п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Журналіста Макса Левіна рашисти стратили - “Репортери без кордонів”

Журналіста Макса Левіна рашисти стратили - “Репортери без кордонів”

Організація "Репортери без кордонів" (RSF) провела розслідування загибелі українського документаліста та фотожурналіста Макса Левіна на Київщині. Автори розслідування зібрали докази того, що журналіста стратили військові рф.

Про це, як передає KВ, йдеться в розслідуванні, опублікованому “Репортерами без кордонів” (RSF).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Після візиту в Україну з 24 травня по 3 червня з метою розслідування смерті українського фотожурналіста Макса Левіна “Репортери без кордонів” (RSF) оприлюднюють звіт з інформацією та доказами, які свідчать про те, що Левіна та його друга стратили російські солдати в лісу під Києвом 13 березня, можливо, після допитів і навіть тортур”, – йдеться в публікації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Макса Левіна та його друга, військового Олексія Чернишова знайшли в лісі біля села Мощун 1 квітня. Вони були вбиті 13 березня.

Над збром доказів на Київщині працювали двоє слідчих: Арно Фроже, керівник слідчого відділу RSF, і Патрік Шовель, французький військовий фоторепортер, який працював з Левіним на Донбасі наприкінці лютого. Вони дійшли висновку, що Левіна і Чернишова холоднокровно стратили.

10 березня Левін втратив свій безпілотник в лісі поблизу Мощуна, намагаючись отримати кадри вторгнення армії рф. Росіяни почали обстрілювати його та його супутників – Чернишова і ще одного військового.В результаті вони були змушені повернути назад і залишити ліс не забравши безпілотник.

Через три дні Левін і Чернишов повернулися до цього лісу – тоді окупанти вже зайняли частину місцевості. За даними розслідувачів, Левін збирався повернути безпілотник зі знімками, які, на його думку, були дуже важливі. Однак це не вдалося зробити.

У супроводі співробітників сил безпеки України RSF вдалося визначити місце злочину. Обвуглений автомобіль Левіна все ще був там. 

Слідчі нарахували 14 кульових отворів в обгорілій частині його машини, а неподалік знайшли сліди перебування російських військових (упаковки продуктів харчування та пластикові столові прилади, які все ще можуть містити сліди ДНК). 

Слідчі RSF розробили дві гіпотези щодо того, що саме сталося. Зібрані докази передано українській владі.

Нагадаємо, фотожурналіст Максим Левін поїхав на власному авто фотографувати бойові дії 13 березня. Він залишив автівку біля села Гута Межигірська та пішов у бік села Мощун. Більше Левін не виходив на зв'язок і не з'являвся в мережі.

Додамо, на війні України проти рашистів у 2022 році загинуло вже 34 медійники.

Читайте: На війні загинув шеф-редактор журналу “Бізнес”, видавець та журналіст Чеповий

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини україни, новини київщини, новини київської області, рашисти, розслідування, вбивство, мощун, журналіст, репортери без кордонів, макс левін, страта

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
17:27
У Києві відкрили скульптуру “Герої” на честь українських військових
17:04
Профільний комітет ВР розглянув усі правки до законопроєкту про мобілізацію, але документ ще не готовий до розгляду, – нардеп
16:46
Держуправління справами закупило нагород та футлярів до них на понад 150 млн гривень
16:26
Вихідними 30-31 березня через ярмарки змінять маршрути деякі столичні автобуси й тролейбуси - “Київпастранс”
16:23
У Києві провели навчання для протидії наслідкам повені
15:45
Вбиральні Київського гуртожитку НУБіП хочуть відремонтувати за 3,9 млн гривень
15:26
Сирський про мобілізацію: 500 тисяч новобранців ЗСУ не потребують
15:05
Поліцейського-хабарника на Київщині судили вісім років, щоб засудити до семи у справі про приховання наркоторгівлі
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
Календар подій
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
29 березня 2024 г. 15:00
Відновлення багатоповерхівок Ірпеня йде повільно: розбираємо причини
Упродовж лютого Департамент містобудування та архітектури Київщини замовив проєктні роботи для капремонтів десяти пошкоджених московитами багатоквартирних будинків Ірпеня. Обійдуться ці проєкти майже у 14 млн гривень, а триватиме їх розробка до кінця 2024 року. Серед підрядників є цікаві особистості. Однак наявність “цікавих” підрядників – не єдина проблема даних закупівель. Досвід замовлення проєктно-кошторисної документації через цей департамент минулого року не дуже позитивний. Тоді такі документи замовили для капремонтів шести багатоповерхівок, але у жодній з них роботи досі не розпочаті. Крім цього експерти вказують, що аномально низька кошторисна прибутковість, яка закладена в минулорічні проєкти капремонтів, ставить під сумнів можливість обрання спроможного підрядника для подальших робіт. Але у профільному департаменті обладміністрації це заперечують та запевняють: розроблена документація пройшла експертизу сертифікованими фахівцями, тобто одержала позитивний висновок.
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.