четвер, 25 липня 2024 г.

Київський апеляційний суд визнав, що Петро Оленич не може “фільтрувати свою мову”

Київський апеляційний суд визнав, що Петро Оленич не може “фільтрувати свою мову”

Столичний адвокат Дмитро Калько виграв судову справу в Департамента земельних ресурсів Київської міськдержадміністрації (КМДА). Він зміг добитися того, щоб чиновники спростували недостовірну інформацію, озвучену ще в 2019 році – тоді директор вказаного органу Петро Оленич (на колажі праворуч) обізвав Дмитра Калька “корупціонером” та сказав, що йому потрібно “сидіти в тюрмі”. Щоправда, виконувати рішення апеляційного суду має не Петро Оленич – у зв'язку з тим, що в 2021 році цей чиновник пішов “на підвищення”, дану місію, схоже буде покладено на його наступницю Валентину Пелих (на колажі лвіоруч).

Як стало відомо KВ, 7 липня 2022 року Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу столичного адвоката Дмитра Калька у справі щодо захисту його честі, гідності та ділової репутації (провадження №753/2309/20).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідачем в рамках даного провадження виступає Департамент земельних ресурсів КМДА.

Як зазначається в ухвалі апеляційного суду, 12 листопада 2019 року в приміщенні вищезгаданого департаменту між тодішнім директором цього органу Петром Оленичем та Дмитром Калько виникла суперечка. У ході цього конфлікту, чиновник сказав адвокату, що, цитуємо, "ми передушимо таких, як ви, корупціонерів" та "вам в тюрмі сидіти". 

Невдовзі Дмитро Калько звернувся до суду із вимогою до Департаменту земельних ресурсів КМДА щодо спростування цієї інформації. 24 червня 2021 року Шевченківський районний суд Києва відмовив адвокату в задоволенні його позову. Проте, як зазначалося вище, апеляційний суд став на сторону адвоката. Колегія суддів погодилася з доводами Дмитра Калька, що озвучена Петром Оленичем інформація не є оціночним судженням, а "сформульована способом категоричного висловлювання у формі існування конкретних обставин (фактів)". 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з ухвалою апеляційного суду від 7 липня 2022 року, дії Департаменту земельних ресурсів КМДА визнано неправдивими, у зв'язку з чим вказаний орган має спростувати згадані висловлювання на особистому прийомі у його директора.

Як повідомив КВ Дмитро Калько, виконувати рішення апеляційного суду, схоже має нинішня директорка Департаменту земельних ресурсів КМДА Валентина Пелих, адже Петро Оленич невдовзі після згаданого скандального інциденту пішов на підвищення і став заступником голови КМДА. За словами адвоката, вказаний департамент має можливість оскаржити вердикт суду апеляційної інстанції в касаційному суді. Проте, чи скористається цей орган таким правом, наразі невідомо – такі судові спори можуть тривати роками. 

“Особливість судової практики заключається в тому, що відповідачем в таких справах виступає юридична особа, а не конкретний чиновник. Тому фактично рішення суду  може виконати [нинішня] директорка департаменту, формально спростувавши висловлювання Петра Оленича. Ця ситуація підкреслює особливий рівень правового нігілізму та неповаги до конструктивних опонентів з боку чиновників”, – підкреслив Дмитро Калько.

Як неодноразово повідомляла KВ, Дмитро Калько неодноразово звинувачував керівництво Департаменту земельних ресурсів КМДА та заступника голови КМДА Петра Оленича, який контролює роботу вказаного органу, у різних порушеннях. 

Так, адвокат, наприклад, звертав увагу на те, що чиновники явно приховують інформацію про кількість укладених договорів оренди комунальної землі та у різний спосіб зловживають владою, через що не всі потенційні орендарі можуть і хочуть укладати орендні угоди. При цьому Дмитро Калько вказував на те, що внаслідок таких дій міський бюджет Києва недоотримує кошти від орендної плати за землю, а правоохоронці заплющують на це очі. Крім того, адвокат повідомляв про те, що Департамент земресурсів КМДА, ймовірно, “відмиває” бюджетні кошти при виконанні програми використання та охорони столичних земель. Зокрема, Дмитро Калько повідомляв про те, ащо фінансові ресурси бюджету здебільшого витрачаються на завдання, які або вже кілька разів виконувалися, або нікому не потрібні.

Читайте: Петру Оленичу разрешили “утилизировать” в столичную землю 1,32 млрд бюджетных гривен

Зазначимо, що саме завдяки старанням Дмитра Калько, як адвоката позивача до суду, КМДА в лютому 2022 року почала дозволяти мешканцям столиці переводити дачні будинки у житлові. Це при тому, що Кабмін затвердив відповідний Порядок ще в квітні 2015 року, тобто весь цей час права заявників щодо такої послуги в Києві порушувались. 

Читайте: Кличко і безвідповідальність: КМДА 7 років відмовляла киянам у праві на переведення дачних будинків у житлові

Нагадаємо, Петро Оленич керував Департаментом земельних ресурсів КМДА з 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року. Після цього, з 2 квітня, він офіційно зайняв посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та отримав вказаний департамент у своє підпорядкування. З того ж дня Валентина Пелих почала виконувати обов'язки керівника цієї структури, а 29 червня 2021 року її було призначено “повноцінним” директором Департаменту земельних ресурсів КМДА.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: кгга, новини києва, суд, київрада, валентина пелих, петро оленич, корупція, департамент земельних ресурсів, бюджетні кошти, позов, київський апеляційний суд, шевченківський районний суд, дмитро калько, спростування інформації

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій