п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Правоохранители задержали военных, продававших бензин из воинской части на Киевщине в особо крупных размерах

Правоохранители задержали военных, продававших бензин из воинской части на Киевщине в особо крупных размерах

Правоохранители задержали троих фигурантов уголовного дела по фактам систематического присвоения и сбыта имущества одной из военных частей, расположенной на Киевщине, в особо крупных размерах. Так, только в марте – мае 2020 года задокументировано 4 факта вывоза злоумышленниками топлива из воинской части общим объемом 60 тонн стоимостью более 1,3 млн гривен. 

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы Военной прокуратуры Центрального региона Украины. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Установлено, что организованная старшим офицером ВСУ преступная группа, систематически, действуя из корыстных побуждений со злоупотреблением служебным положением, присваивала горюче-смазочные материалы одной из воинских частей, дислоцированной на Киевщине и сбывала их на АЗС в Васильковском и Белоцерковском районах Киевской области”, – говорится в сообщении. 

Отмечается, что в состав группы входили заместитель командира по тылу – начальник тыла и начальник службы горюче-смазочных материалов указанной воинской части, подполковник и старший лейтенант ВСУ соответственно. Их сообщниками в хищении имущества ВС Украины были еще двое гражданских лиц Украины – водитель тягача и частный предприниматель.

В сообщении пресс-службы говорится, что в марте 2020 года вышеупомянутый подполковник применял насилие к одному из бывших сообщников по преступному “бизнесу”, требуя у последнего свою часть имущества на сумму 730 тыс.гривен, то есть совершил противоправные действия, предусмотренные ч. 3 ст. 189 Уголовного кодекса. Во время санкционированного судом обыска у организатора ОПГ правоохранителями выявлено и изъято более 50 тыс. долларов, которые подозреваемый хранил в замаскированной тайнике.

По данным пресс-службы Генеральной прокуратуры, в рамках уголовного производства установлено, что группа действовала на протяжении 2018-2020 годов и присвоила военного имущества на ориентировочную сумму более 10 млн гривен. Сумма ущерба пока проверяется.

Напомним, что в апреле 2020 года Верховная Рада продлила время работы своей Временной следственной комиссии, которая расследует обстоятельства масштабных взрывов на складах боеприпасов с 2014 по 2028 год. Предварительный отчет побуждает усомниться в официальных версиях следствия СБУ. Окончательный доклад ВСК в стенах парламента прозвучит через шесть месяцев.

Читайте: Проректора Госэкоакадемии задержали в Киеве при получении взятки

Фото: пресс-служба прокуратуры

КиевVласть

Ольга Марийко

Теги: новости киевской области, новости киевщины, азс, кража, топливо, генпрокуратура, военная прокуратура, хищение, сбыт, особо крупные размеры

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.