п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Отмена ДПТ задним числом может “положить” всю строительную отрасль, - почетный президент KAN Development Никонов

Отмена ДПТ задним числом может “положить” всю строительную отрасль, - почетный президент KAN Development Никонов

Инициативы ряда политических групп касательно ужесточения правил разработки детальных планов территорий Киева, включающие возможность отмены ДПТ “задним числом”, могут негативно сказаться на строительной отрасли. Решить вопрос с хаотичной застройкой столицы можно, ориентируясь на зонинг.

Об этом в интервью KV заявил почетный президент KAN Development Игорь Никонов, давая оценку инициативе ряда политических групп об изменениях в правила разработки детальных планов территорий Киева.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Первое чтение прошел закон, один пункт в котором, на мой взгляд, способен положить всю строительную отрасль. Пункт гласит, что ДПТ можно будет отменить - “задним числом”. А в это время там давно живут люди!  Закон не может иметь обратной силы, не так ли? Но вот в данном конкретном случае он, оказывается, может”, - отметил Игорь Никонов.

Также почетный президент KAN Development отметил, что в Киеве огромные территории занимают промышленные предприятия, имеющие абсолютно разный статус.

“Одни – просто работающие предприятия, другие - экологически вредные для жителей города, третьи — давно не функционируют по назначению, их территории сдаются в аренду под различные бизнесы или вовсе простаивают. Изменение их целевого назначения зависит от многих факторов, таких как позиция собственника, возможность переориентации предприятия, целесообразность этого и т.д. Так что должно быть в Генеральном плане? Нет однозначного ответа. Если собственник против, никто ничего не сделает. Поэтому должна быть какая то гибкость. В будущем эта необходимость уйдёт. Но на данном этапе ДПТ - это единственный возможный выход из положения”, - отметил он.

Никонов также считает, что действующие крупные промышленные предприятия следует выносить на окраину города, так как сегодня огромные территории предприятий используются неэффективно. По его словам, определять параметры новой застройки должен зонинг.

“Для того, чтобы менять функцию территорий согласно изменениям ситуации (город — это живой и довольно быстро развивающийся организм), нужен действенный механизм. Если мы заблокируем вопрос с ДПТ, то условная “Теличка” станет неотъемлемой частью нашей жизни”, - резюмировал он.

Напомним, ранее KV уже писала о том, что одной из основных причин отказа от покупки жилья в Киеве сегодня становится необходимость подтверждения источника средств на приобретение квартиры. Такое документальное подтверждение требуют банки, через которые осуществляется покупка. Из-за этих препятствий огромный ресурс, миллиарды средств, которые могли быть вложены в столичную экономику, уходят за рубеж или остаются незадействованными.

Читайте: Необходимость подтверждать доходы - частая причина отказов от покупки жилья в Киеве, - почетный президент KAN Development Никонов

Фото: ubr

KиевVласть

Артем Янковецкий

Теги: новости киева, киев, новости компаний, застройка, дпт, KAN Development, игорь никонов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.