пятница, 22 октября 2021 г.

Андрій Діхтярук: “Київщина стає найпривабливішим регіоном України для бізнесу та інвестицій”

Андрій Діхтярук: “Київщина стає найпривабливішим регіоном України для бізнесу та інвестицій”

Київська область стала чи не першим регіоном, який довів, що місцеві спеціалісти можуть та вміють працювати на користь країни, навіть не одержуючи мегазарплатню, як іноземні варяги. Ті, хто готовий працювати заради успіху рідного регіону, на жаль, відносяться до категорії людей, які не часто йдуть на контакт, бо у них немає часу на піар. Але нашій редакції такі вдалося поспілкуватись з Андрієм Діхтяруком, який є радником з фінансово-економічних питань голови Київської обласної державної адміністрації. Він людина не публічна, не стоїть у перших ешелонах влади, зате має багаторічний досвід роботи в податковій службі та в банківській сфері.

KV: На сьогоднішній день, в рамках децентралізації, регіонам надано більше повноважень, особливо у фінансовому плані. Як нові можливості використовує Київщина?

Андрій Діхтярук: Як зазначив голова Київської ОДА, Максим Мельничук, на сьогоднішній день, виконання бюджету області складає 157%. Якщо брати в реальних грошах, то це на 2 мільярди гривень більше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Чия це заслуга? В першу чергу, мешканців Київщини, сумлінних платників податків. Ми нарешті стаємо справжніми європейцями, які розуміють, що для розвитку свого регіону треба бути відповідальними і, в першу чергу, думати про завтрашній день тієї місцевості, де ти мешкаєш.

Держава в особі керівництва області створює всі можливості для ведення чесного сумлінного бізнесу, захищаючи бізнес від тиску контролюючих органів, а ми вже самі маємо починати жити по-європейські, формуючи конкурентний бюджет регіону максимально чесно.

KV: Тобто можно сміливо казати, що реформи в регіоні йдуть повним ходом?

Андрій Діхтярук: Реформи – це не просто красиві слова, а важка системна праця, яка має завдання поліпшити рівень та умови життя абсолютно всіх мешканців регіону. Кожна реформа - це випробування, яке відкриває нові можливості. Але ці можливості треба використовувати з розумом. Ми зробили ставку на цілісний, системний підхід у роботі. В першу чергу, було проведено велику аналітичну роботу, виявлено слабкі місця по різним напрямкам, і основні сили було спрямовано саме туди.

Першочерговим завданням було захистити чесний бізнес від незаконного втручання державних органів, які раніше виконували, в першу чергу, каральні функції. В адміністрації розуміють, що функції державних інститутів – це сервіс, якісний і без корупційної складової, що і стало основою програми, запровадженої керівництвом області в регіоні. Як наслідок – збільшився бюджет області.

KV: Чи використала область весь потенціал, щодо надходжень до бюджету?

Андрій Діхтярук: В першу чергу, держава надала можливість регіонам використовувати задля власних потреб доходи фізичних осіб, які надходять до бюджету. Однак специфіка нашого регіону в тому, що велика кількість мешканців області працює в Києві і, відповідно, сплачує даний податок по місцю роботи.

Тобто гроші, які зароблено мешканцями Київщини, не йдуть на розвиток області. Школи, лікарні, спортивні заклади, недоотримують такі необхідні кошти. Маючи такі додаткові надходження ми мали б змогу, як мінімум, втричі збільшити кількість закладів, які можна було б профінансувати та привести в сучасний стан. І це наша перспектива, але потрібно вирішити дане питання на законодавчому рівні.

В той же час, ми отримали змогу залучити додаткові кошти, почавши боротьбу із зарплатами в конвертах. Підприємці усвідомлюють та бачать (в першу чергу, по відкритому та прозорому використанню коштів адміністрацією), що переходячи на офіційні виплати, вони допомагають своїй рідній області.

Чи не вперше бізнес намагається не виводити кошти із регіону, а реінвестувати прибутки в підприємства, в конкурентні зарплати, в людей.

KV: Тобто можна сказати, що дії місцевої адміністрації повернули довіру до влади і створили сприятливі умови для інвестицій, в тому числі іноземних?

Андрій Діхтярук: На сьогоднішній день, Київська область – це 5% всіх зареєстрованих в державі підприємств (при тому, що поруч Київ, де історично реєструється більше юридичних осіб, в тому числі і мешканцями області). Крім того, це майже 2 мільярди доларів прямих західних інвестицій, які ефективно працюють на потреби та імідж регіону. І саме останнім часом по цим напрямкам ми спостерігаємо зростання активності.

