неділя, 7 липня 2024 г.

Рада переглянула повноваження рятувальників у системі МВС

Рада переглянула повноваження рятувальників у системі МВС

Верховна Рада (ВР) розмежувала повноваження у сфері цивільного захисту між Міністерством внутрішніх справ та Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Документ, відправлений на підпис президенту Володимиру Зеленському, закріплює за МВС під керівництвом Дениса Монастирського (на фото) повноваження формувати політику цивільного захисту, а ДСНС відводить роль її виконавця.

Про це KВ стало відомо із законопроекту №5847 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування повноважень між центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту”, ухваленого ВР (274 голосів “за”) у другому читанні та в цілому на засіданні 21 квітня 2022 року (законопроект передано на підпис президенту Володимиру Зеленському).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Розділити повноваження формування державної політики у сфері цивільного захисту та організацію її реалізації в команді президента Зеленського хотіли ще за часів екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (ДСНС перейшла під контроль МВС 25 квітня 2014 року).

З пояснювальної записки до законопроекту №5847 випливає, що рішення знову розділити МВС та ДСНС було документально оформлено ще у 2020 році, “відповідно до протоколу засідання Урядового комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад та територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров'я, економічної, фінансової та правової політики, правоохоронної діяльності, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури від 18 червня 2020 р. №3”.

Але відкрито заговорили про це в “Слузі народу”, а законопроект уряду Дениса Шмигаля був внесений в Раду – вже після того, як влітку 2021 року Аваков був звільнений з посади, а замість нього призначений цілком лояльний президентові Зеленському міністр – Денис Монастирський

Утім, потрібні Офісу президента законодавчі зміни були проведені через сесійну залу Ради тільки тепер (в першому читанні документ проголосували 16 лютого ц.р.).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно із запропонованою моделлю, МВС вносить на розгляд Кабміну проекти планів державного рівня у сфері цивільного захисту.

Міністерство формує відповідну державну політику з питань створення, утримання та реконструкції захисних споруд, а також щодо інженерно-технічних заходів, пожежної та техногенної безпеки.

За МВС залишається визначення політики щодо радіаційного та хімічного захисту; складання обов'язкових для всіх статутів та правил, що належать до техногенної та пожежної безпеки, а також норм, інструкцій та методики для системи цивільного захисту.

Як і до цього, міністерство відповідатиме за державний контроль у сфері пожежної та техногенної безпеки, дозвільно-реєстраційну діяльність, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення тощо.

Законопроект докладно розписує повноваження ДСНС, здебільшого ці повноваження зараз віднесені до сфери МВС. Пропонується зробити інакше: детальніше розписати повноваження ДСНС, а також передати цьому відомству навчальні заклади та наукові центри, заклади охорони здоров'я (медичні підрозділи), що належать до сфери управління рятувальників.

Керівником ДСНС з 16 лютого 2022 року є Сергій Крук. Він змінив на цій посаді звільненого торік у листопаді Миколу Чечоткіна. 

Докладніше: Мечты Зеленского сбываются: МВД начинают возвращать к “дореволюционному” состоянию

Фото: BBC News Україна

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, володимир зеленський, дснс, Верховна Рада, Кабінет Міністрів, слуга народу, денис шмигаль, президент україни, мвс, денис монастирський, державна служба з надзвичайних ситуацій, міністерство внутрішніх справ

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.