четверг, 25 февраля 2021 г.

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

У суді триває розгляд справи за позовом депутата Київської облради від "ЗА Майбутнє" Ярослава Москаленка щодо оскарження обрання голови Київоблради. У партії впевнені: депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” порушили не лише процедуру голосування, а й діяли всупереч норм Регламенту.

Про це, як передає KV, повідомила керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "ЗА Майбутнє" Любов Гребелюк. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За її словами, процедура обрання кандидата на голову Київської обласної ради за Регламентом порушувалася двічі. 

Вперше депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” зірвали сесійне засідання та процедуру повторного таємного голосування 25 листопада 2020 року. Тоді кандидат від політичної партії “ЗА Майбутнє” Ярослав Москаленко йшов з відривом (42 голоси) від свого опонента від політичної партії “Слуга народу” Олександра Склярова. За нього депутати віддали лише 38 голосів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

"Представники тимчасової президії від “Слуги народу”, ОПЗЖ та “Батьківщини”, розуміючи, що при дотриманні Регламенту їхній кандидат не набирає необхідної кількості голосів, провели  “таємне” засідання тимчасової президії Київської обласної ради VIII скликання, на яке не було запрошено представників партій “ЗА Майбутнє” та “Європейська солідарність”. На засіданні протиправно прийнято рішення (у формі протоколу) про визначення порядку денного пленарного засідання, де запропоновано продовжити перше пленарне засідання першої сесії, змінити форму бюлетеня та змінити склад Лічильної комісії", – говорить Любов Гребелюк.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Адвокат зауважила, що вдруге депутати пішли всупереч Регламенту вже 27 листопада 2020 року під час повторних виборів голови ради. У результаті дій депутатів, за її словами, Москаленко фактично позбавили права на рівноправну участь у голосуванні та бути обраним.

"У випадку, встановленому пунктом 12 ст. 25 Регламенту, одним з основних критеріїв законності процедури обрання голови, є саме наявність одного бюлетеня з прізвищами всіх кандидатів на посаду голови ради. Між тим, Київська обласна рада в порушення Регламенту затвердила бюлетені для кожного кандидата на посаду голови, де зазначила лише одне прізвище. Бюлетені з прізвищем Москаленка депутатам не надавались, були роздані бюлетені лише за Склярова [...] За алфавітом прізвище Москаленко йде перед Скляровим, проте бажання провладної коаліції влаштувати обрання саме Склярова дозволило проігнорувати положення Регламенту і в цій частині", – додала вона.

За словами Любов Гребелюк, нині обласна рада, на чолі зі Скляровим, стверджує про правомірність затвердженої форми бюлетеня. 

"Вона ділить вибори на перші, які на їхню думку врегульовані Регламентом, і на повторні, які начебто Регламентом не врегульовані. В такий спосіб Київська обласна рада намагається маніпулювати в суді. Проте, Регламентом Київської облради чітко встановлено, що до бюлетеня по виборах посадових осіб Ради включаються всі висунуті кандидатури, які дали згоду балотуватися. А також те, що такий бюлетень має бути лише один", – резюмувала вона.

Нагадаємо, що тарифну сесію Київоблради, на якій депутати планували розглянути звернення до президента про надзвичайно високі тарифах на енергоносії, відклали на невизначений термін. З ініціативою скликати таку сесію в Київоблраді виступали депутати фракцій "За Майбутнє" і "Європейська солідарність".

Читайте: “За майбутнє” Киевщины готовы судиться со “Слугой народа”

Фото: колаж KV

КиевVласть


Вероніка Злацька

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, новини київщини, мнение, власть киевщина, позиция, позиція, местные выборы, ярослав москаленко, За майбутнє, місцеві вибори, областной совет, обласна рада, любов гребелюк, любовь гребелюк

четверг, 25 февраля 2021 г.
09:34
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
10:24
СБУ подозревает столичного “эксперта” в госизмене и работе на РФ (фото)
10:04
Курс валют в Киеве: 25 февраля 2021 года
09:41
Компания депутата Киевсовета Баленко будет управлять “Сухолучьем” экс-президента Януковича на берегу Киевского водохранилища
09:21
В Украине количество новых носителей коронавирусной болезни возросло до 8 тысяч
09:01
Сегодня, 25 февраля, в первой половине дня в Киеве сильный туман
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 лютого 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 25 февраля 2021 года
среда, 24 февраля 2021 г.
20:45
В четверг, 25 февраля, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:24
Киев получил более 42 тысяч доз вакцины от COVID-19 (фото)
20:03
Под посольством РФ в Киеве на бигборде появилась новая реклама контрразведки СБУ (фото)
19:41
В ОДА розповіли, які соціальні об’єкти ввійшли до програми “Велике будівництво” на Київщині в 2021 році
19:20
Кабмин внес в Раду законопроект о Всеукраинской переписи населения
19:04
Столичные правоохранители расследуют увеличение в 34 раза площади бизнес-центра Крючкова на Печерске
18:45
Завтра, 25 февраля, в Белой Церкви будет отключен один из светофорных объектов
18:21
Понад 20 медиків із Київщини отримали щеплення проти COVID-19 у перший день вакцинації (фото)
Календарь событий