вівторок, 9 серпня 2022 г.

Президент вніс зміни до положення про військовий квиток

Президент вніс зміни до положення про військовий квиток

Президент Володимир Зеленський змінив Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу. Зміни, зокрема, стосуються порядку видачі військових квитків військовозобов’язаним та резервістам.

Про це KВ стало відомо з указу №457/2022 “Про внесення змін до Указу Президента України від 30 грудня 2016 року № 582/2016", підписаного напередодні президентом Володимиром Зеленським.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У зміненому порівняно з 2016 роком Положенні установлено, що віднині військовий квиток є документом, що також посвідчує особу резервіста.

Йдеться про те, що військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.

Зазначається, що військовий квиток є єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України (ЗСУ), Державної прикордонної служби України (ДПСУ), Служби безпеки України (СБУ), Служби зовнішньої розвідки (СЗР), Управління державної охорони України (УДО), Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов’язаних і резервістів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Військові квитки тепер видаються районними (об'єднаними районними), міськими (районними у містах, об'єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки у таких випадках:

  • призову або прийняття на військову службу;

  • зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;

  • прийняття на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань;

  • припинення альтернативної (невійськової) служби у разі закінчення строку її проходження;

  • зняття з військового обліку за станом здоров'я у випадках, визначених Міністерством оборони України (якщо раніше військовий квиток не видавався);

  • виключення з військового обліку за станом здоров'я (якщо раніше військовий квиток не видавався);

  • позбавлення військового звання офіцерського складу.

Військові квитки видаються відповідним підрозділом Центрального управління або регіональним органом СБУ після звільнення військовослужбовця з військової служби у СБУ у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу.

Відповідними підрозділами Служби зовнішньої розвідки України військові квитки після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі зовнішньої розвідки України у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу.

У Положенні також детально прописаний зовнішній та внутрішній вигляд військового квитка.

Читайте: Призов без досвіду та жінки на війні: ЗСУ надали роз'яснення щодо загальної мобілізації

Фото: “Конкурент”

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини україни, новини києва, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, повномасштабне вторгнення рф, військовий квиток

вівторок, 9 серпня 2022 г.
20:45
В Ірпені перекриють для транспорту вулицю Підгірна
20:28
Правоохоронці викрили дует зловмисників з села Семиполки на Броварщині
20:05
Гідрослужби столиці очищають зливостоки в кожному районі, - КМДА
19:47
В Броварах через аварію на електромережах без світла районна лікарня
19:47
У Бундестазі закликають розглянути введення безпекової місії ООН на ЗАЕС та позбавити сили право вето РФ у Радбезі
19:45
У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень
19:23
Ворог, за підтримки авіації, намагається вести штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, - Генштаб ЗСУ
19:05
“Центр комунального сервісу” проводить в Києві звірку номерів квартирних лічильників
18:47
Правоохоронці Києва затримали шахрая-іноземця, який відкрив фіктивний обмінник
18:23
Вибухи в Криму: КВ зібрала найяскравіші відео
18:05
Київські виші очолили рейтинг університетів України
17:43
Комунальним закладам Вишгорода передали 80 тисяч літрів палива
17:26
Столична влада створила Vcentri HUB у Голосіївському районі
17:03
У Броварах зафіксовано один випадок підозри на лептоспіроз
16:45
На Київщині власники елітних автомобілів сплатили 4,1 млн гривень транспортного податку
16:30
У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС
Календар подій
Відкритий лист члена Оргкомітету Київського форуму волонтерів Президенту України Володимиру Зеленському
3 серпня 2022 г. 09:00
Шановний Володимире Олександровичу! 15 липня 2022 року у Києві відбувся перший масштабний Київський Форум волонтерів, в якому взяли участь більше 120 волонтерських спільнот і волонтерів. На форумі було обрано його координаційний орган, покликаний сприяти вирішенню проблем волонтерського руху та його взаємодії з державою –  Оргкомітет. Членом Оргкомітету обрали і мене. Серед багатьох проблем руху, що розглядалися на форумі за участю запрошених представників державних органів, постало питання податкових ризиків для значної кількості волонтерів, діяльність яких йде не через офіційно зареєстровані неприбуткові організації. Впевнений, що Ви у повній мірі обізнані щодо обсягу допомоги армії, вимушеним переселенцям та постраждалим в результаті окупації, що з 2014 року, а тим більше після початку повномасштабної війни, надає волонтерський рух. На жаль, органи влади – Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші виконавчі органи в законодавчому та організаційному плані часто не встигають відповідати викликам, що стоять перед країною та волонтерською спільнотою. Тому, розуміючи важливу роль волонтерського руху для національної безпеки і оборони держави та виходячи зі статті 106 п.17 Конституції України від імені волонтерської спільноти прошу Вас як Верховного Головнокомандуючого Збройних сил України розібратися у проблемі і, виходячи з Ваших можливостей як Президента країни знайти механізми її вирішення.