вівторок, 9 серпня 2022 г.

ВР дозволила роботодавцям звільняти працівників через неможливість забезпечити умови праці

ВР дозволила роботодавцям звільняти працівників через неможливість забезпечити умови праці

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому як закон проект документу, що встановлює додаткову підставу для звільнення співробітника. Зважаючи на війну, йдеться про неможливість забезпечити умови праці через те, що необхідні потужності чи майно знищено внаслідок бойових дій.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №7251 “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин”, ухваленого в другому читанні 262 голосами 1 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Документ авторства голови парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової та її колег по фракції "Слуга народу" прописує, зокрема, підстави припинення чи призупинення дії трудових договорів в умовах воєнного стану. 

Окрім Третьякової серед співавторів законопроекту значаться столичні мажоритарники Мар’яна Безугла (217 округ) та Сергій Швець (214 округ). 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно проекту закону, Кодекс законів про працю та низка інших законів доповнюється нормами, що стосуються воєнного стану. 

Зокрема, уточнюється, що призов або вступ працівника або фізичної особи, яка використовує найману працю, на військову службу, є підставою для припинення трудового договору.

До таких підстав додається смерть смерть фізичної особи, яка використовує найману працю, або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою (те саме – у разі смерті працівника), а також "підстави, передбачені іншими законами".

Визначається, що розірвати трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можна у разі відсутності працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці. 

Ще одна причина – неможливість забезпечувати працівникові умови праці, “внаслідок того, що необхідні для виконання роботи зазначеним працівником виробничі, організаційні, технічні потужності, засоби виробництва або майно власника або уповноваженого ним органу знищені в результаті бойових дій".

Що стосується тимчасового призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість обом сторонам трудових відносин виконувати свої обов'язки, то це призупинення спочатку оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця. Цей документ повинен містити інформацію про причини призупинення, строк призупинення (не більше, ніж період дії воєнного стану), кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися. 

Потім цей наказ роботодавець надсилає узгодженими засобами електронного зв'язку на погодження військово-цивільній адміністрації, яка, у свою чергу, у триденний строк поінформувати його про погодження. 

Читайте: Рада попередньо відкорегувала трудові відносини під умови воєнного стану

Фото: “Главком”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини києва, війна, Верховна Рада, російсько-українська війна, слуга народу, галина третьякова, трудові відносини, трудовий договір, 7251

вівторок, 9 серпня 2022 г.
20:45
В Ірпені перекриють для транспорту вулицю Підгірна
20:28
Правоохоронці викрили дует зловмисників з села Семиполки на Броварщині
20:05
Гідрослужби столиці очищають зливостоки в кожному районі, - КМДА
19:47
В Броварах через аварію на електромережах без світла районна лікарня
19:47
У Бундестазі закликають розглянути введення безпекової місії ООН на ЗАЕС та позбавити сили право вето РФ у Радбезі
19:45
У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень
19:23
Ворог, за підтримки авіації, намагається вести штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, - Генштаб ЗСУ
19:05
“Центр комунального сервісу” проводить в Києві звірку номерів квартирних лічильників
18:47
Правоохоронці Києва затримали шахрая-іноземця, який відкрив фіктивний обмінник
18:23
Вибухи в Криму: КВ зібрала найяскравіші відео
18:05
Київські виші очолили рейтинг університетів України
17:43
Комунальним закладам Вишгорода передали 80 тисяч літрів палива
17:26
Столична влада створила Vcentri HUB у Голосіївському районі
17:03
У Броварах зафіксовано один випадок підозри на лептоспіроз
16:45
На Київщині власники елітних автомобілів сплатили 4,1 млн гривень транспортного податку
16:30
У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.