Ну а вже наповнення бюджету прямо пропорційно діловій активності. Завдяки відкритості у роботі голови КОДА Максима Мельничука, і в цілому адміністрації, підприємці почали ставитись до влади з довірою. Все частіше проводяться ділові зустрічі з представниками бізнесу, запрошуються компанії і не тільки з Київської області для розробки і реалізації інвестиційних проектів. Тільки за останній час проведено робочі зустрічі місії польського бізнесу "Poland-Kyiv oblast' Regional Business Day" та організовано зустріч представників українського і американського бізнесу, під час яких було презентовано інвестиційний потенціал Киівщини.

Тобто, проводиться системна робота по висвітленню інвестиційних переваг для залучення крупних міжнародних інвесторів. Також розробляються перспективні інвестпроекти в галузі виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, дуже важливим є напрямок переробки сміття та побутових відходів, зростає виробництво та переробка льону, почала працювати програма підтримка малого сільгоспвиробника.

KV: Звісно, Київщина пишається не тільки досягненнями у сфері сільського господарства. Які перспективні напрямки для розвитку бізнесу бачите Ви?

Андрій Діхтярук: Навіть маючи плодючі землі, в області активно розвиваються і інші напрямки бізнесу. Наприклад, динамічно розвиваються будівельна та транспортно-логістична галузі, промисловість.

Індекси споживчих цін показують про розвиток та збільшення виробництва товарів і послуг. Тому потрібно приділяти увагу всім сферам економіки. Реалізовувати проекти по будівництву логістичних парків, створенню технопарків, розширяти асортимент переробки сільськогосподарської продукції, збільшувати експорт виробленої продукції в області, залучати в економіку області кредитний ресурс європейських фінансових установ.

Діяльність усіх державних структур вимагає і має бути націленою на модернізацію, використання сучасних методів і підходів, пристосованих до діяльності в умовах високотехнологічного суспільства. Тобто, у нас ще є резерви наповнення бюджету, просто потрібно робити все можливе для створення нових робочих місць, для створення нової доданої вартості в регіоні, до залучення інвестицій, впровадження нових ІТ-технологій та не зупинятись на досягненому.

І, головне, надалі проводити політику детінізації бізнесу.

KV: Але далеко не всім до вподоби вихід з тіні, і Вам будуть намагатися заважати працювати. Чи може вже є такі факти?

Андрій Діхтярук: Вже на старті роботи по детінізації ми відчули страшенний супротив. На своєму прикладі я відчув, на що готові певні сили задля збереження свого бізнесу поза межею закону. Людина, яка намагається перешкоджати злочинним схемам, завжди стає першою мішенню у нечистих на руку ділків.

Працюючи у різних регіонах, я здобув досить гарний досвід боротьби з подібними злочинцями, адже, не дивлячись на те що країна одна, злочинці у різних регіонах від Харківщини до Вінниччини використовують різноманітні схеми. Найприбутковішими у них залишаються "обнал", відшкодування незаконно сформованого ПДВ та інші економічні злочини, пов'язані з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом.

Мій же досвід допомагає ці схеми знищувати, а це не до вподоби грабіжникам держави.

Не всім подобалася моя відкритість і принциповість та додержання мною норм законодавства і тому в мене з’явилось багато ворогів, які по-різному пробували тиснути на мене. За те що я відмовлявся відшкодовувати незаконно сформований ПДВ - намагались робити політичні та інші проплачені акції.

За виявлення та руйнування конвертаційної схеми, а це десятки мільйонів гривень вилучених із бюджету, під “дахом” працівників однієї правоохоронної структури, відносно мене було сфабриковану кримінальну справу про отримання хабара. Кримінальну справу згодом було закрито прокуратурою за відсутністю складу злочину. А не задовго до цих подій, зі мною ще й проводили бесіду з натяками та скритими погрозами. Але мене важко налякати. У своїй роботі в адміністрації також буду діяти лише у спосіб передбачений законодавством.

Задля того, щоб дійсно навести лад у цій сфері, потрібно якомога швидше завершити реформу фіскальної служби, та митних органів. Наряду з впровадженням податкової культури має бути як відповідальність влади, так і відповідальність платників податків. Не платити податки має бути економічно невигідно.

На сьогоднішній день, практика показала, що введений мораторій на проведення перевірок не дає позитивного результату. Багато суб'єктів господарювання серйозно порушує законодавство, що призводить до важких наслідків. На сьогодні створений департамент по координації роботи з правоохоронними органами, і голова КОДА проводить щотижневі наради саме по цьому напрямку.

