вівторок, 19 березня 2024 г.

У Василькові проти перейменування набережної на честь Джонсона

У Василькові проти перейменування набережної на честь Джонсона

Жителі міста Васильків проти перейменування стугнянської набережної на честь прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона. Тип паче -  без проведення громадських обговорень. Нагадавши, що міська влада вже рік як ігнорує пропозицію активістів щодо перейменування однієї із проросійських вулиць на честь Героя України з Василькова. 

Про це KВ дізналася із повідомлення голови ГО "Європейське суспільство" Богдана Корчинського. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Дима Приходько сьогодні зранку не витримав і записав емоційне відео про своє відношення до ініціативи мерії по “дерусифікації” стугнянськоі набережної у Василькові. Хто не в курсі, мерія Василькова заявила про перейменування стугнянської набережну в честь прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона. Діма у своєму відео емоційно, не підбираючи слова розкритикував ініціативу мера, до слова, абсолютно заслужено. Відео набирає популярності в мережі. Я теж вважаю, що з хайпом на перейменуванні  можна почекати до кінця війни", – йдеться у дописі. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На його думку, цей процес не на часі, коли відбувається війна і має відбувався із максимальним залученням громадськості. І якщо таки перейменувати вулиці, то, в першу чергу, варто розглянути ініціативу Сергія Бірюкова та громадської організації волонтерів та АТОвців "Відсіч"  щодо перейменування вулиці Терешкової іменем Героя України та волонтера АТО з Василькова Дмитра Гончаренка. 

"Я не розумію, чому ця ініціатива більше року ігнорується, а мерія виступає із сумнівними піар пропозиціями. Я наголошую, що Ініціатива Сергія Бірюкова на часі, більше того, ігнорувати звернення більше року є грубим порушенням Конституції. Прикро що йде війна, а ми обговорюємо перейменування стугнянськоі набережної ім’ям іноземного політика, крокуючи вулицями російського поета Пушкіна та депутата російської думи Валентини Терешкової", – пише він.

Також автор Дмитро Приходько, відео якого одержало підтримку серед жителів Василькова, зауважив, що місцева влада, навіть, не поцікавилася громадською думкою щодо доречності перейменування.

"Леді мер не важлива думка більшості мешканців які проти, вона не провела ніяких громадських обговорень, не конкурсів, нічого…", – пише він.

У соцмережах триває бурхливе обговорення, де все більше місцевих жителів виступають проти перейменуваняя набережної на честь Джонсона.

Нагадаємо, як повідомляла раніше KВ, у Василькові на Київщині місцева влада планує перейменувати набережну упродовж річки Стугна. Набережну пропонують перейменувати на честь прем‘єр-міністра Великої Британії – Бориса Джонсона.

Читайте: Неподалік Вишеграда на Київщині виявили тіло закатованого рашистами чоловіка

Фото: BBC

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини києва, новини київщини, новини київської області, війна, війна росії проти україни, рф, перейменування, васильків, наталія баласинович, борис джонсон, набережна, богдан корчинський

вівторок, 19 березня 2024 г.
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.