субота, 20 квітня 2024 г.

Поблизу ЧАЕС пожежею охопило понад 10 тисяч гектарів лісів

Поблизу ЧАЕС пожежею охопило понад 10 тисяч гектарів лісів

Через бойові дії  у зоні відчуження в районі ЧАЕС горить понад 10 тисяч гектарів лісів. Вже зафіксовано 31 пожежу, що може спричинити  підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря. У разі поширення вогню, полум‘я може охопити і сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це КВ дізналася із повідомлення уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова. 

"Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами. Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи", – розповіла Денисова.

За її словами, через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж буде лише збільшуватися. На її думку, це може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко буде впоратися, навіть, у мирний час.

"Полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони. Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу", – йдеться у дописі.

Денисова впевнена, що попередити катастрофічні наслідки можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Тому закликали міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на рф  щодо припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки.

Як раніше повідомляла КВ, 26 березня в Славутич на Київщині зайшли війська рф. Мер повідомив про окупацію міста та попередив мешканців про запровадження рашистами більш жорсткої комендантської години. Також очільник міста підтвердив інформацію про трьох загиблих мешканців.

Цим подіям передувало викрадення російськими військовими мер міста Юрія Фомічева. На той час рашисти у Славутичі відкрили вогонь у повітря та кидали світлошумові гранати у мирних жителів, які вийшли на проукраїнський мітинг. 

Читайте: Мер Славутича вийшов на свободу, окупанти відійшли на околиці міста – КОВА

Фото: vechirniy.kyiv.u

КиївВлада

Вероника Злацкая

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, війна росії проти україни, рф, война, пожежа, окупація, чаес, зона відчуження, надзвичайна ситуація, ліси

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.