gulliver разыгрывает билеты на White Nights Festival
17:04
Really Building объявила о завершении одного из старейших долгостроев Киева (видео)
16:45
В Киеве проведут учения по территориальной обороне
16:22
Стартовали продажи квартир 2-го дома жилого комплекса CITY HUB
Календарь событий