понедельник, 14 июня 2021 г.

У Києві почалися комунальні війни, - Монтян

Відключення гарячої води у Києві може означати початок війни між комунальною мафією і столичним монополістом ПАТ “Київєнерго”, в якій кияни опиняються заручниками.

Таку думку висловила лідер політичної партії “Спільна дія” адвокат Тетяна Монтян.

“Для представників нової влади є неприйнятним відсутність контролю над компанією, що монополізувала у столиці постачання електроенергії та тепла. Цілком закономірно, що почнеться тиск на її власників з метою перерозподілу грошових потоків, а може, і часток у власності компанії. Те, що Київєнерго вже почало відключати гарячу воду одразу у сотнях домів, а раніше відключала світло по центральних вулицях, може бути відповіддю “Київенерго” на такий тиск”, - говорить Монтян.

“Якщо раніше не дивлячись на борги, головні гравці ринку, а це усілякі столичні КП, “Київенерго” і “Нафтогаз”, якось домовлялися між собою, і кияни продовжували отримувати світло, тепло і газ, то зараз очевидно, що ніхто не розраховує на скільки-небудь довгострокові перспективи, тому і почали діяти жорстко. А страждає від таких “розборок” населення, хоча якраз  воно практично не має заборгованості за комунальні послуги”, - зазначає Монтян.

За її словами, при відсутності критичної заборгованості у населення і одночасно наявності майже мільярда гривень боргу у комунальних підприємств (КП) перед “Київенерго” очевидне, що з боку КП, тобто комунальних ЖЕКів - відбувається шахрайство. “У нас завжди була різниця між тим, скільки сплачує населення за комунальні послуги, і заборгованістю КП, що обслуговують житлові будинки. Наразі, коли в країні міжвладдя, не виключно, що КП, тобто ЖЕКи, яким більшість населення сплачує за комунальні послуги, замість того, щоби направити кошти за призначенням, тобто “Київенерго”, використали їх на свій розсуд”, - сказала Тетяна Монтян. У такій ситуації, стверджую адвокат, юридично “Київенерго” має всі підстави не постачати товар, тобто тепло для підігріву води, за яке не отримує плату.  

 На думку Монтян, погрози відключити весь Київ від гарячої води, що озвучив голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, мають всі шансі втілитися. “Єдиним виходом для киян, що 100-відсодково сплачують за комунальні послуги, і не хочуть залишитися без комунальних послуг, - це починати негайно створювати ОСББ і позбавлятися ЖЄКів-“прокладок”, які міська влада нав’язала мешканцям багатоповерхівок. Мешканці тих київських будинків, в яких є ЖБК чи ОСББ, і що мають прямі договори з “Київенерго” , не мають проблем з постачанням гарячої води”, - нагадує Тетяна Монтян. 

Тетяна Монтян наголошує, що у тих умовах, що склалися, влада повинна посприяти створенню ОСББ. “Якщо влада дійсно бажає провести якісні зміни у країні, то нехай нарешті проведе через парламент зміни до Цивільного Кодексу України та до закону “Про ОСББ”, чим спростить ухвалення легітимних колективних рішень співвласниками багатоквартирних будинків за прийнятою в усьому цивілізованому світі звичайною демократичною процедурою”, - зазначила вона.

“Врешті решт, на сьогодні, через передачу житлових багатоповерхівок у керування відповідальним громадянам, що самоорганізуються та створюють ОСББ, наші міста отримають шанс виповзти із тієї комунальної ями, в якій країна перебуває вже 23  роки”, - переконана лідер “Спільної дії” Тетяна Монтян.

Теги: осмд, коммуналка, тариф, жэк, адвокат, жск, монтян, осбб, спильна дия

понедельник, 14 июня 2021 г.
12:57
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
17:24
В Киевском центре крови критическая нехватка крови двух групп
17:04
Київоблрада може розглянути питання дофінансування медзакладів вже на наступній сесії, - Семенова
16:46
Кличко распорядился начать в Киеве антитабачную рекламную кампанию
16:22
Киевоблсовет просит “Укрпочту” восстановить почтовые отделения на Киевщине
16:14
Близкий к Кличко Белоцерковец хочет подставить киевскую Зе-команду, - Татьяна Лупова
16:07
Кабмин утвердил системы оценки и сертификации строительной продукции, которые начнут действовать с 1 января 2023 года
16:04
В Киеве умер известный хореограф, народный артист Украины Григорий Чапкис
15:41
У 2021 році буде проведено капітальний ремонт Яготинського будинку культури, - депутат Горковенко
15:26
Евгению Дыхне вручен обвинительный акт в деле о злоупотреблении служебным положением на посту директора аэропорта “Борисполь”
15:05
В Центральном парке столицы ограничили въезд автомобилей (фото)
14:41
Урбаниста Селика назначили советником Усова
14:25
За выходные в столице вакцинировали почти 6,5 тысяч человек
14:01
Киевоблсовет утвердил обновленный регламент
13:57
Правоохранители задержали Сабадаша за “обилечивание” перевозчиков по поручению Кличко и “Евросолидарности”, - Сазонов
13:42
В Киеве полицейские задержали четырех юнцов за похищение таксиста (фото)
Календарь событий