вівторок, 9 серпня 2022 г.

Під час війни зведення індивідуального житла не потребуватиме будівельного паспорту - постанова КМ

Під час війни зведення індивідуального житла не потребуватиме будівельного паспорту - постанова КМ

Кабінет міністрів (КМ) спростив деякі дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану. Спрощення стосуватимуться, зокрема, вимог до забудови земельних ділянок під індивідуальне житло.

Про це KВ стало відомо з постанови №722 “Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану”, яку було прийнято на засіданні КМ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Постанова передбачає, що надання послуг з питань дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року після нього буде здійснюватися з урахуванням певних особливостей.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зокрема, будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 500 кв. метрів не потребуватиме будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Те саме стосуватиметься зведення господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки за рішенням замовника відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні, а у разі відсутності такої документації – відповідно до цільового призначення земельної ділянки та обмежень.

У такому разі замовник звертається до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. 

На підставі укладеного між ними договору, архітектор або інженер-проектувальник забезпечує створення та/або завантаження до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва з накладенням кваліфікованого електронного підпису схеми намірів забудови земельної ділянки.

Схема намірів – це місце розташування будівель та споруд на ділянці, відстані до меж сусідніх ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо.

Строк виконання робіт, розмір та порядок оплати робіт визначаються у договорі за домовленістю сторін.

При цьому під час подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт замовник зазначає реєстраційний номер схеми намірів забудови земельної ділянки в Електронній системі.

У разі ненадання відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або неприйняття рішення про відмову в їх наданні протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви про їх видачу – проектування об’єкта будівництва здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень.

Згідно документу, тимчасово розроблення проектної документації на будівництво об’єктів умовною висотою не вище 20 метрів на відстані не менше 1 кілометра від бокової межі льотної смуги та 2 кілометри від торців льотної смуги здійснюється без погодження з експлуатантом аеродрому, Державною авіаційною службою або Міністерством оборони. 

Читайте: Кабмин отменил согласование высоты застройки приаэродромных территорий напрямую с Госавиаслужбой

У згаданій Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з використанням електронного кабінету уповноважені особи органу охорони культурної спадщини будуть дозволяти чи погоджувати таке:

  • погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони;

  • надання дозволу на проведення робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць;

  • надання дозволу на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок;

  • проведення контрольного геодезичного знімання перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не здійснюється під час проведення реставрації, капітального ремонту без зміни геометричних розмірів складових частин будинку, будівлі, споруди, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна;

Постанова також передбачає, що на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після нього дозволяється перенесення строків виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території (крім транспортних проїздів, пішохідних комунікацій).

Замовник будівництва при цьому робитиме відповідний запис в декларації або акті готовності об’єкта до експлуатації (зокрема, зазначатиме види робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території, які переносяться, та визначатиме кінцеву дату, до якої роботи будуть виконані).

Міністерству розвитку громад та територій доручено надати на погодження Міністерству культури та інформаційної політики (МКІП) технічну документацію в частині реалізації електронного кабінету уповноваженої особи органу охорони культурної спадщини в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Технічні деталі цього Мінрегіон має узгодити з Мінцифра. МКІП та обласним та Київській міській військовим адміністраціям слід буде подати відомості про працівників органів охорони культурної спадщини, які будуть підключені до згаданої Електронної системи.

А органам місцевого самоврядування Кабмін рекомендував внести до Електронної системи відомості (в тому числі текстові та графічні матеріали) про чинну містобудівну документацію на відповідній території.

Читайте: Кабмін дозволив на час воєнного стану будувати індивідуальне житло без отримання будівельного паспорту

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, Кабінет Міністрів, будівельний паспорт, новини україни, містобудівні умови

вівторок, 9 серпня 2022 г.
20:45
В Ірпені перекриють для транспорту вулицю Підгірна
20:28
Правоохоронці викрили дует зловмисників з села Семиполки на Броварщині
20:05
Гідрослужби столиці очищають зливостоки в кожному районі, - КМДА
19:47
В Броварах через аварію на електромережах без світла районна лікарня
19:47
У Бундестазі закликають розглянути введення безпекової місії ООН на ЗАЕС та позбавити сили право вето РФ у Радбезі
19:45
У Бородянці на відновлення понівечених дахів витратять 10 млн гривень
19:23
Ворог, за підтримки авіації, намагається вести штурмові дії на Бахмутському та Авдіївському напрямках, - Генштаб ЗСУ
19:05
“Центр комунального сервісу” проводить в Києві звірку номерів квартирних лічильників
18:47
Правоохоронці Києва затримали шахрая-іноземця, який відкрив фіктивний обмінник
18:23
Вибухи в Криму: КВ зібрала найяскравіші відео
18:05
Київські виші очолили рейтинг університетів України
17:43
Комунальним закладам Вишгорода передали 80 тисяч літрів палива
17:26
Столична влада створила Vcentri HUB у Голосіївському районі
17:03
У Броварах зафіксовано один випадок підозри на лептоспіроз
16:45
На Київщині власники елітних автомобілів сплатили 4,1 млн гривень транспортного податку
16:30
У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС
Календар подій
Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва
9 серпня 2022 г. 09:00
Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва
У Києві продовжуються суперечки навколо будівлі XIX століття – садиби Родіна на вул. Олеся Гончара, 71. Нещодавно касаційний суд направив на повторний розгляд апеляційного суду справу щодо правомірності включення цього об'єкту до переліку об'єктів культурної спадщини столиці — за це борються столичні чиновники, громадська організація (ГО) “Мапа реновації” та Офіс Генерального прокурора. Завадити їм намагається власник історичної споруди – пов'язане з одіозним Денисом Бассом ТОВ “Арікс”. Ця фірма спільно з компаніями із орбіти відомих забудовників Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка (на колажі ліворуч та по центру), попри невирішеність земельного питання, планує знести цей об'єкт заради будівництва висотного житлового комплексу (ЖК) бізнес-класу “Franklin Concept House”.