пятница, 24 сентября 2021 г.

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

“Три фракції Київоблради позбавили конкурентів Склярова права бути обраними головою Київоблради”, - адвокатка

У суді триває розгляд справи за позовом депутата Київської облради від "ЗА Майбутнє" Ярослава Москаленка щодо оскарження обрання голови Київоблради. У партії впевнені: депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” порушили не лише процедуру голосування, а й діяли всупереч норм Регламенту.

Про це, як передає KV, повідомила керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "ЗА Майбутнє" Любов Гребелюк. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За її словами, процедура обрання кандидата на голову Київської обласної ради за Регламентом порушувалася двічі. 

Вперше депутати від “Слуги народу”, “Опозиційної платформи – за життя” та “Батьківщини” зірвали сесійне засідання та процедуру повторного таємного голосування 25 листопада 2020 року. Тоді кандидат від політичної партії “ЗА Майбутнє” Ярослав Москаленко йшов з відривом (42 голоси) від свого опонента від політичної партії “Слуга народу” Олександра Склярова. За нього депутати віддали лише 38 голосів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

"Представники тимчасової президії від “Слуги народу”, ОПЗЖ та “Батьківщини”, розуміючи, що при дотриманні Регламенту їхній кандидат не набирає необхідної кількості голосів, провели  “таємне” засідання тимчасової президії Київської обласної ради VIII скликання, на яке не було запрошено представників партій “ЗА Майбутнє” та “Європейська солідарність”. На засіданні протиправно прийнято рішення (у формі протоколу) про визначення порядку денного пленарного засідання, де запропоновано продовжити перше пленарне засідання першої сесії, змінити форму бюлетеня та змінити склад Лічильної комісії", – говорить Любов Гребелюк.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Адвокат зауважила, що вдруге депутати пішли всупереч Регламенту вже 27 листопада 2020 року під час повторних виборів голови ради. У результаті дій депутатів, за її словами, Москаленко фактично позбавили права на рівноправну участь у голосуванні та бути обраним.

"У випадку, встановленому пунктом 12 ст. 25 Регламенту, одним з основних критеріїв законності процедури обрання голови, є саме наявність одного бюлетеня з прізвищами всіх кандидатів на посаду голови ради. Між тим, Київська обласна рада в порушення Регламенту затвердила бюлетені для кожного кандидата на посаду голови, де зазначила лише одне прізвище. Бюлетені з прізвищем Москаленка депутатам не надавались, були роздані бюлетені лише за Склярова [...] За алфавітом прізвище Москаленко йде перед Скляровим, проте бажання провладної коаліції влаштувати обрання саме Склярова дозволило проігнорувати положення Регламенту і в цій частині", – додала вона.

За словами Любов Гребелюк, нині обласна рада, на чолі зі Скляровим, стверджує про правомірність затвердженої форми бюлетеня. 

"Вона ділить вибори на перші, які на їхню думку врегульовані Регламентом, і на повторні, які начебто Регламентом не врегульовані. В такий спосіб Київська обласна рада намагається маніпулювати в суді. Проте, Регламентом Київської облради чітко встановлено, що до бюлетеня по виборах посадових осіб Ради включаються всі висунуті кандидатури, які дали згоду балотуватися. А також те, що такий бюлетень має бути лише один", – резюмувала вона.

Нагадаємо, що тарифну сесію Київоблради, на якій депутати планували розглянути звернення до президента про надзвичайно високі тарифах на енергоносії, відклали на невизначений термін. З ініціативою скликати таку сесію в Київоблраді виступали депутати фракцій "За Майбутнє" і "Європейська солідарність".

Читайте: “За майбутнє” Киевщины готовы судиться со “Слугой народа”

Фото: колаж KV

КиевVласть


Вероніка Злацька

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, новини київщини, мнение, позиция, позиція, власть киевщина, местные выборы, ярослав москаленко, За майбутнє, місцеві вибори, областной совет, обласна рада, любов гребелюк, любовь гребелюк

пятница, 24 сентября 2021 г.
10:01
Суд вернул общине землю в парке “Нивки”, которую Киевсовет отдал под застройку
09:44
Курс валют в Киеве: 24 сентября 2021 года
09:22
В Голосеевском районе 46 соток земли вернут общине Киева
09:04
За минувшие сутки в Украине зафиксировано более девяти тысяч новых случаев COVID-19
07:15
Сегодня, 24 сентября, ярмарки пройдут в девяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 сентября 2021 года
четверг, 23 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Аэропорт “Борисполь” занял четвертое место в Европе по эффективности в своей категории
20:02
Стипендии Киевсовета получат 100 одаренных столичных детей
19:50
Подольское управление образования и Киевское строительное училище подвергнут аудиту
19:37
Киевсовет снова отказался объявлять озеро Вырлица ландшафтным заказником
19:24
На Киевской таможне обнаружили в конструкторе каннабис стоимостью более 200 тысяч гривен (фото)
19:03
Столичные спецдома для ветеранов собрались реорганизовать
18:55
“Укрзализныця” назначила на выходные дополнительный рейс Интерсити+ во Львов
18:42
В Киеве создадут Карту доступности
18:29
На внеочередную сессию ВР, созванную спикером Разумковым почти никто не пришел
Календарь событий