субота, 13 серпня 2022 г.

Вулиця Льва Толстого в Києві може знову стати Караваївською

Вулиця Льва Толстого в Києві може знову стати Караваївською

Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця звернувся  до Віталія Кличко із ініціативою про перейменування вулиці Льва Толстого (Шевченківський район столиці) в імені Володимира Опанасовича Караваєва – світоча Європейської хірургії, засновника української офтальмології, оториноларингології, ортопедії та травматології, проктології й нейрохірургії, наукового діяча. Саме Караваєвською називалась вулиця Льва Толстого до 1920 року. 

Як стало відомо KВ, з ініціативою про перейменування трудовий колектив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця звернувся до Київського міського голови Віталія Кличко 12.04.2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що Володимир Опанасович Караваєв – світоч Європейської хірургії, засновник української офтальмології, оториноларингології, ортопедії та травматології, проктології й нейрохірургії, талановитий науковий діяч, перший декан медичного факультету Університету Св. Володимира.

“Володимир Опанасович жив на Шулявській вулиці, яку в 1891 році до 50-річчя університетської діяльності професора, перейменували на його честь у Караваєвську (нині — вулиця Льва Толстого). Тоді ж назву Караваєвська отримала і нинішня площа Льва Толстого. Тому ідея перейменування вулиці це не що інше як прагнення відновлення історичної справедливості та шана до видатного медика, який присвятив усе життя медицині та показав на власному прикладі наступним поколінням яким має бути лікар” – зазначає ректор НМУ, професор Юрій Кучин.

Також Караваєв був відомий серед містян своєю доброчинністю – безкоштовно лікував нужденних пацієнтів. Він не лише розвинув ідеї свого вчителя (Пирогова М. І.) але й зробив вагомий внесок у різні галузі вітчизняної медицини.  Незважаючи на те, що пройшло багато часу, його новаторства і до сьогодні є актуальними та широко застосовуються у лікувальній справі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Вулиці наших українських міст мають гордо носити виключно імена найкращих представників славетної української нації.  Нам є ким пишатись і є кому засвідчувати нашу глибоку повагу, зважаючи на той внесок, який вони зробили в розвиток України та українського суспільства. 

Згідно опитування “Як Ви вважаєте чи потрібно перейменовувати вулиці та інші об’єкти, назви яких пов’язані із росією” більш ніж 90% українців відповіли “Так, потрібно”. І з цим не посперечаєшся.

Лікарі, що прославили Україну далеко за її межами та зробили значний вклад у вітчизняну медицину безперечно заслуговують на те, аби вулиці нашої столиці прикрашали таблички з їх іменами”,- прокоментував KВ адвокат, депутат Київської облради Роман Титикало.

Читайте: Київрада планує перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро, назви яких пов’язані з росією

КиївВлада

Теги: новини києва, війна росії з україною, Роман Титикало, вулиця льва толстого, перйменування, караваєвська, володимир опанасович караваєв, юрій кучин, університет богомольця

субота, 13 серпня 2022 г.
12:20
За два місяці у Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю додалося 500 нових підопічних, - Марина Хонда
11:11
Втрати рашистів сягнули 43,4 тисяч вояків та 1 856 танків, - Генштаб ЗСУ
10:10
Мешканцю Вишгорода повідомлено про підозру у незаконній порубці лісу на понад 1,5 млн гривень
09:30
У суботу, 13 серпня, ярмарки пройдуть у більшості районів Києва (адреси)
08:55
У Фастові запрацює Центр комунікації з медичних питань
08:11
Наступальними діями противник намагався просунутися в напрямках Лисичанського НПЗ, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 12 серпня 2022 г.
20:45
Лемури варі у київському зоопарку відтепер мешкають на власних островах (відео)
20:26
У столиці шахраї за підробленими документами продали квартиру померлого киянина (відео)
20:08
Зеленський запропонував подовжити воєнний стан до 21 листопада
19:52
На благоустрій Переяславської громади додали майже 15,5 мільйонів гривень
19:36
На напрямку Покровське – Бахмут ворог мав частковий успіх, - Генштаб ЗСУ
19:31
Відправити на ЗАЕС військову місію під егідою ООН для розмінування, - Палатний запропонував, як зупинити країну-терориста
19:20
Уряд затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій
19:02
В Шевченківському районі столиці на жінку впало величезне дерево (фото)
18:40
Уряд схвалив стратегію рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року
18:26
Правоохоронці вилучили 27 тонн пального російського товариства, що забезпечує міноборони рф, та передали ЗСУ
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.