Так само адміністрація співпрацює з громадськістю та бізнесом, намагаючись бути відкритою і працювати над поліпшенням умов ведення бізнесу. В першу чергу, ми даємо змогу бізнесу вільно працювати в рамках існуючого законодавства, але намагаємось виступати із законодавчими ініціативами, співпрацюючи з представниками Київщини в Парламенті. Ми усвідомлюємо, що почали велику справу, і нам будуть намагатися заважати, використовуючи будь-які брудні методи.

KV: Тобто Київську обласну адміністрацію не залякати?

Андрій Діхтярук: Так, бо саме такі принципи в адміністрації сповідують всі в КОДА. Ті, хто не буде їх дотримуватись, мають піти, бо нам, мешканцям Київщини, з ними не по дорозі. Ми не хочемо повертатися в минуле, бо ми робимо все задля нашого успішного європейського майбутнього, де влада – це відкритий дружній сервіс для законослухняних громадян і непідкупний принциповий інструмент для боротьби з порушниками закону.

Біографічна довідка:  Андрій Діхтярук народився 23 березня 1969 року у м. Калинівка, Вінницької області. Отримав три вищі освіти, а саме технічну, економічну, юридичну. Пройшов шлях від податкового інспектора до керівника обласної податкової адміністрації, працював у Вінницькій, Волинській, Черкаській, Харківській областях. Стаж державної служби майже 20 років. Одружений, виховує двох дітей.

Довідка KV:  Чисельність населення Київської області – 1729,2 тисяч осіб та 731 тисяч осіб зареєстрованих у м. Києві, але проживаючих на території області. Економічно активне населення – 808,3 тисяч осіб (46,9% від загальної чисельності населення), пенсіонери – 563,5 тисячи.

Київська область відноситься до промислово розвинених регіонів України, та займає 7 місце за обсягами реалізованої промислової продукції. Також вона займає 2 місце в Україні за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції, та є одним із лідерів у виробництві продукції тваринництва в Україні.

Через область проходять 3 міжнародні транспортні коридори, знаходиться аеропорт міжнародного класу “Бориспіль”, через який щорічно відправляють майже 3 мільйони пасажирів, 6 тисяч тон вантажу та 2 тисячі тон пошти.

Крім того, в Київській області функціонує 9 логістичних комплексів. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в Київську область з початку інвестування, склав майже 2 мільярди доларів.

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: новости киевской области, налоги, инвестиции, реформы, Андрей Дихтярук, губернатор Мельничук

пятница, 22 октября 2021 г.
13:37
Губернатор Киевщины утвердил новый состав коллегии КОГА
13:25
Регламентный комитет ВР рекомендовал отстранить Третьякову от участия в пяти пленарных заседаниях Рады
13:02
Кличко рассказал об ограничениях при переходе Киева в “красную зону”
12:44
Киевсовет принял в коммунальную собственность Киева инженерные сети наружного освещения в парке “Юность”
12:22
Кличко прокомментировал свою встречу с Зеленским
12:05
COVID-19 діагностували в 811 жителів Київщини
11:47
Переселенцам трех общин Киевщины добавили денег на компенсации при покупке жилья
11:36
Заместителю директора Департамента здравоохранения КГГА сообщили о подозрении в хищении более 7,5 млн гривен
11:24
Кабмин забирает 0,5 млрд гривен японского кредита с реконструкции БСА
11:02
В аэропорту “Борисполь” задержали экс-нардепа Надежду Савченко по подозрению в использовании поддельного COVID-сертификата
10:46
Полицейские изъяли на Киевщине пять мешков конопли
10:20
Правоохранители задержали в Киеве бросившего в дом замглавы ОП коктейль Молотова мужчину
10:01
Курс валют в Киеве: 22 октября 2021 года
09:46
Владимир Бондаренко: Киевсовет требует остановить противоправное изменение столичных границ
09:27
На станции СТ-2 “Киевтеплоэнерго” планируют установить новые водогрейные котлы
09:02
За минувшие сутки в Украине зафиксировано 23785 новых случаев COVID-19
Календарь событий
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
22 октября 2021 г. 09:00
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
Депутаты Киевсовета решили обратиться в Министерство культуры и информационной политики в поддержку требования представителей римско-католической общины в вопросе передаче ей костела Святого Николая (ул. Большая Васильковская, 75). Поводом появления такой инициативы в стенах столичного горсовета, вероятно, послужило недавнее обращение к президенту Владимиру Зеленскому епископа Киевско-Житомирской диецезии Римско-Католической церкви Виталия Кривицкого. В нем епископ указывал на то, что сегодня не ведется диалог с приходской общиной, а планы Министерства культуры и информационной политики по реставрации этого памятника архитектуры (в нем долгое время функционировал Национальный дом органной и камерной музыки Украины) вызывают у представителей римо-католической церкви опасения, что передачу здания костела намерены затянуть еще на десятилетия.
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.