четвер, 25 квітня 2024 г.

Вадим Карасев: оппозиция срывает компромисс с властью, чтобы ее не обвинили в сдаче позиций

Радикальным группировкам, участвующим в силовых акциях, компромиссы не интересны. В свою очередь, оппозиция поддерживает позицию радикалов только потому, что боится обвинений в сдаче интересов Майдана.

Такое мнение высказал политолог Вадим Карасев, комментируя сегодняшние стычки участников митингов с силами правопорядка.

“Компромисс – это всегда непросто, а политических компромиссов вообще легких не бывает. Несмотря на то, что реальный компромисс – это двусторонняя обоюдная победа, всегда найдется много критиков в обеих сторон, которые будут обвинять своих переговорщиков в том, что они проиграли, уступили, слили например Майдан, как это уже звучало на последнем воскресном вече Майдана. Поэтому компромисс не означает, что все закончилось. Всегда после этого доигрывается политическая партия, стороны начинают заниматься риторическими вербальными упражнениями в том, что они не проиграли, что они выиграли. Что власть или другая сторона должна пойти на уступки. Все дело в том, что переговорщикам нужно не потерять своих избирателей и сторонников, которых всегда готовы перехватить более радикальные или настроенные на реальный компромисс группы”, - сказал эксперт.

По его мнению, в срыве политических договоренностей и дальнейшем силовом противостоянии больше заинтересованы экстремистские движения, нежели лидеры парламентской оппозиции.

“Сейчас мы видим ситуацию, когда радикалы не принимают компромисс и начинают новую риторическую войну в адрес своих противников, а к этому подключается и оппозиционная сторона, которая заключила компромисс, чтобы ее не обвинили в сдаче позиций. Вот этот удвоенный хор голосов и проявляется в тех случаях словесной войны в адрес своих партнеров по переговорам, который мы наблюдаем последние два дня, когда компромисс, достигнутый на основе принятия закона об амнистии, вступил в силу”, — сказал Карасев.

Он подчеркнул, что договориться о компромиссе легче, нежели обеспечить условия для его достижения.

“Особенно это тяжело среди тех, кто занимается политикой не на круглых столах и в переговорных комнатах, а стоит на улицах и распален энергией уличного протеста”, — отметил Карасев.

Он напомнил, что обеим сторонам нужно быть терпимее и проявить выдержку.

“Это необходимо всем политически ответственным людям, политическим элитам, как оппозиционным, так и провластным, понимая при этом, что погасить энергию уличного протеста будет трудно. Потому что зубную пасту выдавленную из тюбика загнать назад невозможно. Так и здесь – нужно много терпения и выдержки, чтобы не поддаваться на разного рода провокации радикалов, для того, чтобы  компромисс вступил в силу не столько на бумаге и в устных договоренностях, сколько в гуще политики. А сегодня в Украине политика делается в том числе и на улицах и это тоже надо учитывать. Ведь радикалам компромиссы не нужны. Вы слышите, какая разрушительная критика звучит в адрес оппозиции, которая этого компромисса в виде закона об амнистии достигла”, — отметил политолог.

Теги: протест, радикал, политолог, карасев, компромисс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.