п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Порошенко утвердил изображение ордена “Героев Небесной сотни”

Порошенко утвердил изображение ордена “Героев Небесной сотни”

Президент Украины Петр Порошенко утвердил устав и изображение знака ордена “Героев Небесной сотни”. Текст соответствующего указа от 3 ноября 2014 г. № 844/2014 обнародован на сайте главы государства.

“Орден “Героев Небесной сотни” учрежден для награждения лиц за гражданское мужество, патриотизм, отстаивание конституционных принципов демократии, прав и свобод человека, активную благотворительную, гуманистическую, общественную деятельность в Украине, самоотверженное служение Украинскому народу, проявленные во время Революции достоинства (ноябрь 2013 г. - февраль 2014 г.), других событий, связанных с защитой независимости, суверенитета и территориальной целостности Украины”, - говорится в уставе ордена.

Орденом награждаются граждане Украины, иностранцы и лица без гражданства по указу Президента Украины. Награждение орденом “Героев Небесной Сотни” может быть проведено посмертно. Второй раз награждение орденом не производится.

Согласно уставу, награжденный этим орденом именуется рыцарем ордена Героев Небесной сотни. Девиз ордена: “Свобода и достоинство”.

Лицу, награжденному орденом “Героев Небесной сотни”, вручаются знак ордена, орденская книжка, футляр знака ордена.

Знак ордена изготавливается из серебра и имеет форму прямого равностороннего креста с одинаковыми основами на его концах. Крест покрыт полупрозрачной голубой эмалью, с серебряной каймой по периметру. В центре креста - изображение небесного воина в доспехах с мечом и щитом. Доспехи и щит стилизованы под соответствующие самодельные предметы снаряжения участников Революции достоинства. Все изображения рельефны. На оборотной стороне знака ордена помещена надпись рельефными буквами “Свобода и достоинство” и выгравирован номер знака.

Размер креста ордена между противоположными его концами - 36 мм. Крест ордена с помощью кольца и ушка соединяется с прямоугольной колодкой, обтянутой шелковой муаровой лентой голубого цвета с белой продольной полоской посередине. Ширина ленты - 28 мм, а ширина полоски - 3 мм. Размер колодки: высота - 45 мм, ширина - 28 мм. На обратной стороне колодки - застежка для прикрепления знака ордена к одежде. Планка креста ордена “Героев Небесной сотни” представляет собой прямоугольную металлическую пластинку, обтянутую лентой, как на колодке креста ордена. Размер планки: высота - 12 мм, ширина - 24 мм.

Согласно уставу, орден “Героев Небесной сотни” носится с левой стороны груди. При наличии в награждаемого лица орденов князя Ярослава Мудрого V степени, “За заслуги” III степени знак ордена “Героев Небесной сотни” размещается после них, а при наличии в лица других государственных наград Украины, наград иностранных государств знак ордена “Героев Небесной сотни” размещают перед ними. Планка ордена “Героев Небесной сотни” размещается после планки ордена Богдана Хмельницкого III степени.

После смерти награжденного орденом “Героев Небесной сотни”, при наличии наследников, знак ордена и орденская книжка остаются в семье умершего как память. По согласию наследников знак ордена и орденская книжка могут быть переданы на временное или постоянное хранение музею. В случае отсутствия у умершего награжденного наследников знак ордена и орденская книжка должны быть переданы на хранение в Государственное управление делами.

Напомним, 22 июля 2014 г. Президент Украины Петр Порошенко учредил орден “Героев Небесной сотни”.

Читайте также: ВР приняла закон о соцзащите награжденных орденом Героев Небесной Сотни

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Алексей Руденко

Теги: порошенко, память, революция достоинства, ложкин, орден героев небесной сотни

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.