пятница, 7 мая 2021 г.

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

У суді триває розгляд справи за позовом депутата Київської облради від "ЗА Майбутнє" Ярослава Москаленка щодо оскарження обрання голови Київоблради. У партії впевнені: депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” порушили не лише процедуру голосування, а й діяли всупереч норм Регламенту.

Про це, як передає KV, повідомила керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "ЗА Майбутнє" Любов Гребелюк. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За її словами, процедура обрання кандидата на голову Київської обласної ради за Регламентом порушувалася двічі. 

Вперше депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” зірвали сесійне засідання та процедуру повторного таємного голосування 25 листопада 2020 року. Тоді кандидат від політичної партії “ЗА Майбутнє” Ярослав Москаленко йшов з відривом (42 голоси) від свого опонента від політичної партії “Слуга народу” Олександра Склярова. За нього депутати віддали лише 38 голосів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

"Представники тимчасової президії від “Слуги народу”, ОПЗЖ та “Батьківщини”, розуміючи, що при дотриманні Регламенту їхній кандидат не набирає необхідної кількості голосів, провели  “таємне” засідання тимчасової президії Київської обласної ради VIII скликання, на яке не було запрошено представників партій “ЗА Майбутнє” та “Європейська солідарність”. На засіданні протиправно прийнято рішення (у формі протоколу) про визначення порядку денного пленарного засідання, де запропоновано продовжити перше пленарне засідання першої сесії, змінити форму бюлетеня та змінити склад Лічильної комісії", – говорить Любов Гребелюк.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Адвокат зауважила, що вдруге депутати пішли всупереч Регламенту вже 27 листопада 2020 року під час повторних виборів голови ради. У результаті дій депутатів, за її словами, Москаленко фактично позбавили права на рівноправну участь у голосуванні та бути обраним.

"У випадку, встановленому пунктом 12 ст. 25 Регламенту, одним з основних критеріїв законності процедури обрання голови, є саме наявність одного бюлетеня з прізвищами всіх кандидатів на посаду голови ради. Між тим, Київська обласна рада в порушення Регламенту затвердила бюлетені для кожного кандидата на посаду голови, де зазначила лише одне прізвище. Бюлетені з прізвищем Москаленка депутатам не надавались, були роздані бюлетені лише за Склярова [...] За алфавітом прізвище Москаленко йде перед Скляровим, проте бажання провладної коаліції влаштувати обрання саме Склярова дозволило проігнорувати положення Регламенту і в цій частині", – додала вона.

За словами Любов Гребелюк, нині обласна рада, на чолі зі Скляровим, стверджує про правомірність затвердженої форми бюлетеня. 

"Вона ділить вибори на перші, які на їхню думку врегульовані Регламентом, і на повторні, які начебто Регламентом не врегульовані. В такий спосіб Київська обласна рада намагається маніпулювати в суді. Проте, Регламентом Київської облради чітко встановлено, що до бюлетеня по виборах посадових осіб Ради включаються всі висунуті кандидатури, які дали згоду балотуватися. А також те, що такий бюлетень має бути лише один", – резюмувала вона.

Нагадаємо, що тарифну сесію Київоблради, на якій депутати планували розглянути звернення до президента про надзвичайно високі тарифах на енергоносії, відклали на невизначений термін. З ініціативою скликати таку сесію в Київоблраді виступали депутати фракцій "За Майбутнє" і "Європейська солідарність".

Читайте: “За майбутнє” Киевщины готовы судиться со “Слугой народа”

Фото: колаж KV

КиевVласть


Вероніка Злацька

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, новини київщини, мнение, позиция, власть киевщина, позиція, местные выборы, ярослав москаленко, За майбутнє, місцеві вибори, областной совет, обласна рада, любов гребелюк, любовь гребелюк

четверг, 6 мая 2021 г.
08:42
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
В пятницу, 7 мая, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
17:41
Столичные власти подали в Минюст документы о предоставлении 17 объектам в Киеве охранного статуса
17:03
В Славутичі реконструюють басейн
16:40
За первый квартал столицу посетили более 100 тысяч иностранных туристов
16:05
Люди віком 60+ складають майже 50% від усіх вакцинованих на Київщині
15:36
Пять ближайших ночей будет изменен маршрут движения трех столичных троллейбусов (схема)
15:07
За сутки в Киеве выявили более 600 носителей коронавируса
14:06
Експерти почали роботу над брендом Київщини, жителів області запрошують долучатись
13:30
Edelburg Development обнародовал динамику строительства ЖК Wellspring в апреле
13:07
Столичная клиника МВД получила антиковидную вакцину Pfizer
12:06
Коронавірус діагностували в більш ніж ста жителів Київщини
11:02
Роман Тытыкало возглавил экологическую комиссию Киевоблсовета
10:06
Почти 7,5 тысяч обращений по поводу домашнего насилия зафиксировано в Киеве с начала года
09:05
Более 6 тысяч носителей коронавируса выявлено за сутки в Украине
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 6 травня квітня 2021 року (повний список населених пунктів)
Календарь событий
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
30 апреля 2021 г. 09:30
Как детективы НАБУ “сливают” дело о бюджетных растратах КП “Информатика”
В августе 2021 года Высший антикоррупционный суд (ВАКС) может закрыть уголовное производство, в рамках которого расследуется причастность руководства КП “Информатика” к крупной растрате бюджетных средств. Речь идет о закупке этим коммунальным предприятием в 2016-2017 годах систем видеонаблюдения у ООО “Каргон” и ООО “Интелекшуал Констракшн”. Сотрудничество указанного КП с этими компаниями, по информации аудиторов Киевской горгосадминистрации (КГГА), привело к потере городским бюджетом около 30 млн гривен. Именно аудиторский отчет лег в основу уголовного производства, открытого Национальным антикоррупционным бюро (НАБУ) в сентябре 2019 года. Но детективы этого бюро, по мнению судей ВАКС,  явно затягивают не самое сложное дело: провалили проведение судебно-товароведческой экспертизы, фактически ничего не делали по этому делу с августа 2020 года. 
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
29 апреля 2021 г. 12:00
Новый парк в заливе Берковщина строят по очень интересной схеме
В Киеве бюджетные средства вливаются в обустройство очередного парка в отсутствии оформленной для этого земли. На сей раз речь идет о заливе Берковщина, где на берегу Днепра Ян Табачник и Иосиф Кобзон с санкции Киевсовета ранее планировали построить высотный многофункциональный комплекс. Теперь “Киевзеленстрой” там обещает построить парк “Прибрежный” (по документам работы значатся как “капремонт благоустройство парка”). Подрядчик  – ООО “Евротехнологии групп” – в минувшем году получил за соответствующие работы 6,8 млн гривен, сейчас подписан договор еще на 33,7 млн гривен. В учредителях этой компании ранее значился замначальника управления  капвложений “Киевзеленстроя” Тарас Бойправ. Наверное, не удивительно, что указанное ООО сделали генподрядчиком создания парка еще до его победы в первом тендере.