неділя, 28 квітня 2024 г.

NGO при ООН допомагає УПЦ МП

NGO при ООН допомагає УПЦ МП

NGO “Public Advocacy” запропонувала УПЦ МП заявити про порушення своїх прав в ООН. Раніше правозахисна організація надала звіт про зникнення віруючих і священнослужителів УПЦ, який у 2023 році розгляне Комітет з насильницьких зникнень Організації Об'єднаних Націй.

Про це KВ стало відомо з повідомлення неурядової організації зі спеціальним консультативним статусом при економічній та соціальній Раді ООН “Public Advocacy".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

"Враховуючи  інформацію, розміщену в рішенні Священного Синоду УПЦ від 20 грудня 2022 року, а саме про занепокоєність Синоду УПЦ МП законопроектами, які суперечать нормам міжнародного права, санкціями, які застосовані до церковної ієрархії, проведеними у монастирях та єпархіях УПЦ общуками та, як зазначено в рішенні Синоду – фактами підкидання протягом таких обшуків листівок, літератури, тощо, – ці події можуть стати предметом розгляду міжнародних організацій вже у 2023 році протягом регулярних сесії Ради із прав людини ООН, які тричі на рік відбуваються у штаб-квартирі ООН в Женеві", – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також раніше NGO Public Advocacy на підставі даних відкритого моніторингу спрямувала в межах процедур Комітету звіт про насильницькі зникнення кліриків та вірян УПЦ.

  • Зникнення  архімандрита Лавра (Березовського), настоятеля храму ікони Божої Матері “Живоносне джерело” у селі Іванівка Житомирської єпархії УПЦ МП.
  • Зникнення клірика Київської єпархії УПЦ МП, заступника керівника Синодального відділу УПЦ МП з питань охорони здоров`я та пастирської опіки протоієрея Генадія Батенко.
  • Зникнення при спробах захопити культову споруду архимандрита Тіта та послушника Трофіма - насельників Свято-Троїцький  Дуконського чоловічого монастиря Івано-Франківської єпархії УПЦ.
  • Зникнення настоятеля храму Архістратига Михаїла у м. Бородянка Київської області прот. Віктора Талько.

"За наслідками розгляду цього звернення Комітет ООН ухвалив рішення про включення питань порушень прав вірян УПЦ до порядку денного комітету та надіслав уряду України питання, що стосуються прийняття українською владою заходів, спрямованих на розслідування фактів насильницких зникнень та їх подальшої профілактики", – йдеться у повідомленні.

Читайте: Монастир Києво-Печерської лаври подав позив через порушення договору оренди Успенського собору і Трапезного храму, - УПЦ

Як писала KВ, Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів Дениса Шмигаля розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій -мова йде, в першу чергу, про УПЦ МП. Також в указі Президента є ряд доручень Службі безпеки України (СБУ) та Національній поліції.

Читайте: СБУ завершила обшуки у монастирях та храмах УПЦ у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях та УПЦ МП умисно називають російською для розпалювання релігійної ворожнечині в країні, – Онуфрій закликав Зеленського захистити свободу віросповідання

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олексій Вєтров

Теги: новини києва, новини україни, упц, оон, громадський правозахист

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.