п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Тимошенко анонсував розширення доступної іпотеки під 7% за програмою “Велике будівництво”

Тимошенко анонсував розширення доступної іпотеки під 7% за програмою “Велике будівництво”

Верховна Рада зробила крок до реалізації президентської програми доступного житла. Парламент прийняв у першому читанні законопроєкт № 5308, який дозволить видати близько 8 тисяч іпотечних кредитів на житло та передати 12 тисяч квартир у фінансовий лізинг. Ініціативу підтримали 263 народних депутати.

Про це KV стало відомо з коментаря офіційній Facebook-сторінці “Укрфінжитла” заступника голови Офісу президента, координатора програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Це другий етап впровадження президентської ініціативи для забезпечення громадян України доступним житлом. Незабаром ми суттєво масштабуємо наявну програму іпотеки під 7%, забезпечивши розвиток ринку іпотечного кредитування”, – прокоментував заступник голови Офісу президента, координатор програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко.

Крім того, буде впроваджено новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. “Придбати житло у лізинг під 5% річних зможуть сотні сімей медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських та рятувальників”, – повідомив Тимошенко.

Реалізовувати президентську програму буде створене у 2020 році ПрАТ “Укрфінжитло”. Українці зможуть оформити іпотечний кредит терміном до 30 років із першим внеском у 20%. Ставка по кредиту буде фіксованою – 7% на рік, що набагато вигідніше за пропозиції комерційних банків. Також житло можна буде придбати в лізинг під 5% річних, без першого внеску.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“Сотні тисяч громадян потребують покращення житлових умов, але за наявних обставин більшість із них не може собі дозволити придбати житло”, – констатує генеральний директор ПрАТ “Укрфінжитло” Василь Шкураков.

За його словами, такі програми існують у всіх розвинених країнах світу. Прийняття закону в цілому дозволить розпочати масштабну державну програму доступної іпотеки і в Україні.

Як раніше повідомляв Кирило Тимошенко, у 2021 році президентська програма “Велике будівництво” буде суттєво розширена. Крім суто інфраструктурних проєктів і розбудови мережі доріг, садочків, шкіл, лікарень та спортивних об’єктів, буде запущена “Велика реставрація” пам’яток культури, програми доступної іпотеки і лізингу житла, розвитку авіа- та залізничного сполучення між регіонами України та багато іншого.

Читайте: Заступник керівника Офісу Президента: Триває робота над підготовкою програми фінансового лізингу на житло під 5%

Фото: відкриті джерела

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, позиция, велике будівництво, житло, кирило тимошенко, іпотека, програма доступного житла, лізінг

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.