субота, 20 квітня 2024 г.

Без участі місцевих: у КОДА відзвітували про залучені в першому півріччі інвестиції

Без участі місцевих: у КОДА відзвітували про залучені в першому півріччі інвестиції

Департамент економрозвитку обласної адміністрації відзвітував про виконання програми по залученню інвестицій на Київщину за перше півріччя. Зокрема, було оновлено базу промислових та сільгоспземель області для залучення іноземних інвесторів. Також кошти витрачали на популяризацію туристичного потенціалу територій, проведення тренінгів та семінарів. Однак, незважаючи на усі зусилля, на місцях жаліються – усіх інвесторів на територію продовжують залучати самостійно. 

Як стало відомо KV, Департамент економічного розвитку і торгівлі КОДА оприлюднив звіти про виконання Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Київській області на 2019-2021 роки за І та ІІ квартал поточного року.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Варто зазначити, що Програма була затверджена рішенням Київської обласної ради від 30.05.2019 року №561-28-VII, внесено зміни рішеннями від 19.09.2019 №681-30-VII та від 19.12.2019 №771-32-VII.

Головною метою Програми є формування сприятливих умов для поліпшення інвестиційного клімату, підвищення рівня життя населення Київської області шляхом стимулювання інвестиційної діяльності у всіх сферах, зростання інвестиційної активності підприємств, ділових та фінансових структур, залучення прямих інвестицій як внутрішніх, так і іноземних для розв’язання на цій основі найголовніших проблем і завдань соціально-економічного характеру Київської області. Розмір фінансування на 2020 рік – 9,9 млн гривень.

І квартал 

Згідно звіту Департаменту, за І квартал 2020 року із найважливіших завдань було забезпечено інституційну підтримку діяльності Агенції регіонального розвитку та проведено Раду Інвесторів Київської області.

Повідомляється, що було збільшено коло ділових партнерів, встановлені нові контакти, забезпечено гідне представлення потенціалу Київської області під час проведення Ради Інвесторів Київської області. Організовано та проведено навчальні семінари, тренінги з питань підвищення ефективності роботи із залучення інвестицій та взято участь у різних форумах, виставках з метою популяризації Київської області.

Розмір фінансування із обласного бюджету на три місяці склав 730 тис. гривень, усі кошти були витрачені. 

Зокрема, було профінансовано розробку та створення інтерактивного порталу інвестиційних можливостей Київської області, проведення тренінгів, навчань та семінарів, оновлення інвестиційного паспорту Київської області та поширення паперового і електронного каталогу інвестиційних пропозицій. Витрачали кошти і на роздруківку буклетів, проспектів та встановлення банерів. 

У напрямку туризму – на відтворення туристичних локацій на мапі Київської області за допомогою сучасних цифрових технологій (3D-тури, 3D-візуалізація), проведення конкурсу туристичного логотипу області та іншої маркетингової (промоційної) атрибутики, формування єдиного стилю регіону (бренд-бук), розробку апаратно-цифрової платформи туристичних напрямів розвитку Київщини, організацію промоційних турів, виготовлення інформаційної та презентаційної продукції про туристичну привабливість регіону. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

ІІ квартал 

У звіті за ІІ квартал повідомляється, що були виконані такі заходи: інституційна підтримка діяльності Агенції регіонального розвитку, збір інформації для запуску інвестиційного порталу Київської області, проведення навчань та семінарів щодо здобуття навичок для представників міст, районів та ОТГ, оновлення бази даних земельних ділянок сільськогосподарського та промислового призначення для створення спільних підприємств з іноземними інвестиціями.

Із обласного бюджету було виділено та повністю освоєно 1,7 млн гривень. Серед запланованого не було виконано прийом та супроводження делегацій, окремих уповноважених осіб через карантинні заходи. Також через це делегації Київської області не відвідували заходи на територій України та закордоном. 

Варто зазначити, що на наступний рік заплановано розроблення проєкту Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату Київської області на 2022-2024 роки.

З місць

KV поцікавилась у представників органів місцевого самоврядування, чи долучала їх область до покращення інвестиційного клімату. 

Голова Іванківської райради Валерій Потієнко:

Область ніяк не допомагає у залученні інвестицій в Іванківський район. Нас не долучали до жодних обговорень чи заходів. Більш того – за “сприяння” області ми втратили інвестора. Мали чудовий проєкт будівництва річкового хабу. Область сказала, що у разі реалізації проєкту, ми не покажемо зацікавленості держави. Нам запропонували кошти на виготовлення техніко-економічного обґрунтування, аби у подальшому залучити кошти Європарламенту. Але прийшов коронавірус і сказали, що 200 тисяч гривень на наш район вже немає. І додали, що зі мною не цікаво мати справу. 

Голова Миронівської райради Валентина Усик:

Останнім часом у районі не було відкрито ніяких підприємств. Лише розширювались існуючі компанії. Зокрема, “Миронівський хлібопродукт”, Миронівський інститут пшениці. З 2010 року великих інвестицій з розвитку промисловості чи інших галузей, не було. Раніше роботу проводили самостійно. За рахунок інвестиційних проєктів області чи держави не залучили жодного.

Голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко:

За останнє півріччя область ніяк не сприяла у залученні інвестицій. У нас окремої програми для цього немає, працюємо в ручному режимі. Шукаємо інвесторів, в тому числі через Міжнародний торговий центр, також є місцеві. Завжди сприяємо у вирішенні їхніх питань, юридичних чи інших. Допомагаємо отримувати дозволи в органах місцевого самоврядування. Скоро буде розширюватись завод “НІК”. На жаль, китайські інвестори від нас поїхали, оскільки ми не можемо запропонувати необхідні їм площі та комунікації. Але домовились, що ми підготуємось і запросимо їх знову, а поки вони орендують 10 тисяч квадратних метрів, відкривають завод по переробці деревини з експортом на Європу. Для держави це позитивно, оскільки ліс буде виїздити не кругляком, а готовою продукцією з доданою вартістю. Район отримає близько 600 нових робочих місць.

Голова Бородянської райради Георгій Єрко:

Ми з інвесторами працювали самостійно. Область допомагала лише фінансовими інвестиціями на дороги, школи, садочки. Наразі також направляємо інвесторів в об'єднану громаду, сільські ради. Є в нас районна програма по залученню інвестицій, по ній працюємо. 



Голова Ставищенської райради Віктор Малаш:

За підтримки області інвесторів не залучали. Тільки через районну раду, самостійно працюємо. Наразі незрозуміла ситуація із адміністративно-територіальним устроєм, де будуть райони, у якому форматі, тому інвестори побоюються вкладати кошти. До того ж, вплинула ситуація із пандемією. Але продовжуємо вести переговори. 



Нагадаємо, як раніше писала KV, у місті Фастів Київської області готуються до будівництва логістично-контейнерного терміналу. Це масштабний інвестиційний проєкт, реалізація якого поповнить міський бюджет та створить нові робочі місця. Другий перспективний об'єкт має з'явитися у Бориспільському районі – там від майбутнього заводу із виробництва мехатронних виробів очікують майже тисячу робочих місць та великі прибутки. Керівники територій зазначають, що реалізація інвестиційних проєктів вплине не лише на розвиток окремих населених пунктів, але й на економічне зростання усієї Київщини.

Читайте: КОДА підвищує економічну привабливість регіону

КиевVласть

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, инвестиции, василий володин, инвестор, Экономика, валентина усик, георгий ерко, Ростислав Кириченко, валерий потиенко, виктор малаш, департамент экономики

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.